Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak otworzyć drzwi A4 B8, zatrzasnelam kluczyki


sympatyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, myjąc samochód zatrzasnelam kluczyki w samochodzie. Zapasowego nie posiadam a jedynie taki plastikowy. Próbowałam włożyć go do otworu na klucz w drzwiach kierowcy. Wszedł, ale kręcić się nim nie da w celu otwarcia. Orientuje się po co w ogóle jest ten kluczyk???? I jak otworzyć samochód :( auto zamknięte na amen :( żadnej szyby nie ma uchylonej ;(

Edytowane przez sympatyczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikiem też powinno dać się otworzyć , lecz pewnie dawno nie używałeś normalnego klucza do otwarcia drzwi i nazbierało się syfu w zamku .

Weź WD-40 i konkretnie nalej do zamka przez otwór kluczyka - po jakimś czasie powinno puścić.

Włóż plastikowy kluczyk i delikatnie ruszaj - próbuj otworzyć.

Jak nie pójdzie - to dzwoń po fachurę - skasuje 100-200 zł i otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, udiyane napisał:

Jak można zatrzasnąć kluczyki , dobrze by było wiedzieć na przyszłość ?

Tez jestem tego ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczętsza przyczyna zatrzaśniętych kluczy to nie działający mikrostyk w drzwiach. Standard w audi. Centralny po chwili spowrotem zamyka drzwi bo nie dostaje sygnału otwarcia drzwi lub zapłonu. 

Gdzie leży kluczyk? Jeśli na widoku: trzeba naciągnąć lekko prawy górny róg drzwi . Najlepiej podłożyć coś między (szmatka, karton) żeby nie porysować lakieru i zrobić wędkę z kawałka drutu i zacząć łowienie. Ja zawsze używam tej metody. 

Ostateczna metoda to "fachowcy" jest ich dużo w ogłoszeniach. Przychodzi i w ciągu niecałej minuty otwiera zamek "swoim" kluczem, bez jakichkolwiek uszkodzeń zamka. Oczywiście jeśli zamek jest sprawny!! Otwierałaś kiedys drzwi kluczem czy zawsze z pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zabieram ze sobą kluczyk jak wychodzę z auta, bo też nie mam pewności czy się przypadkiem sam nie zamknie razem z kluczykiem w środku. Logicznie nie powinien, ale keyless nie ma więc... Może ktoś wie jak to działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...