Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T BFB Proszę o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Domyślam się, że nie jedzie Ci to jak trzeba. Nie znam się jeszcze na tym ale wydedukowałem że w logach brakuje grupy 002 która pokazała by nam czasy wtrysków. Wysokie korekty lambda prawie +25 czyli uboga mieszanka (pewnie dlatego przepływomierz pokazuje mało). Obstawiał bym problem z zasilaniem paliwa.

Zrobił bym tak:

- logi grupy: 002 i 033 po wcześniejszym skasowaniu błędów, nawet jak ich brak,

- potem ewentualnie ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej, pod obciążeniem (ja kiedyś sprawdzałem na postoju i mnie chłopaki wyśmiali :D ),

- profilaktycznie szczelność dolotu.

 

Opublikowano
18 minut temu, cysiek18 napisał:

Wysokie korekty lambda prawie +25 czyli uboga mieszanka (pewnie dlatego przepływomierz pokazuje mało).

Przepływomierz jest urządzeniem mierzącym i na jego podstawie określana jest dawka paliwa (no plus parę innych rzeczy) która to dawka potem jest korygowana przez sondę lambda w postaci korekt. Także to wysokie korekty są spowodowane brakiem przepływu a nie na odwrót.  Przepływu faktycznie brakuje więc pewnie przepływka ale prowizorycznie sprawdzić szczelność.

Opublikowano
Godzinę temu, zwonko napisał:

Przepływomierz jest urządzeniem mierzącym i na jego podstawie określana jest dawka paliwa (no plus parę innych rzeczy) która to dawka potem jest korygowana przez sondę lambda w postaci korekt. Także to wysokie korekty są spowodowane brakiem przepływu a nie na odwrót.  Przepływu faktycznie brakuje więc pewnie przepływka ale prowizorycznie sprawdzić szczelność.

O widzisz, dedukcja była od d*py strony :)

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedzi. A nie uwazacie, że turbo za mało dmucha?

Opublikowano

Pompuje tyle ile ma zadane i tu nie ma się czego czepić.

Opublikowano

Log turbo jest mało miarodajny bo od 2k RM zamiast 1500. Ale raczej jest git.

Opublikowano

Do listwy wtryskowej podpinany nanometr i ruszany w trasę by sprawdzić pompę paliwa pod obciążeniem czy starczy na postoju wkręcać silnik na obroty ?

Opublikowano

Cisnienie sprawdzamy pod obciazeniem tak jak robimy logi.

 

 

Opublikowano

na jałowym 4bar powinno być a ile pod obciążeniem ?

Opublikowano
5 minut temu, Kris38 napisał:

na jałowym 4bar powinno być a ile pod obciążeniem ?

Pod pełnym obciążeniem tyle samo :D

Opublikowano
  • Autor

witam,

dziś założyłem nową przepływkę i zrobiłem ponownie logi.

wydaje mi się, że nadal jest za mało na przepływomierzu. postaram się jeszcze sprawdzić szczelność.

http://vaglog.pl/log-115_118_35Kj6i5.html

http://vaglog.pl/log-003_020_GMovg.html

http://vaglog.pl/log-002_033_sQ75FGq.html

Opublikowano

Przepływka już lepiej pokazuje, sprawdz dolot i ciśnienie paliwa bo pompa pewnie niedomaga.

Opublikowano
  • Autor

Pompa albo wina filtra paliwa bo wymieniłem jakis czas temu ale nie na ori.

Opublikowano
  • Autor

Pompa albo wina filtra paliwa bo wymieniłem jakis czas temu ale nie na ori.

Opublikowano

Pewnie filtr...

Opublikowano

Czyli jednak dobrze wydedukowałem problem z zasilaniem paliwa :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Tylko dziwne,że z dołu idzie słabo(porównujac z kolegi avj) a od 3tys normalnie. Jadąc na autostradzie na pusto wydusilem z niej 240km/h, więc jesli pompa by niedomagala to raczej było by to trudne prawda? W najbliższym czasie sprawdzę cisnienie na listwie pod obciążeniem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.