Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia S4 :)


?ukaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry ,maniacy ^^ :).

Mam Pytanko odnośnie Audi S4 b5 2,7 Bi Turbo 265km Quattro,manual.  Na chwile obecną mam Bmw e 46 330d 184km i chciałbym zakupić jakąś mocną benzynę, wcześniej miałem 3 audiczki lecz wszystkie w TDi.

Czy ktoś może posiada wyżej wymienioną czy warto się pchać w te koszta ( przy zarobkach 4 tys) czy zeżre mnie z butami ^^ i nie chodzi o spalanie tylko koszt części w razie Wu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeżre? W Polsce ułamek użytkowników S4'ek faktycznie ma hajs na to, by je odpowiednio utrzymać i serwisować. Cała reszta to tylko "wyciąganie" z auta ile się da, a jak zacznie wymagać wkładu to "przecież i tak idzie do żyda". Nie bez powodu te same S4 na zachodzie kosztują o wiele więcej niż nasze polskie ulepy.

Przy Twoich zarobkach nie wychylałbym się aż tak, chyba, że te 4'ry kapcie co miesiąc to tylko na auto :grin: Ale według moich wyliczeń, po odjęciu kosztów życia zostanie Ci na paliwo i ewentualnie naklejki mocy z allegro :wink:

Brutalne? Być może, ale po co się pchać w koszty, na które Cię nie stać. Turba kosztują krocie, skrzynie manuale po 1,5-2tyś, sprzegło także nie jest jakoś szczególnie wytrzymałe, do tego rozrządy itd. Wszystko byłoby może i fajnie, ale gdybyś kupił faktycznie igłę, z dojczów, zamiast zajazdu z Polski za 15-25tyś zł.

Ale i tak są lepsi w S4 B6, którym jak rozrząd zagrzechocze, to przeklinają Audi, bo nagle się okazuje, że zrobienie rozrządu to 1/3 wartości samochodu :grin: No ale przecież ich stać na S4 z promocji za 25tyś czy tam 30tyś zł.

Szkoda, że nie napisałeś jaki masz budżet na S4.
 

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi absolutnie że ostro takie też są potrzebne :D Przynajmniej sprowadzać od razu na ziemie ale wracając do tematu co innego byście z benzynek mogli polecić hmm :>? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, JawoR36 napisał:


...Szkoda, że nie napisałeś jaki masz budżet na S4....

 

Pisiont groszy.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysy-wr400 napisał:

Z benzyny b.dobry bex .

Można z niego zrobić zapierdzielacza.

Jak z każdego 1.8T, tylko BEX'a trudniej dorwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 19:44, JawoR36 napisał:

Zeżre? W Polsce ułamek użytkowników S4'ek faktycznie ma hajs na to, by je odpowiednio utrzymać i serwisować. Cała reszta to tylko "wyciąganie" z auta ile się da, a jak zacznie wymagać wkładu to "przecież i tak idzie do żyda". Nie bez powodu te same S4 na zachodzie kosztują o wiele więcej niż nasze polskie ulepy.

Przy Twoich zarobkach nie wychylałbym się aż tak, chyba, że te 4'ry kapcie co miesiąc to tylko na auto :grin: Ale według moich wyliczeń, po odjęciu kosztów życia zostanie Ci na paliwo i ewentualnie naklejki mocy z allegro :wink:

Brutalne? Być może, ale po co się pchać w koszty, na które Cię nie stać. Turba kosztują krocie, skrzynie manuale po 1,5-2tyś, sprzegło także nie jest jakoś szczególnie wytrzymałe, do tego rozrządy itd. Wszystko byłoby może i fajnie, ale gdybyś kupił faktycznie igłę, z dojczów, zamiast zajazdu z Polski za 15-25tyś zł.

Ale i tak są lepsi w S4 B6, którym jak rozrząd zagrzechocze, to przeklinają Audi, bo nagle się okazuje, że zrobienie rozrządu to 1/3 wartości samochodu :grin: No ale przecież ich stać na S4 z promocji za 25tyś czy tam 30tyś zł.

Szkoda, że nie napisałeś jaki masz budżet na S4.
 

Jawor nie przesadzaj. Kupując nie zajeżdzone s4 chcesz ładować kilka tyś miesięcznie? Zejdz na ziemie. Czyli kupując c5 z tym motorem każdy użytkownik ładuje tyle kasy w auto i jeździ?

Serwis po kupnie sprawnego S4 to kilka tyś zł a potem użytkowanie jak każdego innego auta. Wielka mi tam technologia występuje. Zawieszenie jak w każdym a4 z q. Zamordować sprzęgło lub napędy przy mocy do 300KM trzeba mnieć wybitne umiejętności lub robić to celowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeździł samymi B5'tkami, zarabiając 4tyś to pewno nie stać go na kupno S4 za 30+, a raczej myśli o takiej za 20. Tak na moje. Dlatego pytałem o budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, JawoR36 napisał:

Jak ktoś jeździł samymi B5'tkami, zarabiając 4tyś to pewno nie stać go na kupno S4 za 30+, a raczej myśli o takiej za 20. Tak na moje. Dlatego pytałem o budżet.

No i widzisz myślisz za bardzo schematycznie , bm'ka też nie kosztowała 2 tysiące ... Nie wiesz, nie mów, nie oceniaj.

Prosiłem o opinie o samochodzie a nie o wywód o moich zarobkach...

Mój ziomeczek zarabia 1.800zł miesięcznie a  mimo to potrafił kupić Bmw za ponad 30 koła i normalnie ja serwisuje ... nie ważne wróćmy do tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ?ukaj napisał:

Prosiłem o opinie o samochodzie a nie o wywód o moich zarobkach...

To po co o nich wspominasz?

Jak kupisz drogi, zadbany egzemplarz to będziesz zadowolony, jak kupisz taniego gruza, to będziesz przeklinał Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 19:36, ?ukaj napisał:

Czy ktoś może posiada wyżej wymienioną czy warto się pchać w te koszta ( przy zarobkach 4 tys) czy zeżre mnie z butami ^^ i nie chodzi o spalanie tylko koszt części w razie Wu. 

Jak kupisz zadbany to nie ma czego się bać. Zakładam że masz świadomość, że wszystkiego jest 1,5 - 2x więcej niż w takim 1.8T.

Kiedyś słyszałem, że 330D wcale nie jest tani w utrzymaniu (jak już coś padnie), więc zaryzykował bym stwierdzenie że koszta będą podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/3/2017 o 19:36, ?ukaj napisał:

Dzień Dobry ,maniacy ^^ :).

Mam Pytanko odnośnie Audi S4 b5 2,7 Bi Turbo 265km Quattro,manual.  Na chwile obecną mam Bmw e 46 330d 184km i chciałbym zakupić jakąś mocną benzynę, wcześniej miałem 3 audiczki lecz wszystkie w TDi.

Czy ktoś może posiada wyżej wymienioną czy warto się pchać w te koszta ( przy zarobkach 4 tys) czy zeżre mnie z butami ^^ i nie chodzi o spalanie tylko koszt części w razie Wu. 

bez urazy ale przy twoich zarobkach odpuscilbym 2.7bit.. doprowadzenie do ladu tego silnika to 3-4 twoje pensje.. potem regularne wymiany dv, egt itp itd... + spalanie x2 twoje obecne auto no i benzyna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na części w betce ponad 30 już pękło tak że teraz nie chce mi się bawić  w tdi'ki i mam smaka na benzynkę pomimo tego, że w buni nie mam już czego wymieniać :D.

Poczytałem o tej wersji "BEX" i nawet mnie się to spodobało :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...