Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatrzymaj silnik. zbyt niskie ciśnienie oleju


Dawid.Lok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W nowo zakupionym audi A4 2.0 diesel 177km quattro 2013r przebieg ok 260tys wyskoczył komunikat 

Zatrzymaj silnik. zbyt niskie ciśnienie oleju
po dolaniu 0.5 litra oleju błąd znikł po 50 km pojawił się ponownie dolałem znów oleju lecz błąd dalej się wyświetlał. błąd nie wyświetla się stale pokazuje się na ok 5-10s powtarza się co 10 min czasem częściej czasem rzadziej silnik pracuje tak jak pracował nie chodzi głośniej nie brak mu mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt niskie ciśnienie oleju a zbyt niski poziom oleju to całkiem co innego i dolewanie oleju nie pomorze. W mojej starej Octavii miałem taki komunikat i też poleciałem dolewać olej a winny był słaby akumulator i komputer na mrozie wariował. U Ciebie trzeba podpiąć pod komputer i sprawdzić błędy. Nie ryzykował bym jazdy jeśli pojawia się co chwilę taki komunikat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wytarty wałeczek w pompie oleju... jak nie chcesz zatrzeć silnika, to lepiej to sprawdź. 

https://a4-klub.pl/topic/238128-mechanizm-napędu-pompy-oleju-20-cr

 

Edytowane przez MariuszKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik sprawdził ciśnienie na pompie . Na zimnym jest mniej więcej ok a na gorącym bardzo słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2017 o 19:29, Dawid.Lok napisał:

Mechanik sprawdził ciśnienie na pompie . Na zimnym jest mniej więcej ok a na gorącym bardzo słabo

W nowszy modelach pada sama pompka olejowa(nie wałki,nie imbus) zacina sie jeden z zaworków-potrzebna wymiana pompy-koszt w serwisie ok 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FUTURUM napisał:

W nowszy modelach pada sama pompka olejowa(nie wałki,nie imbus) zacina sie jeden z zaworków-potrzebna wymiana pompy-koszt w serwisie ok 1000zł

przy jakich przebiegach to pada w nowszych modelach? reguła czy loteria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loteria,roczniki 2010 i wyżej.W a6 przy 140 tyś,w transporterze przy 200 tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...