Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Instalacja niefabrycznego radia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WItam

przeszukuje forum od dluzszego czasu niestety nie moge nic znalezc, orpocz jdnego tematu i mysle ze fajnie jest to wyjasnione niesttey zdjecia juz nie sa aktywne.
Mam problem z podlaczeniem niefanrycznego radia w mojej audi a3 8p. mam tam trzy kostki jedna czarna zasilajaca w ktorej sa tylko dwa kable brazowy i czerwony brazowa od glosnikow i jeszcze jedna czarna z cienkimi kolorwymi kablami. Przejsciowke na tylnie glosniki juz mam. czy moze ktos mi powiedziec jak pozamieniac kable zeby to grało? na ta pore calkowity brak zasilania w pionerze. jesli trzeba wiecej informacji lub moze gdzies jest ten temat to prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Opublikowano

Na początek przydały by się zdjęcia schematów podłączenia radia zarówno nowego i ori (powinna być naklejka na radiu) jak nie ma to jakie dokładnie radio było czy z bose czy nie i mogą być zdjęcia kostek jakie masz i w samochodzie i ewentualnych przejściówkach.  

Pozdrawiam 

Opublikowano

Z tego co piszesz to pomyliłeś kostki...

Ta jedna w a3 z 2 przewodami to zaislanie a ta druga z cienkimi to głośniki i reszta... kupujesz przejściówkę i p&p wpinasz.

Opublikowano

Do zasilania 2 kable to za mało. Powinny byc 2 lusy jeden stały drugi po aku do tego minus i będzie działac. A naj lepiej wstaw fotki kostek i radia.

Opublikowano
  • Autor

okey pojde dzis do auta i zrobie zdjęcia :) nie raz juz podlaczalem radnia w starszej a3 i golfach ale z tym mam naprawde problem i nie moge sobie poradzic dzieki z gory i jakos po poludniu te fotki bedą. Narazie kobiete musze zabrac na zakupy :P

Opublikowano

W a3 8p będzie tylko plus po Aku i masa - zapłon idzie po Can

Opublikowano
  • Autor

Witam zdjecia dodane oczywiscie zolta kostka z antena to wiem.  i widzicie w czarnej kostce zasilania tylko dwa kable chce zrobic tak by podlaczajac czarna i brazowo kostke do przejsciowki do radia np: Pioneer MVH-170UB to działalo bo teraz podlaczajac je nie ma nic zadnego zasilania.

i pytanie brzmi czy musze dolozyc jakis kabel czy tylko ktorys przepiac

21931775_1714000028610799_772381373_o.jpg

21951370_1714000091944126_541843712_o.jpg

21951642_1714000021944133_1915048666_o.jpg

21952600_1714000085277460_246808804_o.jpg

22014940_1714000071944128_323870502_n.jpg

Opublikowano
  • Autor
20 godzin temu, Gregorski3 napisał:

Do zasilania 2 kable to za mało. Powinny byc 2 lusy jeden stały drugi po aku do tego minus i będzie działac. A naj lepiej wstaw fotki kostek i radia.

fotki wstawione ;p tak wiem ze za malo dwa kable dlatego nie zasila innego radia podlaczajac tylko czarna i brazowe kostke.

Pozdrawiam :)

Opublikowano

A masz zdjęcia schematów podłączenia nowego i starego radia (concert jeżeli nie zostało zerwane powinien mieć na obudowie rozpiskę) 

Opublikowano
  • Autor

na fabrycznym niestety nie mam chyba juz zerwane jest.
a od nowego niestety nie mam bo oddalem tego pionera bo nie bylo zasilania i nie wiedzialem czy sie z tym uporam a szkoda zeby lezal

 

Opublikowano
  • Autor

znalzlem taki schemat w instrukcji jesli o to chodzi

b46559dbe6b4a0330f6138f5b3106f20.png

Opublikowano

To tu rozpiska z radia concert :Screenshot_2017-09-23-16-41-05-540_com.android.chrome.png

wieczorem postaram się coś wymyślić odnośnie podłączenia.  

 

 

Opublikowano
  • Autor

okey bo ja wlasnie patrzylem na to ale nie do konca to rozumiem :/

okey to czekam na jakis pomysl :> dzieki

Opublikowano

Wedle schematu z radia tego nie ori to czarny to minus,żółty to stałe 12V a czerwony to 12 po stacyjce.Tak z obrazka to 

kostka A pin 7 i kabel żółty z radia, pin 8 z czarnym kablem

a plus po stacyjce mozna dać z kostka C1 pin 6 z czrwonym kablem z radia

Edytowane przez Gregorski3

Opublikowano
Godzinę temu, Gregorski3 napisał:

a plus po stacyjce mozna dać z kostka C1 pin 6 z czrwonym kablem z radia

No nie bardzo,  C1 pin 6 to jest aktywowanie wzmacniacza,  do tego będzie podpięta przejściówka aktywująca tylne głośniki.  Tam na pewno nie ma prądu.  Prąd tam ma się dopiero pojawić po włączeniu radia aby załączył się wzmacniacz od tylnych głośników. 

Aby radio wgl się włączyło to trzeba zmostkować kabel czerwony i żółty po stronie radia i podpiąć je do A7 czyli 12v na stałe,  czarny do A8 czyli masa.  Tak powinno działać ale włączenie i wyłączenie poprzez przycisk na radiu.  

Aby włączało się automatycznie musisz zrobić 12v po zapłonie:

https://a4-klub.pl/topic/74297-12v-do-radia-po-stacyjce/

Lub zastosować jakiś can emulator do radia.  

Edytowane przez lewiatan1989

Opublikowano
  • Autor

ok dzieki sprobuje to zrobic juz jutro :P dzieki

 

Opublikowano
18 minut temu, lewiatan1989 napisał:

No nie bardzo,  C1 pin 6 to jest aktywowanie wzmacniacza,  do tego będzie podpięta przejściówka aktywująca tylne głośniki.  Tam na pewno nie ma prądu.  Prąd tam ma się dopiero pojawić po włączeniu radia aby załączył się wzmacniacz od tylnych głośników. 

Aby radio wgl się włączyło to trzeba zmostkować kabel czerwony i żółty po stronie radia i podpiąć je do A7 czyli 12v na stałe,  czarny do A8 czyli masa.  Tak powinno działać ale włączenie i wyłączenie poprzez przycisk na radiu.  

Aby włączało się automatycznie musisz zrobić 12v po zapłonie:

https://a4-klub.pl/topic/74297-12v-do-radia-po-stacyjce/

Lub zastosować jakiś can emulator do radia.

Masz Kolego rację.Mój błąd.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.