Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AGB] Dodatkowe wskaźniki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :)

Dałem tutaj temat bo wiąże się z turbo i tuningiem :decayed: Jeśli w złym miejscu,prosze o przesunięcie tematu. Ale do rzeczy :gwizdanie:

Potrzebuje dodatkowe zegary,konkretnie EGT,turbo boost i oczywiście centralka do tego.Zdecydowałem sie na Defi,ale przeglądam kilka sklepów w necie i jakoś nie moge sie zdecydować,ceny od 700zł do ponad 1000zł za sztuke.Są również gotowe zestawy i nie wiem czy lepiej kupić oddzielnie wszystko czy jeden zestaw,jak np. tu:

http://www.blitzpoland.pl/p/zestawy_defi.html

Tutaj pojedyńczo:

http://sklep.tgauto.pl/p/pl/1902/defi+bf+amber+red+turbo+df04302.html

http://sklep.tgauto.pl/p/pl/1907/defi+bf+amber+red+temp-+spalin+df04802.html

Jest oczywiście kilka ofert także nie ma sensu wklejać wszystkich.może ktoś może polecić jakiś sklepik albo może ktoś ma na sprzedaż? :kox:

Opublikowano

Na RF ludzie chwalą zegary AG (z serii peak na silniczkach krokowych), ja narazie u siebie mam boost i ciśnienie oleju (obydwa 60mm), i nie narzekam.

Opublikowano
  • Autor

Zapytaj jeszcze o ceny w 4turbo.pl

Wybrałeś bardzo dobre wskaźniki...rzuć okiem jeszcze tu: http://www.a4-klub.pl/smf/test_wskaznika_boost_w_przystepnej_cenie-t39593.0.html

i rozważ czy warto :gwizdanie:

Przegladałem to porównanie już wczesniej :) Widziałem że wyniki prawie identyczne Defi vs AutoGauge. Jednak słyszałem kilka opini że czasem EGT z AG nie wskazuje prawidłowo.Do tego przeczytałem kilka opini z RF.pl i niektórzy narzekają właśnie na AutoGauge (http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=39753&hl=defi).

Wolałbym co prawda tańsze ale wole mieć na oku parametry silnika ,nie chce oszczedzać na wskażnikach żeby potem robić silnik :gwizdanie: Jednak chętnie wysłacham komentarzy na temat AutoGauge,jeśli ktoś jeszcze ma takowe :decayed:

Opublikowano

Zapytaj jeszcze o ceny w 4turbo.pl

Wybrałeś bardzo dobre wskaźniki...rzuć okiem jeszcze tu: http://www.a4-klub.pl/smf/test_wskaznika_boost_w_przystepnej_cenie-t39593.0.html

i rozważ czy warto :gwizdanie:

Przegladałem to porównanie już wczesniej :) Widziałem że wyniki prawie identyczne Defi vs AutoGauge. Jednak słyszałem kilka opini że czasem EGT z AG nie wskazuje prawidłowo.Do tego przeczytałem kilka opini z RF.pl i niektórzy narzekają właśnie na AutoGauge (http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=39753&hl=defi).

Wolałbym co prawda tańsze ale wole mieć na oku parametry silnika ,nie chce oszczedzać na wskażnikach żeby potem robić silnik :gwizdanie: Jednak chętnie wysłacham komentarzy na temat AutoGauge,jeśli ktoś jeszcze ma takowe :decayed:

spoko, ja osobiscie mam u siebie defi i jestem bardzo zadowolony :wink4:

Opublikowano
  • Autor

No dobrze powiedzmy że przekonałem się do AutoGauge :decayed: Jaką cetralke do tego trzeba? Podejdzie Defi czy musi być AG?

Opublikowano

No dobrze powiedzmy że przekonałem się do AutoGauge :decayed: Jaką cetralke do tego trzeba? Podejdzie Defi czy musi być AG?

Autogauge nie potzrebuje centralki. testowałem autogauge wskąznik boost i tak jak pisali koledzy ujdzie tak wskaznik EGT nie wziąłbym za darmo. Chyba że ktoś lubi zbierać sondę w głowicy jak sie ukruszy i wpadnie. EGt przekłamuje o ok 20-30st co dla niektórych jest bardzo dużo.

Ja polecam osobiście wskazniki autometer i vdo, zaleta że nie są drogie i bardzo dokładne,boost nawet do 3 bar, wadą brak elektroniki i prawie wyłącznie mechaniczne

Opublikowano
  • Autor

A więc jednak AG nie są aż tak dokładne :gwizdanie: No nic chyba jednak dorzuce pare złoty i zakupie Defi,nie będzie to może okazyjna cena,ale wole spać spokojnie ze mam parametry sinika na oku :kox:

Opublikowano

Nie oszukujmy się :kox: Większość z nas zakłada dodatkowe zegary tylko i wyłącznie dla lansu... A to, że będzie mógł monitorować silnik to już efekt uboczny :cool1::wink4:

Opublikowano
  • Autor

Nie oszukujmy się :kox: Większość z nas zakłada dodatkowe zegary tylko i wyłącznie dla lansu... A to, że będzie mógł monitorować silnik to już efekt uboczny :cool1::wink4:

Nie zakładam tego dla lansu bo szczerze to wcale mnie nie rajcują zegary na słupku.. A do tego wolałbym zostawić prawie 2tys zł na inne wydatki :gwizdanie: Ale ze podobno są niezbędne przy większych mocach,musze je założyć :decayed:

  • 2 lata później...
Opublikowano

witam nie chcę zakładać nowego postu, chcę założyć dodatkowy zegar do Audi A4 B5 1.8T 1995 ,chcę się dowiedzieć jak ściągnąć lewy i prawy słupek i do flokowania pod zegary noi gdzie się wpiąć czy w kolektor czy pod turbinę proszę szybko o odpowiedz bo jutro chciałem wysłać słupki

Opublikowano

nie patrz na Ag bierz zdecydowanie defi

Opublikowano

i gdzie się wpiąć czy w kolektor czy pod turbinę proszę szybko o odpowiedz bo jutro chciałem wysłać słupki

w kolektor :wink4:
Opublikowano

witam nie chcę zakładać nowego postu, chcę założyć dodatkowy zegar do Audi A4 B5 1.8T 1995 ,chcę się dowiedzieć jak ściągnąć lewy i prawy słupek i do flokowania pod zegary noi gdzie się wpiąć czy w kolektor czy pod turbinę proszę szybko o odpowiedz bo jutro chciałem wysłać słupki

a jaki zegar chcesz wsadzic?

Opublikowano

zegar AUTO GAUGE tylko nie wiem jak zdjąć słupki żeby nic nie połamać

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

co powiecie na wskazniki smoke auto gauge doladowanie turbo i cisnienie oleju, wiem ze tam jakas podkladka z czujnikiem pod filtr oleju idzie, przerabial to ktos, warto wziac? czy konfiguracja np taka doladowanie turbo i temp oleju?

http://allegro.pl/cisnienie-oleju-auto-gauge-smoke-52mm-czujnik-i1983649681.html

http://allegro.pl/cisnienie-doladowania-auto-gauge-smoke-52mm-boost-i1992318607.html

Opublikowano

widzialem te a'la VDO, tez o nich mysle, bo fajne klasyczne, zamontowales je juz, jk tak wrzuc prosze foto.

jaki kolor podswietlenia maja?wiem ze zarowke moza zmienic ale jesli od razu bylyby bursztynowe to byloby git.

i bym sie na nie decydowal, z drugiej strony kolega ma smoke'i , troche wala po oczach ale tez sa ok.

Tomek, gdzie zamontowales czujnik cisnienia oleju, w tej podkladce pod filtr? masz jakis link do niej?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.