Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Stukanie w lewym przednim kole - znika przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Problem jest tego typu. Od czasu do czasu - niezależnie czy jadę po równym, czy po wybojach, słychać z lewego przedniego koła (takie mam odczucie) wyraźne, dość twarde stukanie, które natychmiast ustaje nawet po leciutkim naciśnięciu pedału hamulca. Tarcze (Brembo) i klocki ATE po przebiegu ok. 15 tys. kilometrów - były zmieniane na nowe. Wymieniłem też obie sprężyny zacisków. Nie pomogło. Stuki nadal się pojawiają. Aha, zawieszenie z przodu właściwie nowe (Febi) po przebiegu ok. 15 tys. Wszystkie wahacze były wymieniane na nowe. Koła wyważone poprawnie. Po zdjęciu koła nie wyczuwa się luzu na zaciskach. Co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Opublikowano

a stabilizatory wahaczy też wymieniałeś? Może przeguby Ci też dają o sobie znać

Opublikowano

moim zdaniem sprawdż czy jarzma są dobrze przykręcone miałem tak dosłownie przed chwilą po wymianie klocków w tylnich kołach niby sprawa oczywista ale...

Opublikowano
  • Autor

Stabilizatory wahaczy też były wymieniane, nawet drążki kierownicze. A czy jest coś takiego jak zestaw naprawczy do zacisków? Jakieś tulejki itp.?

Przegubów nie podejrzewam. Były sprawdzane i nie hałasują przy silnych skrętach.

Zatem może to jednak jarzmo?

Opublikowano

Spotkałem się z czymś takim jak zestaw naprawczy do zacisków. Także szukaj

Opublikowano

sprawdź czy nie masz luźnych klocków tam sa takie 3 blaszki mogły sie zgiąć i klocek lata ja tak miałem jak ty przy hamowaniu cisza a podczas jazdy stukalo :hi:

Opublikowano

Sprawdź czy masz dobrze dokręcone koło, czasem niby dokręcone a może być źle nałożona felga, spotkałem się też z takim przypadkiem. Oczywiście też sprawdź wnętrze felgi.

Opublikowano

na jakich kołach jeździsz stalowych czy alu ? miałem przypadek że klejony odważnik na alu feldze ocierał o zacisk hamulcowy a efekt był taki jak opisujesz :mysli:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Mam taki sam przypadek jeśli się uporałeś z tym problemem proszę odpisz bo jestem ciekawy jak to zrobić :)

Opublikowano

Witam,

Mialem taki sam problem z tylnim lewym lub prawym kołem. Pojechałem do serwisu i zdiagnozowali to na wyrobione tuleje w jarzmach hamulcowych. Dla swietego spokoju wymienilem cale jarzma z tulejami. Koszt 280 zl za jarzma + kosz robocizny i cisza :>

Trzaski mialem roznie czy na lekko popsutej drodze czy na wiekszych wybojach. Wygladalo to tak jakby ktos zostawil komplet duzych kluczy w bagazniku ktory zanikal po lekkim lub wiekszym hamowaniu na chwile. Teraz juz jest OK.

Pozdro

Opublikowano

Dzieki wielkie za odpowiedź mam nadzjeje że wymiana tuleji wystrczy bo reszte mam jak najleprzym porządku

Opublikowano

pomogło wymienienie jarzm?? czy jeszcze się za to nie brałeś ?

Opublikowano

sprawdź jarzma zacisków na pewno to będzie to :good:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Tak jak parę osób pisało jarzma, można to łatwo sprawdzić po ściągnięciu zacisku klocek powinien ciasno siedzieć w jarzmie jeśli jest mały luz to sprawa jest jasna wymiana jarzma. Ja jeszcze wymieniłem gumki w zacisku prowadzące koszt 20 zł śruby kosztują ok25 zł oczywiście nie oryginalne (w audi zażyczyli sobie za jarzmo śruby i gumki ok 470 wiec zostaje allegro i sklepy z częściami samochodowymi). Dzięki za pomoc wszystkim.

  • 7 lat później...
Opublikowano

Witam, mam dokładnie takie same objawy lecz w prawym przednim kole.
Stukanie
zauważalne tylko przy ostrym skręcie w prawo bez dodawania gazu - najlepiej z górki staczając sie. Hamowanie lub gaz ucisza stukanie.

Opublikowano
38 minut temu, Marcin Gugu33 napisał:

Witam, mam dokładnie takie same objawy lecz w prawym przednim kole.
Stukanie
zauważalne tylko przy ostrym skręcie w prawo bez dodawania gazu - najlepiej z górki staczając sie. Hamowanie lub gaz ucisza stukanie.

Miałem podobny objaw tyle że z tego co pamiętam na prostych kołach przy jezdzie po lekkich nierównościach, okazało się że łożyska były już w agoni, wymiana zlikwidowała wszelkie stuki :)

Opublikowano

u mnie na wprost nic nie słyszę.. ale mysle o przegubie, łączniku stabilizatora albo łożysko.

Opublikowano

byłem- podniosłe koło- zero luzów pion poziom. po ściągnięciu i naciąganiu elem- sprawdzaniu gum - nic stukającego.
przegub tylko z luzem w osi tzn przód tył.
po skręceniu koła gdy na P próbuje do oporu tył-przód rękoma to stuk metaliczny - w normie?
no i osłona plastikowa silnika przy kole była luźna to ją złapałem na szybko - może to ona przy skręcie gdzieś pukała? - choć to był odgłos pukania metalicznego...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.