Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Spadek mocy i spore spalanie


mvtxusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż ostatnio wydaje mi się jakby autko miało mniej mocy, a spalanie jest dość spore (ok. 16l gazu po mieście w większości jeżdżone spokojnie). Czytałem trochę forum, zrobiłem logi z grup 002, 033 i 115 (gaz: http://vaglog.com/log-002_033_115_0EL41U.html     benzin:http://vaglog.com/log-002_033_115_07HhrV3.html), natomiast nie wiem jak to odczytać. A4 ma instalacje stag 200 i na benzynie czuć odrobinę większą moc, czy to wszystko może być winą źle wyregulowanej instalacji? Proszę o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie i Pb jest ubogo. Turbo przeładowuje w zakresie 2,1-3 tys. Chyba należałoby zacząć od sprawdzenia ciśnienia paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

Na gazie i Pb jest ubogo. Turbo przeładowuje w zakresie 2,1-3 tys. Chyba należałoby zacząć od sprawdzenia ciśnienia paliwa.

Hmm a jak to sprawdzić? Są jakieś widełki jakie powinno osiągać ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz się manometrem do listwy wtryskowej. Ma pokazywać 4 bary podczas jazdy aż do odcinki

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zapyam bo nie bardzo rozumiem co ma wspólnego pompa paliwa do jazdy na LPG?

Jak jest uszkodzona pompa paliwa to problemy moga być na PB a nie LPG, tak na chłopski rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze instalacja lpg byla strojona kiedy auto niedomagalo na pb i jezeli ustawial gaz wg mapy bezyny która byla skopana to i gaz bedzie do d*py. ale mozna gaz wyregulowac przy pomocy wskazan sondy i jej korekcji. ale to tylko takie moje przemyslenia :D

Edytowane przez JeJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wrestling1000 napisał:

Mało paliwa na pb i na LPG. Zapewne pompa już niedomaga albo filtr do wymiany

Filtr wymieniany był jakieś 2/3 tygodnie temu.

8 godzin temu, JeJu napisał:

wydaje mi sie ze instalacja lpg byla strojona kiedy auto niedomagalo na pb i jezeli ustawial gaz wg mapy bezyny która byla skopana to i gaz bedzie do d*py. ale mozna gaz wyregulowac przy pomocy wskazan sondy i jej korekcji. ale to tylko takie moje przemyslenia :D

Czyli pojechać do gazownika i pogadać z nim o regulacji? A jeżeli autko jeżdżone cały czas na gaziku i po wizycie u gazownika by się poprawiła sytuacja to jeżeli jest coś skopane na pb może to mieć jakieś negatywne skutki na dłuższą metę czy coś? Od razu mówię, że planuje trochę pomodzić maszynkę na wiosnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej założyć ori filtr, bo te zamienniki zazwyczaj szybko i często padają. Najpierw trzeba doprowadzić Pb do ładu, a potem zabierać się za strojenie lpg, zwłaszcza, że myślisz o modach. Sprawdź to ciśnienie paliwa póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2017 o 20:13, przem8 napisał:

Najlepiej założyć ori filtr, bo te zamienniki zazwyczaj szybko i często padają. Najpierw trzeba doprowadzić Pb do ładu, a potem zabierać się za strojenie lpg, zwłaszcza, że myślisz o modach. Sprawdź to ciśnienie paliwa póki co.

Dobra, postaram się w tym tygodniu ogarnąć to ciśnienie 

Edit: 
Udało mi się wcisnąć do mechanika dopiero na 24 października, bo i tak muszę wymienić czujnik płynu chłodniczego to przy okazji chciałem, żeby sprawdził to ciśnienie - ja nie mam narzędzi ani zbytniego pojęcia jak to zrobić, chyba że ktoś ładnie wytłumaczy i ogarnę manometr to sprawdzę wcześniej :D Także póki co do 24 temat będzie spał

Edytowane przez mvtxusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem od mechanika, ciśnienie paliwa takie jak powinno być.
Powiedział, żebym pojeździł chwile po wymianie czujnika płynu chłodzącego i wyregulował gaz bo to może być przyczyną, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...