Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Spadek mocy i spore spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, otóż ostatnio wydaje mi się jakby autko miało mniej mocy, a spalanie jest dość spore (ok. 16l gazu po mieście w większości jeżdżone spokojnie). Czytałem trochę forum, zrobiłem logi z grup 002, 033 i 115 (gaz: http://vaglog.com/log-002_033_115_0EL41U.html     benzin:http://vaglog.com/log-002_033_115_07HhrV3.html), natomiast nie wiem jak to odczytać. A4 ma instalacje stag 200 i na benzynie czuć odrobinę większą moc, czy to wszystko może być winą źle wyregulowanej instalacji? Proszę o pomoc :D

Opublikowano

Na gazie i Pb jest ubogo. Turbo przeładowuje w zakresie 2,1-3 tys. Chyba należałoby zacząć od sprawdzenia ciśnienia paliwa.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, przem8 napisał:

Na gazie i Pb jest ubogo. Turbo przeładowuje w zakresie 2,1-3 tys. Chyba należałoby zacząć od sprawdzenia ciśnienia paliwa.

Hmm a jak to sprawdzić? Są jakieś widełki jakie powinno osiągać ciśnienie?

Opublikowano

Podpinasz się manometrem do listwy wtryskowej. Ma pokazywać 4 bary podczas jazdy aż do odcinki

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Mało paliwa na pb i na LPG. Zapewne pompa już niedomaga albo filtr do wymiany

Opublikowano

tak się zapyam bo nie bardzo rozumiem co ma wspólnego pompa paliwa do jazdy na LPG?

Jak jest uszkodzona pompa paliwa to problemy moga być na PB a nie LPG, tak na chłopski rozum.

Opublikowano

wydaje mi sie ze instalacja lpg byla strojona kiedy auto niedomagalo na pb i jezeli ustawial gaz wg mapy bezyny która byla skopana to i gaz bedzie do d*py. ale mozna gaz wyregulowac przy pomocy wskazan sondy i jej korekcji. ale to tylko takie moje przemyslenia :D

Edytowane przez JeJu

Opublikowano
  • Autor
15 godzin temu, wrestling1000 napisał:

Mało paliwa na pb i na LPG. Zapewne pompa już niedomaga albo filtr do wymiany

Filtr wymieniany był jakieś 2/3 tygodnie temu.

8 godzin temu, JeJu napisał:

wydaje mi sie ze instalacja lpg byla strojona kiedy auto niedomagalo na pb i jezeli ustawial gaz wg mapy bezyny która byla skopana to i gaz bedzie do d*py. ale mozna gaz wyregulowac przy pomocy wskazan sondy i jej korekcji. ale to tylko takie moje przemyslenia :D

Czyli pojechać do gazownika i pogadać z nim o regulacji? A jeżeli autko jeżdżone cały czas na gaziku i po wizycie u gazownika by się poprawiła sytuacja to jeżeli jest coś skopane na pb może to mieć jakieś negatywne skutki na dłuższą metę czy coś? Od razu mówię, że planuje trochę pomodzić maszynkę na wiosnę :D

Opublikowano

Najlepiej założyć ori filtr, bo te zamienniki zazwyczaj szybko i często padają. Najpierw trzeba doprowadzić Pb do ładu, a potem zabierać się za strojenie lpg, zwłaszcza, że myślisz o modach. Sprawdź to ciśnienie paliwa póki co.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 14.10.2017 o 20:13, przem8 napisał:

Najlepiej założyć ori filtr, bo te zamienniki zazwyczaj szybko i często padają. Najpierw trzeba doprowadzić Pb do ładu, a potem zabierać się za strojenie lpg, zwłaszcza, że myślisz o modach. Sprawdź to ciśnienie paliwa póki co.

Dobra, postaram się w tym tygodniu ogarnąć to ciśnienie 

Edit: 
Udało mi się wcisnąć do mechanika dopiero na 24 października, bo i tak muszę wymienić czujnik płynu chłodniczego to przy okazji chciałem, żeby sprawdził to ciśnienie - ja nie mam narzędzi ani zbytniego pojęcia jak to zrobić, chyba że ktoś ładnie wytłumaczy i ogarnę manometr to sprawdzę wcześniej :D Także póki co do 24 temat będzie spał

Edytowane przez mvtxusz

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Odebrałem od mechanika, ciśnienie paliwa takie jak powinno być.
Powiedział, żebym pojeździł chwile po wymianie czujnika płynu chłodzącego i wyregulował gaz bo to może być przyczyną, co o tym sądzicie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.