Jump to content
IGNORED

Kierunkowskazy świecą po zamknięciu auta


kornel

Recommended Posts

Koledzy,

wiem, że temat wielokrotnie wałkowany, ale w moim przypadku w trakcie jazdy kierunkowskazy (oraz światła awaryjne) działają bez zarzutu, a problem pojawia się po zamknięciu auta. Otóż mam oryginalny centralny zamek (zamykany z kluczyka) oraz dokładany alarm z podpiętym pilotem pod centralny.  I teraz tak: co jakiś czas bezpośrednio po zamknięciu auta z pilota (a co się z tym wiąże aktywacji alarmu) pozostają mi świecące się światłem ciągłym kierunkowskazy. Do tej pory wystarczyło kilka razy otworzyć i zamknąć drzwi z pilota, żeby zgasły, jednakże wczoraj wieczorem musiałem zdjąć na noc klemę z akumulatora, bo nie szło ich wyłączyć. Dzisiaj po nocy jak założyłem klemę, to okazało się że znowu świecą, ale po dwukrotnym otwarciu drzwi z pilota wreszcie zgasły. 

Wiem, że problem ze świecącymi kierunkowskazami to z reguły uszkodzony przerywacz we włączniku awaryjnych, ale w moim przypadku problem jest tylko po użyciu pilota centralnego zamka/alarmu. Czy jest możliwe, że jest to ten przerywacz, czy szukać przyczyny w alarmie? Dodam, że alarm był montowany w 2008 roku i  mam co prawda do niego jakąś książeczkę, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie i jak jest wpięty...

Link to comment
Share on other sites

Nie zaszkodzi sprawdzić pompkę centralnego . Może jest zawilgocona i coś szwankuje.

Link to comment
Share on other sites

To raczej problem Z tym nieoryginalnym alarmem. Robi się W nim jakieś zwarcie i wysyła stały sygnał do kierunków. Może jakiś przekaźnik który w nim jest się zacina

Link to comment
Share on other sites

Jest tak.

Przed chwilą wyjąłem przerywacz wraz z włącznikiem awaryjnych i po zamknięciu/otwarciu drzwi z pilota kierunkowskazy migają - wnioskuję z tego, że sygnał z alarmu do kierunkowskazów idzie poza tym przełącznikiem, a więc jego można wykluczyć. Dobrałem się też do pompki centralnego w bagażniku - jedna z wtyczek - duża czarna - miała dwa mocno zaśniedziałe styki - wyczyściłem WD-40, poskładałem i teraz będę testował. Jeżeli się problem powtórzy, to faktycznie będę musiał iść w stronę tego alarmu. Zlokalizowałem już syrenkę pod maską, teraz będę musiał "pójść po kabelkach" i może znajdę centralkę. Ale to później - teraz przetestuję, czy to przypadkiem nie były te zaśniedziałe styki. Dam znać.

Link to comment
Share on other sites

Najczęstszym miejscem zabudowy centralki jest pod deską ze wskaźnikami (łatwy dostęp do wszystkich elementów ).

Link to comment
Share on other sites

Panowie, dziękuję za wszystkie podpowiedzi :hi: - wychodzi na to, że winnym były te 2 zaśniedziałe styki w pompce centralnego - od czasu ich wyczyszczenia problem się już nie powtórzył. 

Temat można zamknąć.

Link to comment
Share on other sites

chyba znalazłem bliżniaczy temat i problem do mojego ktory opisałem wczoraj .
szkoda ze pogoda nie dopisuje ;/;/  czyli  bagaznik i boczek prawy do rozbiorki ?

Link to comment
Share on other sites

Centralna sucha, więc to odpada. 

Awaryjne włączają się świecac światłem ciągłym tylko i wyłącznie jak zamkne/domkne drzwi prawy przód. 

:(((

Dodatkowo auto paliło normalnie ale od wczoraj rana przy wł. Silnika obroty wyskakują na 2tys i spadają auto gaśnie. :(

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...