Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł bluetooth (BT) a kontakty na fis oraz książka


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie mam zamontowany moduł BT 8P0 862 335D - podstawowa funkcjonalność. Chciałbym go zmienić na taki, który wczytywałby mi książkę kontaktów z androida 7.0 (nie mam rns-e) oraz abym mógł wybierać kontakty za pomocą kierownicy MF B6. Jaki moduł muszę kupić, żeby to działało?? Niestety wątek o BT został zamknięty i nie mogę zadać tam pytania (w wątku nie znalazłem odpowiedzi na mój problem). Przedział cenowy między starszymi modułami (np. z końcówką Q), a najnowszymi (koncówka np. NX - z 2012r. - seat exeo)  jest spory, a nie chciał bym eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z końcówka H i to jest niby pełna funkcjonalność a wgrywa mi książki i nie mam możliwości wybrania osób za pomocą „  mode”

Kumpel ma moduł z końcówka Q i śmiga mu wszystko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Norbas napisał:

Ja mam z końcówka H i to jest niby pełna funkcjonalność a wgrywa mi książki i nie mam możliwości wybrania osób za pomocą „  mode”

Kumpel ma moduł z końcówka Q i śmiga mu wszystko... 

a jaki kumpel ma telefon??? Jaka wersja androida?? Bo z moim BT z końcówką D telefony z androidem w wersji 4.2 współpracują, a już nowsze nie.

 

U kumpla w A3, który ma BT z końcówką C kontakty zczytuje, ale książka z kierownicy nie działa. Tzn. jak ktoś dzwoni na mój telefon to na FIS'ie wyświetla nazwę kontaktu, ale jak chce wybrać kontakt z książki to dostaję informację "Please wait..." i na tym koniec, mogę czekać z 15min i tak książki się nie doczekam.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma iphona SE i u niego chodzi wsio tak jak trzeba, wersja 5s tez chodzi. Jego tel jak i mój SE nie działa a mam moduł H... Mój były sony z Androidem 6.0.1 też nie śmiga na wersji H. Nie sprawdzałem niestety czy 6.0.1 chodzi u niego ale podejrzewam, ze tak. 

Może u mnie jest coś złe zakodowane skoro nawet przycisk mode nie reaguje... 

pamietasz jakie masz kodowanie ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj Jabłka z andkiem

Jabłka mają zaimplementowane obie wersje standardu blutka dlatego się łączą i ze starymi i z nowymi.

Na nowych andkach jest tylko nowa wersja dlatego ze starymi modułami nie wszystko działa

Ja mam u siebie w wozie N i chodzi ze starym andkiem w Galaxy S2  jak i nowym Galaxy S5 i S6

bez problemu wyświetla na Fisie kontakty jak i można wybierać je z kierownicy i dzwonić nie dotykając koma..

Generalnie nowe moduły czy to z B7 czy Exeo powinny chodzić bez problemu bo o ile telefon może nie mieć odpowiedniego standardu o tyle moduły mają i się dopasowują..

 

Galaxy S7 też działa poprawnie  :)

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukaj modułów od 2009 roku a nie powinieneś mieć problemu ani w dół ani w góre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć i moduł Q podobno daje radę ale osobiście go nie testowałem a słyszałem że z jakimś Soniakiem u kumpla miał problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na aledrogo BT, ale nie wiem jak mam "go interpretować", tzn. na naklejce na obudowie jest napisane:

HW: 8P0862335S

SW: 8P0862335AA 

oraz inny, który ma dwie naklejki i na jednej z nich nr części to 8P0...NX, a na drugiej 8P0..N

http://allegro.pl/audi-a4-b7-a3-modul-bluetooth-8p0862335nx-i6781950534.html#imglayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW to wersja softu

HW to wersja sprzętu

Czyli wyprodukowany w 2009 roku a soft w grany z wersji z 2010 roku to coś jak z kupnem samochodu z końcówki roku..  często się tak zdarza  ... :wink:

Jest z 2009/2010 roku więc powinien chodzić.

 

Ten z linku allegro ma na końcu X to znaczy że był naprawiany w serwisie ASO lub wymieniany na naprawiany z tego co pamiętam to czy przy RNSie czy przy innych modułach literka X oznacza ze było w nim gmerane przez serwis 

 

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moduł z końcówka H obsługuje kontakty z pozycji kierownicy ?? Mam wsio podłączone jak trzeba a przycisk mode nie reaguje. Ponadto jak wydam komendę phone book to laska nie rozumie.. kontakty pojawiają się po jakimś czasie ale nie jestem w stanie wydać komendy głosowej z wyborem danej osoby. Mogę jedynie podyktować nr tel i połączyć poprzez komendę... 

problem z kodowaniem czy z modułem H ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to trzeba najpierw zapisać, dany numer i nazwę tworząc komendę głosową, dopiero później można go wywołać głosowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Podepnę się pod temat...
W moim przypadku samochód (MMI 2G High) nie pobiera książki telefonicznej z telefony (Samsung Galaxy S8).
Numery wyświetla normalnie tylko bez nazw...
Wczesniej nie było problemu z innymi telefonami. Można to jakoś "naprawic"?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Ciebie siedzi inny moduł BT niż w B6/B7 - zadaj pytanie w dziale przeznaczonym dla A4 B8 - tam szybciej dostaniesz odpowiedź. Tutaj rzadko zaglądają ludzie, którzy mają B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja za to mam moduł BT z literką Q i na iPhone7 niestety nie zaczytuje mi kontaktów po za "mój numer" wie ktoś czy to kwestia lokalizacji kontaktów ? Jak ktoś dzwoni to bez problemu mam wyświetloną nazwę kontaktu a jak sam chce odnaleźć po przycisku MODE to tylko mój numer. Wiecie jak wrzucić wszystkie kontakty ?
PS. Moja żona na Huaweia P8 i od razu zgrało jej wszystkie kontakty i bezproblemowo działało wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2018 o 09:47, clindo napisał:

Hej, ja za to mam moduł BT z literką Q i na iPhone7 niestety nie zaczytuje mi kontaktów po za "mój numer" wie ktoś czy to kwestia lokalizacji kontaktów ? Jak ktoś dzwoni to bez problemu mam wyświetloną nazwę kontaktu a jak sam chce odnaleźć po przycisku MODE to tylko mój numer. Wiecie jak wrzucić wszystkie kontakty ?
PS. Moja żona na Huaweia P8 i od razu zgrało jej wszystkie kontakty i bezproblemowo działało wszystko.

Sprawa okazała sie dość prosta i zabawna, miałem w kontaktach wpis który wyglądał mniej wiecej tak „jdjejdmbrjsnajgdbdbhdndnksjyhsj”

Kiedyś klawiatura musiała się odblokować w telefonie i stworzyła takie zło ?

Podczas synchronizacji takiego kontaktu wywalało się wszystko i nie zaczytywało nic. Kontakt usunięty i teraz wszystko śmiga jak nalezy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...