Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hex-Can-Usb - Wersja 17.1.3 czym się różni od 17.8 ?


seger75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim.Mam pytanie dotyczące interfejsu.Czym się różni wersja vcds  17.1.3 PL od wersji 17.8 klon? Ta pierwsza jest w języku polskim wiec pewnie łatwiejsza w obsłudze ale czy ma mniej możliwości niż 17.8? Jeżeli jest jakaś różnica to proszę o informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ross-tech.com/vcds/revisions.php

Z klonami jest tak, że zazwyczaj te starsze lepiej sobie radzą z B7... 12.12 itd... Chociaż to i tak loteria :P

Możliwości wersji są raczej takie same, chodzi bardziej o dodawanie nowych aut do diagnozowania i ewentualne poprawki... 

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać tylko tyle że 17.1.3 jak i 17.8 nie łączył mi się z wszystkimi sterownikami!!!! Podczas testu miałem K1-OK K2-OK CAN-NIEGOTOWY a vag com 311.2 łączy mi sie z wszystkim dlatego kabel wraz z programem sprzedałem znajomemu który posiada skodę octavie 2 z 2006 czy 2008 rok i u niego interfejs działał w całym zakresie i tak doszłem do wniosku iż nasze B6 nie posiadają magistrali CAN poprawcie mnie jeżeli się mylę...... No chyba że ja po prostu nie mam CAN a B6 mam z 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 wystarczy K-Line, ale HEX-CAN u mnie w wersji 11.X działa w pełni, dlatego pisałem wyżej, że lepiej kupić sobie wersję 12.12 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w b7 2007r działał 17.1.3 miałem dostęp do wszystkiego ,Nie miałem tylko długiego kotowania niektórych modułów ale to chyba wina sterowników nie kabla.Niestety kabel padł i odesłałem do sprzedawcy teraz szukam drugiego. Może ktoś na forum ma do sprzedania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem 17.1.3 ponieważ przyciągnął mnie język PL i właśnie na tym zestawie z kablem HEX+CAN nie łączył się z wszystkim sterownikami np takim jak zasięg świateł radio itd. a np z sterownikiem silnika, modułem komfortu łączył się bez problemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10.6.4 i 11.2.0 i w b6 jaki w touranie 07 lift wszystko smigało ale w b8 lift już nie mogłem zakodować doświetlania zakrętów. I teraz mam 17.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem i szczęśliwym posiadaczem AUDI. Faktycznie w vcds występuje problem z połączeniem can. miałem ten sam problem.np nie mogłem połączyć się z ogrzewaniem dodatkowym czy silnikiem.lecz jest to do rozwiązania. należy zdjąć dolna osłonę obudowy kierownicy następnie wyjąć gniazdo OBD2 i dokupić gniazdo bezpiecznikowe. oraz szybkozłącze 2 szt jak na foto. jedna stronę przewodu wpinamy w pin 7 a druga stronę w pin 15. włożenie bezpiecznika spowoduje możliwość odczytu wcześniej niedostępnych funkcji gdzie pojawiał się komunikat "brak odpowiedzi ze strony sterownika" można też zrobić mostek między pinami, ale zostaje późniejszy problem kiedy będziemy chcieli podłączyć inny interface. wyjecie bezpiecznika nam to usprawnia lecz zawsze trzeba o tym pamiętać.

480258.jpg

pobrane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2017 o 22:20, CHUDY_13 napisał:

Ja zakupiłem 17.1.3 ponieważ przyciągnął mnie język PL i właśnie na tym zestawie z kablem HEX+CAN nie łączył się z wszystkim sterownikami np takim jak zasięg świateł radio itd. a np z sterownikiem silnika, modułem komfortu łączył się bez problemowo

ktoś wie czym połączę się z ww sterownikami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...