Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie opony do felg 17" (wzór s-line) ?


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Mam taki dylemat, ze jak kupie opony 225/45/17 to opona będzie miała wysokość 10,1 cm. Teraz mam zimówki 195/65/15 i wysokość opony jest 12,7 cm (mozna to obliczyć) łatwo zauważyć ze to duza róznica i jak załoze alu 17" to między błotnikiem a kołem będzie duza szpara i juz wiem ze będzie to niezbyt ciekawie wyglądać :disgust:

Jakie macie opony przy swoich felgach?? mowa oczywiście o kole 17" i modelu B6 na zwykłym zawieszniu.

Czekam na odpowiedzi koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kapuje do końca o co chodzi... :mysli: przecież wiadomo ze opona będzie niższa bo felga będzie większa... :rolleyes: a szpara jaka była taka zostanie (z dokładnością do kilku milimetrów) :wink4: bierz 225/45/17 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dobra juz to rozgryzłem :naughty: albo inaczej zawiesiłem się, czytaj zakręciłem :wallbash: nie załapałem ze sama felga będzie o 2 cale większa i wszystko się wyrówna, ale ze mnie łoś :embarrassed::naughty:

Sorki za zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dobra juz to rozgryzłem :naughty: albo inaczej zawiesiłem się, czytaj zakręciłem :wallbash: nie załapałem ze sama felga będzie o 2 cale większa i wszystko się wyrówna, ale ze mnie łoś :embarrassed::naughty:

Sorki za zamieszanie

Zawsze trzeba liczyć opona +felga :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 17 tylko 225/45/17 najbardziej trafny wybór lub szerokość 235 innych nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 17 tylko 225/45/17 najbardziej trafny wybór lub szerokość 235 innych nie ma sensu

Ja mam 215/45/17 i nie narzekam :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 215/45/17 i nie narzekam :good: :good:

tylko że kolega ma B6 :wink4: więc 225 lub 235 ze wskazaniem na to pierwsze :cool1:

Ano fakt. Nie zauważyłem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy A6 ma 235/45/17 i śmiga się super nie licząć, ze jak są koleiny to się w nich nie mieszcze i troszke nosi ale cóż... nasze piękne autobahny :disgust:

Czyli kupuje 225 :good: tak jak polecił mi oponiarz :)

A teraz jeszcze jedno pytanko odnośnie opon w A6, jak przyjdzie czas na nie (myśle ze będzie to następny sezon) to czy przy napędzie Quattro muszą być wymienione zaraz 4 opony jednocześnie?? i czy jest jakieś zagrożenie dla napędu gdybym zapodał przykładowo 225/45 na przód a na tył 235/45??

Dodam, ze pytam tylko dla informacji bo w zyciu nie wymieniłbym opon tak jak napisałem wyzej Poprostu chce wiedzieć bo słyszałem ze rózny rozmiar kół a nawet opon jest dla Quattro zabójczy, ile w tym prawdy? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Mam taki dylemat, ze jak kupie opony 225/45/17 to opona będzie miała wysokość 10,1 cm. Teraz mam zimówki 195/65/15 i wysokość opony jest 12,7 cm (mozna to obliczyć) łatwo zauważyć ze to duza róznica i jak załoze alu 17" to między błotnikiem a kołem będzie duza szpara i juz wiem ze będzie to niezbyt ciekawie wyglądać :disgust:

Jakie macie opony przy swoich felgach?? mowa oczywiście o kole 17" i modelu B6 na zwykłym zawieszniu.

Czekam na odpowiedzi koledzy :)

Pawlo 2004 nie wiem co Ty palisz ale musi to być zajeb***e... :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew:

jakie przelicznia :)

zakładaj 17 z 225/45/17

dziura niestety będzie większa ale idie sie do tego przyzwyczaić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy A6 ma 235/45/17 i śmiga się super nie licząć, ze jak są koleiny to się w nich nie mieszcze i troszke nosi ale cóż... nasze piękne autobahny :disgust:

Czyli kupuje 225 :good: tak jak polecił mi oponiarz :)

A teraz jeszcze jedno pytanko odnośnie opon w A6, jak przyjdzie czas na nie (myśle ze będzie to następny sezon) to czy przy napędzie Quattro muszą być wymienione zaraz 4 opony jednocześnie?? i czy jest jakieś zagrożenie dla napędu gdybym zapodał przykładowo 225/45 na przód a na tył 235/45??

Dodam, ze pytam tylko dla informacji bo w zyciu nie wymieniłbym opon tak jak napisałem wyzej Poprostu chce wiedzieć bo słyszałem ze rózny rozmiar kół a nawet opon jest dla Quattro zabójczy, ile w tym prawdy? :mysli:

Przy quattro z przodu i z tyłu takie same opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Mam taki dylemat, ze jak kupie opony 225/45/17 to opona będzie miała wysokość 10,1 cm. Teraz mam zimówki 195/65/15 i wysokość opony jest 12,7 cm (mozna to obliczyć) łatwo zauważyć ze to duza róznica i jak załoze alu 17" to między błotnikiem a kołem będzie duza szpara i juz wiem ze będzie to niezbyt ciekawie wyglądać :disgust:

Jakie macie opony przy swoich felgach?? mowa oczywiście o kole 17" i modelu B6 na zwykłym zawieszniu.

Czekam na odpowiedzi koledzy :)

Pawlo 2004 nie wiem co Ty palisz ale musi to być zajeb***e... :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Pozdrawiam

Pale jedynie gume swoim osiołkiem :naughty::kox: A tak BTW to napisałem, ze się zakręciłem :embarrassed: więc nie jechać teraz po mnie jak po asfalcie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 225/45 17 i średnica koła zachowana jak w oryginale i licznik nie kłamie.

Audi rekomenduje 235/45/17. Nie lepiej wiec w takie sie zaopatrzyc??

Stoje wlasnie przed takim dylamatem bo moje Eagle F1 225/45 sa na wykonczeniu. Czym je zastapic, hmm? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 225/45 17 i średnica koła zachowana jak w oryginale i licznik nie kłamie.

Audi rekomenduje 235/45/17. Nie lepiej wiec w takie sie zaopatrzyc??

Stoje wlasnie przed takim dylamatem bo moje Eagle F1 225/45 sa na wykonczeniu. Czym je zastapic, hmm? ;)

Wybór jest tak duży że nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem następcy :tongue4: Chociażby Dunlop SP Sport Maxx TT czy Toyo T1-R :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kilka typow mam. M.in. wsponiane Dunlopy, Pirelli albo GY. Bardziej zastanawia mnie jednak szerokosc. Zostac przy 225 czy posluchac rad Audi i kupic 235. Roznica w cenie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie dodam tylko zbyscie nie kupowali tanich modeli Pirelli (pzero, drago) bo strasznie ząbkuja i w aucie huczy jak nad morzem :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...