Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompka ciągle pompuje przy otwieraniu + nie działa tylna klapa


MoliQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim Audi A4 B5 2000r sedan od jakiegoś czasu zauważyłem, że przy otwieraniu zamka ciągle pompuje pompka od centralnego( do momentu odcięcia czasowego). Wszystkie drzwi się otwierają - łącznie z klapką wlewu paliwa. Jednak w tym samym czasie przestała się otwierać tylna klapa bagażnika - brak reakcji na naciśnięcie mikrostyków, tak jakby była zamknięta. Silczniek w tylnej klapie słychać tylko wtedy, gdy otworze klape z kluczyka. Sprawdzałem mikrostyki na klapie i wszystko wygląda ok. 
Podczas zamykania samochodu wszystko działa poprawnie. Nie słychać także żadnych nieszczelności powietrza.

Z tego co wiem w modelach przed liftem klapa jest otwierana także ciśnieniem powietrza. Jak to działa w modelach po 2 lifcie ?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Pompa o numerze: 8d0862257. W moim przypadku jest to samo, otwiera wszystko oprucz klapy i długo buczy. Grafit w pompie jest cały. Jak najlepiej podejść do tematu? Auto to: a4 b5 Avant polift 99'. Z osobnego przycisku w kluczyku klapa się otwiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz miernikiem czy mikrostyki działają. Trzeba zdjąć tapicerkę klapy. Co do dłuższej pracy pompki szukaj nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że to wszystko zaczęło się w tym samym czasie, tzn. pompka zaczęła buczec, a klapa przestała się otwierać. No ale jest jakiś pomysł więc w wolnej chwili to sprawdzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie jeszcze zastanawiam czy problemem nie jest przetarta wiązka idąca do klapy bagaznika od otwierania/zamykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pompce centralnego jest taka Mała czarna klapka i pod nią są styki. Podejmij je i będzie śmigać. U mnie to pomogło i działa już drugi rok [emoji846]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...