Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BGB] Silnik bierze olej - jaka przyczyna ?


pawelkrk23

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie......podepne sie pod temat.....a mianowicie posiadam a4 2.0T z 2005 r. i rowniez bierze mi ok. 0,5 litry na 2000 mil lub moze troszeczke wiecej....rowniez w internecie znalazlem ciekawy post jednego kolesia, ktory pisze ze za zuzycie oleju odpowiedzialny jest zawor nadcisnienia komory korbowej PCV...cytuje :(I have a 2007 A4 with the 2.0T engine.

I had to add a quart oil at 2900 miles,

then 2300 miles later and 1800 miles after that.

Seen the dealer several times to no avail.

The problem is with the PCV valve which doesn't close consistently when the turbocharger is on.

The valve can't close as it is suppose to under the positive pressure from the manifold.

Audi redesigned the PCV valve to get rid of this problem.

I had the new Audi valve ($75) installed by a mechanic ($120 labor).

The oil burning is gone. Audi refused to pay for the repair,

saying that even if I used a quart of oil every 1200 miles,

it would be within design limits. I am taking the to small claim court to recover my expenses.

A PCV valve must work every time, not most of the time. The P in PCV stands for Positive, i.e. positive closure.

Co o tym koledzy sadzicie......??????....pozdrawiam serdecznie....

[br]Dopisany: 31 Styczeń 2009, 20:18_________________________________________________za tydzien wybieram sie do lokalnego ASO.....takze od razu zapytam co jest grane z tym zaworem....takze napisze jak tylko dowiem sie jakis newsow....bo powiem szczerze interesujaca sprawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może jak jak jemu uda ci się coś wyrwać od serwisu AUDI a nawet wymienią ci ten zawór za free.Daj znać jak skończy się to spotkanie w serwisie.Ja muszę z radością przyznać że u mnie oleju nie bierze ,od wymiany zrobiłem 6 tys.km i grama mi nie ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie....czytac czytalem....ale tutaj powiem szczerze zainteresowal mnie bardzo ten zawor takze dowiem sie co w serwisie na to bo skoro w sytuacji ktora opisalem wyzej pomoglo to ktoz wie.....moze cos sie wywrozy....;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...