Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy na manualu rośnie Wam samoczynnie moc nawiewu w klimatroniku ?


philipsss

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!!! Jak Włączam rano samochód a klimatronika mam na ""HI"" ,a moc nawiewu na 2dolne kreski i to wszystko jest na ""man""(manualu) to chyba powinno tak być cały czas, a tu w miarę podgrzewania sie silnika wzrasta mi moc nawiewu do prawie wszystkich kresek Więc niewiem co jest grane!! przestaje wzrastać do momentu mojej ingerecji--jesli tylko przycisnę raz przycisk ""+"" lub""-"" od mocy nawiewu juz przestaje sie podnosić,......denerwuje mnie to ze zawsze musze zmniejszać moc nawiewu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te modele tak maja :) nic z tym nie zrobisz chyba ze bedziesz jezdzil na Auto z wylaczona klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo i nic z tym się nie da zrobić.Musisz przyzwyczaić się do tego i to najlepsze rozwiązanie lub mykać z wyłączoną klimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, ba mało tego - jeszcze czasem jak chcę zmniejszyć obroty naciskając (-) po porannym odpaleniu, to zamiast zmniejszać tronic podnosi je na maxa,

to ustrojstwo tak ma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie usterka :) u mnie tez rosnie w miare jak silnik sie grzeje. Aczkolwiek dzisiaj zauwazylem dziwna rzecz. clima zaczela bawic sie wiatrakiem dajac w gore i dol i tak z 20 razy na minute :D przejechalem kawalek i bylo ok :P ale dziwne troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja też tak robi, sprawdzone na VAGu i niema żadnych blędów więc trzeba przyjać, że te typy tak mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że mnie też dziwi takie zachowanie klimatronica. Jak wciskam AUTO, to wiadomo - liczę na to, ze sobie sam steruje nawiewami, ale jak mam ustawioną temp. na 19 stopni cały czas, dotknę przycisków, żeby weszło w tryb manualny, ustawiam powiedzmy 2 kreski, bo nie lubię, jak huczy nawiew niepotrzebnie, a tu za chwilę po nagrzaniu sam zaczyna mi zwiększać obroty...Nie powiem - wkurza mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo sila nawiewu rosnie prawie na maksa ale nie czekalem jeszce tak dlugo ze sama spadnie nawet do 2 kresek, ciekawe zobacze, a ja jeszce tak robie ze mam na 2 kreski i za kazdym razem jak sie zwieksza sila nawiewu to zmniejszam za kazdym razem do tych 2 kresek i po kilku razach stoi na 2 i nie rosnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo czyli chyba każdy w b5 z klimatronikiem tak ma :)

Auto - tryb automatyczny

Manual - tryb ...automatyczny :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:).Ja również korzystam z opcji AUTO i nie odczuwam niepokojących zmian podczas nawiewu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno rozwiązanie tego problemu :polew: a mianowicie trzeba zmienić klimatronik na klimatyzację manualną :polew: i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :hi:

u mnie to działanie jest identyczne na klimatroniku dwustrefowym jak odpalę rano to kresek nie ma wogle w miarę uzyskiwania przez silnik temperatury kreski wzrastają,kolega podpowiedział mi żebym ustawił na 22 stopnie i wcisną AUTO, podobno optymalna opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...