Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Duże spalanie i kopci na biało

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam taki problem zacznę od początku zakupiłem audi a4 b5 v6 2.8 ben+lpg nie miała katalizatorow więc wstawiłem strumiennice i wymieniłem sondę lambda bo była w połowie skręconą na kostki. Błędy skasowane a  Objawy są takie że samochód pali 5l na 20 km i kopci strasznie na biało.  Czuć w spalinach benzynę.  Co robić pomóżcie.

Opublikowano

plynu chlodniczego nie ubywa? olej bez zanieczyszczen?

Opublikowano
  • Autor

No właśnie olej nie ubywa ale wydaje mi sie ze płynu ubyło. 

Opublikowano

Sprawdz cisnienie na cylindrach i logi dynamiczne.

Opublikowano

jesli ubywa ci plynu a nie ma go w oleju to duze prawdopodobienstwo ze spala sie w cylindrach i masz nieszczelnosc pewno gdzies miedzy glowica a skrzynia korbowa

sprawdz cisnienie jak kolega Arek mowi i wszystko bedziesz wiedzial, powinno byc ok 13.5 bara

Opublikowano

Z tą woda to niekoniecznie masz rację, mamy 3 x v6 od audi i we wszystkich ubywało wody, w jednej delikatnie korkiem (uszkodzony), w pozostałych z węży, albo w czasie się poluźniło albo przy rozrządzie cos źle poskładali. 

Opublikowano
46 minut temu, skyman napisał:

Z tą woda to niekoniecznie masz rację, mamy 3 x v6 od audi i we wszystkich ubywało wody, w jednej delikatnie korkiem (uszkodzony), w pozostałych z węży, albo w czasie się poluźniło albo przy rozrządzie cos źle poskładali. 

tyle, że od spalania plynu akurat kopci na bialo, Tobie tez?

Opublikowano

Jakby spalało płyn i kopciło z tego powodu to zapach tego dymu byłby słodkawy, a nie śmierdział benzyną. Ta wymieniona lambda jest ori? Na pewno wszystko dobrze podłączone?

Opublikowano
  • Autor

tak sondy sprawdzone dobrze pracują. 

Opublikowano
W dniu 23.12.2017 o 17:12, kajmanovsky napisał:

tyle, że od spalania plynu akurat kopci na bialo, Tobie tez?

Kopci parą we wszystkich, w jednym było trochę kopcenie po dobrze rozgrzanym silniku ale po wyczyszczeniu odmy sytuacja jest teraz analogiczna jak w dwóch pozostałych. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

sondy oryginał czy zamiennik

Opublikowano

Moje 2.8 też kopci na biało, za wydechem gryzie w gardło jak cholera, jeszcze w tym miesiącu jedzie na UPG. Do tego mam spadek ciśnienia na 1 cylindrze, wszędzie 12,5, a na nim 8.5. Płynu ubywa.

  • 1 rok później...
Opublikowano

i

Edytowane przez maniecznik

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.