Radio + Bluetooth rozmowa tel.

Bary1990

Cześć, jestem posiadaczem audi a4 b6 2001 1.8t i mam pytanie czy jest możliwość połączenia telefonu z radiem aby rozmawiać przez drogę? Aha kiedyś był telefon w aucie bo jest uchwyt. Proszę o jakieś możliwości czy jest taka szansa czy tylko zostaje mi zestaw głośnomówiący?

Pozdrawiam i dziękuję

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

jeżeli chcesz żeby było jak w oryginale, to musisz zamontować moduł Bluetooth. poczytaj tu:

ps. możesz też zobaczyć czy nie posiadasz już modułu BT. Po przekręceniu stacyjki na zapłon, włącz wykrywanie BT w telefonie i zobacz czy nie masz jakiegoś urządzenia o nazwie Audixxxx

z tego co można wyczytać z twojego profilu to masz auto z 2001r., czyli jesteś w takiej samej sytuacji jak ja byłem parę lat temu, tzn. siedział u mnie taki sam "uchwyt" jak obecnie u Ciebie i przerabiałem go pod instalację Bluetooth. Jak będę w domu i znajdę gdzieś w prehistorycznych plikach to podeśle Ci schemat jakie zmiany należy wykonać w instalacji, aby przejść z modułu cullman (tak nazywa się ten uchwyt, który masz w aucie) na moduł bluetooth - tak naprawdę nie ma z tym wielkiej filozofii bo większość potrzebnych kabli siedzi już u Ciebie w aucie - brakuje tylko modułu bluetooth wraz z anteną i pudełkiem do którego ten moduł należy wsadzić

Dzięki wielkie !!!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

kolego więc mam coś takiego:

BT-chorus-cullmann.jpg

u mnie siedziało wtedy radio Audi Chorus II (kaseciak), ale jak u Ciebie siedzi inne radio to na pewno jak je wyciągniesz to na obudowie będziesz miał naklejką z opisem pinów w radiu to sobie ją porównasz z moim rysunkiem.

Teraz po prostu kupujesz moduł BT wraz z pudełkiem, anteną i kostką i przekładasz piny z modułu cullmana do modułu BT wg powyższego schematu, tzn., np. pin 1 z modułu cullmana - przekładasz do pinu 2 modułu BT, pin 4 z modułu cullmana - przekładasz do pinu 16 modułu BT itd. Dodatkowo z kostki od modułu BT wyprowadzasz trzy dodatkowe kable i prowadzisz je do radia (piny 15, 17 i 18 w kostce BT)

PS. małe sprostowanie:

mając moduł cullmana masz już pudełko na moduł BT brakuje ci odpowiedniego styropianu by umieścić go w tym pudełku (żeby moduł nie latał w nim jak Żyd po pustym sklepie)

i dodatkowa informacja:

Moduł cullmana znajduje się w plastikowym pudełku pod fotelem pasażera (trzeba zdemontować fotel, schowek oraz listwę progową by się do niego dostać), w jego miejsce wkładamy moduł BT w specjalnym styropianie.

tak wygląda ten styropian:

styropian BT.jpg

Edytowane przez Lukasz_mk2

kolego więc mam coś takiego:
BT-chorus-cullmann.jpg.34b527c225c2eec8833af06604d4a426.jpg

PS. małe sprostowanie:
i dodatkowa informacja:
tak wygląda ten styropian:
5a3a7ffa0769d_styropianBT.jpg.b1e773fdaa7f958526bbf9d728d20a7d.jpg
Dzięki wielkie! I po tym normalnie już wszystko gra ???

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

23 minuty temu, Bary1990 napisał:

I po tym normalnie już wszystko gra ???

no jak zrobisz wszystko wg schematu to będziesz miał BT w aucie.