Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t bfb a4 b7 poprawne ustawienie rozrządu


adeksus89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos dokladnie moze opisac poprawne ustawienie rozrządu bfb . Dzisiaj zabralem sie do pracy ..niby znaki wykonalem ale mam obawy co do poprawności utawienia. Szukałem znaku na kole zębatym od strony skrzyni ale nic nie widzę. Dodam ,ze po wymianie coś wyje takie cykliczne buczenie , napinacz napiety na znaku . Możliwe ,ze przestawilem rozrząd o 1 ząbek lub 0.5 . W bfb na kole pasowym z przodu jest jakiś znak? Tak jak w aeb strzałka na obudownie roz. i wyciecie na kole ?  Oryginalnie w aucie byl napinacz gazowy lub olejowy , taraz INA daje zwykle napinacze , pasek przez ten napinacz na gornym kole jest prowadzony po samym rancie w strone zderzaka. Chciał bym sprawdzic czy znaki mi sie zgrywają ale gdzie ich szukac u góry na kole jest widoczny ale na dol na wale ?

Edytowane przez adeksus89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu GMP znaki na kole rozrządu i kole pasowym muszą się pokrywać. Dodatkowo powinny się pokrywać znaki na kole zamachowym i obudowie sprzęgła.

Ustawiałeś rozrząd na swoich znakach czy jak?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro rano sprawdzę na spokojnie jeszcze raz dokladnie czy znak z wału zgrywa się ze znakiem na kole od wałków. Jakie wartości powinny byc na kanale 93 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygladają logi na zimnym.  Z tego co widze rozrząd jest przestawiony maxymalnie o 0,5 ząbka według znaku na na górnej obudowie. Rozrząd wydaje dziwne dźwięki , cykliczne uhuhu napinacz napiety odpowiednio  dodam ,ze na starym rozrz. wszystko chodzilo cicho az milo

aaaaa3e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalne wartości w 93 to -3 do +6. Ten dzwięk zanika po delikatnym dodaniu gazu? Zapewne hałasuje pasek rozrządu jak to zazwyczaj w zestawie INA. Problem często poruszany tu na forum jak i na zagranicznych forach i filmikach z youtuba. Ja mam to samo, nie zawsze, ale jest :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli u mnie jest oki? nie wiem jak interpretować logi z tych 3 kanałow  90, 91 ,93    idle stabilization  w jednostkach kw jest  nie moge porównac 2 wartosci dla np 2 wałków tak jak to widze na forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż przejechalem juz dobre 200km na nowym rozrządzie i co widzę ciągle coś cyklicznie wyje jest to az wkur...  slychac to na wolnych obrotach. Ludzie piszą ,ze pasek się ulozy nie rozumiem co moze sie ukladać.... Od początku powinno wszystko grac i być cicho. Czy błąd popełniłem przy montażu? , caly czas mam wrażenie ,ze pompa wody hałasuje . Czuje ,ze zalozyłem za ciasno pasek miedzy kołem wału a górnym kołem zębatym .

Edytowane przez adeksus89
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2018 o 01:09, jolley napisał:

@adeksus89 rozwiązałeś problem?

tak, zmienilem pasek na contitech i pompe wody na skf. Cisza:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku miałem rozrząd INA. Coś chrobotało. Teraz mam rozrząd z ASO i chrobocze, ale o wiele mniej. Trzeba się wsłuchać. To pasek czy pompa czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...