Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto ogarnie 1.8t w Zamościu?


ocb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś zna jakiegoś mechanika, który ma pojęcie o tych silnikach i może polecić? Zamość i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, otis89 napisał:

Pytaj w regionalnym

btw co chcesz tam zrobić

Przepraszam nie widziałem że jest takie subforum.

Od jakiegoś czasu nasiliło mi się klepanie szklanek. Nieregularne, bardzo głośne, słychać w samochodzie. Oczywiście na rozgrzanym. Nie czyściłem nigdy smoka, na pierwszym przeglądzie powiedzieli że spaliny lecą do kabiny więc odma zapchana. Byłem u jednego mechanika, słuchał, oglądał, powiedział że trzeba pokrywę ściągać.

Wczoraj jak wracałem ze świąt na trasie, zapalił mi się niski poziom oleju. Zgasiłem, zapaliłem silniki i już było okej. Profilaktycznie dolałem ~150ml.

Ciśnienie na cylindrach mierzyłem 2 razy w przeciągu 2 ostatnich lat i było wszystko ok. Z tego co czytam na forum, to wygląda na przytkanego smoka, nagaru pewnie jest trochę, może i pompę przydało by się wyczyścić. Nie robię w tym, więc to są tylko moje wnioski na podstawie identycznych problemu u innych użytkowników.

Szukam kogoś, kto dość trafnie to oceni/zdiagnozuje. Nie chcę ściągać pokrywy za ~200zł, żeby się okazało że trzeba michę, bo u góry jest wszystko ok, albo powie że popychacze do wymiany, a się okaże że pompa nie daje rady bo zasyfiona.  Silnik ma prawie 350tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś mod może przenieść temat w odpowiednie miejsce, oczywiście inne niż kosz ;) Byłbym bardzo wdzięczny, nie chcę zakładać drugiego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kontrolka od oleju była czerwona to należy szukać w kierunku ciśnienia oleju. Żółta jest od poziomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz cisnienie oleju , kazdy warsztat to zrobi ,pomiar powie Ci dużo o tym czy smok przytkany czy juz pompa się kończy ?? .. Ja u siebie zrzucałem miskę smok lekko przytkany przy okazji plukanka i wymiana oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przem8 napisał:

Jeśli kontrolka od oleju była czerwona to należy szukać w kierunku ciśnienia oleju. Żółta jest od poziomu...

Żółta, dziś sprawdzę na zimnym jak poziom, ale przed drogą sprawdzałem i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...