Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Że pojedyncze słabo świecą to wiem i dlatego zrobię moduł. diody wlutuję w płytkę z laminatu i będzie piękny moduł :naughty:

A nie lepiej kupić gotowy moduł ?

np taki http://www.allegro.pl/item541019977_modul_pixel_piksel_18_led_flux_super_jasny.html tez na płytce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz troche pojecia do tego to mozesz ciekawe cos zrobic :good: fotka wskazana po uzyskaniu efektu

No właśnie tak kombinuję coś fajnego wykminić. W domu chciałem zrobić włącznik do światła w pokoju na dwa klaśnięcia dłonią ale jakoś czasu na razie nie mam. W samochodzie chciałem zrobić na czujniki. Chodzi mi o to że jak przyłożę rękę z kluczykiem do stacyjki to się automatycznie zapali sektor oświetlający stacyjkę itp. tak, żeby to trochę zautomatyzować furę :decayed:. Ale do tego bym musiał stworzyć własny "komputer" sterujący tymi sprawami a to trochę czasu mi powinno zająć.... no i wtedy wzrośnie trochę koszt takiego oświetlenia, ale myślę że będzie warto. :kox:

A nie lepiej kupić gotowy moduł ?

Ten musiał bym kupić a mam praktycznie wszystkie części żeby coś takiego samemu złożyć... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz z tą stacyjką :wink4: Chcesz do tego wykorzystać fotokomórkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotokomórkę albo jakiś czujnik laserowy jeszcze nie wiem co będzie lepsze tańsze i być może wygrzebię w swojej "rupieciarni".... :decayed:

Jak by wyszło to chciałbym zrobić troszkę "inteligentne" autko. Zna się ktoś z forumowiczów na programowaniu scalaka Atmegi?to jeszcze by mi koszty zmniejszyło (jak mają być mody niskobudżetowe to niech będą... a co :kox:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mógłbyś to zrobić bez używania scalaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz chwileczke mi chodzilo o mocne diody czerwone ktore w niektorych modelach oswietlaja na czerwono okolice galki od biegow a wy mi piszecie o oswietleniu kabiny. Wiec prosze jeszcze raz moje diody sa za slabe (samoróbka) kosztowaly mnie ok 1zl za szt potrzebuje jakies mocniejsze zblizone do ori, jaki moze byc koszt w ASO takich diód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł będzie najlepszym rozwiązaniem. Ewentualnie kup w ASO jedną diodę, podejdź z nią do elektronika i Ci coś takiego dobiorą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka-kilkanaście diód LED zmontowanych w jednym układzie. Przejrzyj 3 ostatnie strony tego wątku. Dużo było o tym pisane :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko a co konkretnie będziesz wymieniał??? i na jaki kolor :mysli:

O tak :naughty:

led2nc7.jpg

rewelka :kox:

+ białe na nogi ( za dużo czerwieni mnie się za bardzo nie podoba )

+ biały licznik ( mam czerwony i mnie dobija... )

+ delikatna czerwień w klameczki

wczoraj u kumpla zakładaliśmy do bagażnika coś takiego:

http://moto.allegro.pl/item535009893_zarowki_rurkowe_42mm_hp_super_mocne_ledy_tanio.html

nawet całkiem nieźle świeciło :good:

Ja juz też mam jakieś diody, podobne do tych z linka. Wieczorkiem na spocie założę i pstryknę jakieś foto - sam jestem ciekaw jak to wyjdzie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na fote :naughty:

Co do tej fotki wyzej co zacytowałeś powiem że oświetlenie tam jest zrobione całkowicie od nowa to nie jest włożona dioda LED w orginalne miejsce to jest rzeźba :kox:

dla porównania

led3zp4.jpg20090129109jr2.jpg

Po prawej moja lampka ze zdjetym szkiełkiem

Ten cały element jest wyciety normalnie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła rzeźba :kox:

arczi, działaj - jak zrobisz podobnie to będziemy się u Ciebie zaopatrywać :wink4:

Jestem ciekaw jak to na żywo wygląda, bo fajnie że mocno daje, ale czy nie za mocno :mysli:

może by coś słabszego starczyło bez takiego rezania :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba sobie takie cos kupie

http://www.allegro.pl/item543425739_zarowka_led_rurkowa_36mm_42mm_smd_high_power_new.html

albo większą

http://www.allegro.pl/item537823872_zarowka_led_smd_42mmi_31mm_nowa_technologia.html u tego goscia juz kupowałem LEDy tego typu :good:

W ostatecznosci ten moduł 5x3cm z przejsciówką pod gniazdo żarówki taki powinien sie zmiescić, tylko trzeba by usunać ten plastik zasłaniający żarówke (widoczne na prawym zdjeciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy ale raczej będę kombinował coś w tym stylu co Kowi a po za tym u mnie się nie przyszaleje z tym oświetleniem bo mam fure z przed liftów i jak wiadomo lampka jest skromnych rozmiarów... :confused4: no ale jak się za to zabiorę to zobaczymy co z tego wyjdzie... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działajcie :tongue4: Jak skończycie to wrzućcie fotki jak to świeci i jakie diody zamontowaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobię foto wieczorkiem i założę nowy wątek, tam przeniesiemy dyskusje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :good: Bo napewno wiele osób będzie tym zainteresowanych :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, tak też czynię.

Na początek więc lampka przy lusterku. Dostałem od kolegi takie diody:

6b5dbfc2e43b5f37med.jpg

b176d1ea09973e64med.jpg

Koszt jednej to 7zł netto.

A taki jest efekt:

przed wymianą

da2006921cc2f36fmed.jpg

po wymianie

46de6dfd94322804med.jpg

Dodam że załozyłem tylko dwie diody - do tych punktowych lampek nic nie dawałem, tylko je zgasiłem. Zapewne jak tam też da się ledy to zrobi sie jeszcze jaśniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...