Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancko jarko czekam na dalsze efekty wymiany :wink4: Jak się zrobi wiosna to też sobie wyrezam takie coś :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko jest dobrze :good: Czyli nie warto sie bawić w moduły po ok 30zł :evil:

Tylko teraz zastanawia mnie jedno jakiej długosci kupić te LEDy 36 czy 42mm :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze dać taką:

http://moto.allegro.pl/item535009893_zarowki_rurkowe_42mm_hp_super_mocne_ledy_tanio.html

Porównywałem do tego co założyłem i daje jeszcze więcej światła, tyle że koszt to 17zł netto.

Co do długości to ja mam 42 i są idealne.

Jak mi się da to zmienię dzisiaj całe oświetlenie i zobaczymy czy wystarczy, tylko jeszcze nie wiem co do tych punktowych zapodać - może w sklepie coś doradzą :mysli:[br]Dopisany: 02 Luty 2009, 12:13_________________________________________________

Elegancko jarko czekam na dalsze efekty wymiany :wink4: Jak się zrobi wiosna to też sobie wyrezam takie coś :tongue4:

Wróciłem ze spota, w autku cieplutko, śrubokręt do ręki i sie bawisz :naughty:

Stajesz w jakimś ciemnym miejscu i dokładnie widzisz efekty Swojej pracy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ze spota, w autku cieplutko, śrubokręt do ręki i sie bawisz :naughty:

Stajesz w jakimś ciemnym miejscu i dokładnie widzisz efekty Swojej pracy

Jakoś nie mam teraz motywacji. Tymbardziej że mam jeszcze parę innych spraw na głowie. Dopiero bliżej wiosny będę rezał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czytam watek i mam delikatny metlik, mam wielką prośbe...

mam dostęp do większości rodzaji diód i innych zarników...

bardzo prosze o napisanie mi oznaczeń diód do

podsufitki

tablicy rejestracyjnej,

i zarówki w climatroniku gdyż mi się spaliła...

bardzo prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, kolejne fotki.

Wymieniłem wszystkie żarówki bez tylko jednej w bagażniku - brakło mi :)

Wnioski:

Te co dałem foty wcześniej są super i wystarczaja. Pasują na przód i do bagaznika, potrzebne 4 sztuki. Pozostałe żaróweczki jakie wymieniałem - te punktowe - niestety dostałem kiepskie diody i wielka lipa jak dla mnie :thumbdown: Tak samo w oświetleniu nóg tez mi nie wyszło... Czekam wiec na Wasze propozycje, jakie diody kupic w te miejsca. Dajcie jakiegoś linka z allego to przetestuje :)

Aha, dodam że ja mam B5 po II lifcie i troszkę inne oświetlenie jak w pozostałych B5.

A oto efekty mej pracy :)

przed wymianą

a94d51f61f8f282bmed.jpg

po wymianie

99d7a662f711089bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Jarko zrobiłeś to tak jak ja chciałem gdy poruszyłem ten temat :kox: Powiedz mi jakie tam zaróweczki wchodzą w te małe światełka i jak sie ten tylni panel ściąga?? :mysli: teraz mam sesje i tak jakoś nie zajmuje sie tym temataem ale jak tylko sie skączy :gwizdanie: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie a propos żarówek w klimatroniku. Żeby wymienić te podświetlające przyciski to dużo jest z tym roboty bo nie wiem czy się za to zabierać teraz czy jak będzie pogoda łaskawsza w cieplejsze powietrze :decayed:

PS. jarko fajnie na tych diodach wygląda to oświetlenie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi900819 a Ty znowu jakies problemy stwarzasz :tongue4: przyjezdzasz do mnie z dobrym załacznikiem :beer1: do godzinki z małymi przerwami :beer1: rezam w moim monster garage przy Twoim aucie i masz wymienione zaróweczki w przyciskach na klimatroniku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Solar bez przesady :decayed:

Teraz za zimno jeszcze na taką robotę. Będzie cieplej to pomyślę, a pytałem czy dużo z tym zabawy bo kolega jabolsb wspomniał o podświetleniu klimatronika i mi się tak przypomniało.... :kox:

A panel i tak muszę zdjąć bo cuś nie łączy dobrze i chyba trzeba będzie troszkę z lutownicą poszaleć :decayed: a przy okazji podświetlenie zrobić.

Może diody wstawię to będzie pewniejsze od tych żarówek... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany :good:

Jeszcze dam w nogi diody i już będzie komplet :)

Spróbuje z takimi:

http://allegro.pl/item538483428_ba9s_t4w_w5w_t10_hp_smd_boczne_postojowki_ss.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się zastanawiam jak by mi się w końcu zebrało na te rezanie z diodami to może od razu by wstawić podświetlenie na nogi do tylnej kanapy :naughty: jak szaleć to szaleć :decayed:

No powiem Ci że gdzieś ostatnio o tym przeczytałem i troszku mnie to zaintrygowało :naughty:

Tylko kurcze gdzie zamontować lampkę :mysli: A może lepiej zrobić oświetlenie w drzwiach, od spodu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Prosilbym o pomoc, jak zdemontowac szkielo w lampce sufitowej aby wymienic zarowki? Nie chce tam nic polamac i zeby mi nie spadalo potem na glowe :gwizdanie:

A jak juz zdejme szkielko to jak zdemontowac cala lampke?

To samo dotyczy lampki tylnej dla pasazerow.

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaski śrubokręt, delikatnie podważ i gotowe :)

wszystkie osłony lampek podobnie się zdejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działałeś jarko ostatnio coś w temacie podświetlania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działałeś jarko ostatnio coś w temacie podświetlania ?

Na razie nie, ale może dzisiaj coś podziałam :naughty:

Spadam na zakupy, na allegro :gwizdanie:[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 10:13_________________________________________________No i kupiłem diody :cool1:

Jak przyślą to będzie rezanko :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działałeś jarko ostatnio coś w temacie podświetlania ?

Na razie nie, ale może dzisiaj coś podziałam :naughty:

Spadam na zakupy, na allegro :gwizdanie:[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 10:13_________________________________________________No i kupiłem diody :cool1:

Jak przyślą to będzie rezanko :naughty:

pokaż które kupiłes :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...