Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] HIDy w przeciwmgielnych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a co myślicie o wstawieniu palników z taką barwą w miejsce żarówek od "długich" ? czy lepiej zenona o tej samej barwie co mam? :mysli:

ja mysle,ze w soczewke-max 6000k na dol w mgielne 3000k,a w dlugie-tu juz mozna poeksperymentowac -albo 6000k,lub 8000k i tak nie jezdzi sie na tym caly czas,wiec nie bedzie oslepiania nadjezdzajacych,a przy 8tys k-jest na prawde jasno :evil:

Nie wyobrażam sobie jazdy w nocy podczas deszczu przy takim setupie żarników :no: przeciwmgielne by rozświetlały chyba tylko droge :gwizdanie: lans lansem ale bezpieczeństwo ważniejsze :cool1: Na światłach mijania 5k podczas deszczu jest tragicznie w nocy, a co dopiero długie 8k przecież w taka pogode to juz nic nie widać, takie swiatło zbyt sie juz odbija

Ja w długie to chyba bym załozył osram Nightbreaker :gwizdanie: bo żarnik to juz odpada no chyba że 4,3k tylko gdzie te przetwornice założyc :mysli:

Opublikowano

a co myślicie o wstawieniu palników z taką barwą w miejsce żarówek od "długich" ? czy lepiej zenona o tej samej barwie co mam? :mysli:

ja mysle,ze w soczewke-max 6000k na dol w mgielne 3000k,a w dlugie-tu juz mozna poeksperymentowac -albo 6000k,lub 8000k i tak nie jezdzi sie na tym caly czas,wiec nie bedzie oslepiania nadjezdzajacych,a przy 8tys k-jest na prawde jasno :evil:

o oślepianie bym się zbytnio nie martwił bo na długich i tak oślepiasz no ale im wyższa barwa tym gorsza widoczność na mokrym :gwizdanie:

Opublikowano

o oślepianie bym się zbytnio nie martwił bo na długich i tak oślepiasz no ale im wyższa barwa tym gorsza widoczność na mokrym :gwizdanie:

...dlatego proponuje w mgielne wrzucic 3000K :wink4: ...[br]Dopisany: 23 Grudzień 2009, 16:10_________________________________________________

Nie wyobrażam sobie jazdy w nocy podczas deszczu przy takim setupie żarników :no: przeciwmgielne by rozświetlały chyba tylko droge :gwizdanie: lans lansem ale bezpieczeństwo ważniejsze :cool1: Na światłach mijania 5k podczas deszczu jest tragicznie w nocy, a co dopiero długie 8k przecież w taka pogode to juz nic nie widać, takie swiatło zbyt sie juz odbija

Ja w długie to chyba bym załozył osram Nightbreaker :gwizdanie: bo żarnik to juz odpada no chyba że 4,3k tylko gdzie te przetwornice założyc :mysli:

no wlasnie zolte w mgielnych sa najodpowiedniejsze do jazdy w deszcz,mgle,czy snieg,w soczewke 6tys i jest jasno w normalna noc,a dlugie-to juz zalezy co kto woli,ja moze wrzuce 6,lub 8 tys,ale najpierw zolte w mgielne

prawie poltora roku jezdze na 6tys w soczewce i z rok na 6 tys w mgielnych i nie mam problemu z oswietleniem drogi-tu nie ma nic do lansowania-jest dowiedzione naukowo,ze zolte w mgielnych na zlą pogode jest najodpowiedniejsze :wink4: a co Ty bys proponowal dla bezpieczenstwa?

i jakie sie nie odbijaja od asfaltu w deszcz,czy od sniegu podczas sniegu?

Opublikowano

No ja napisałem przecież że 8k w długie to pomyłka, bo nie oszukujmy sie, ale w tej barwie w deszcz nocny nic nie widać, tym bardziej przy mijaniu sie z innym autem. Ja na długie chyba założe OSRAM nightbreaker, teraz mam nightvision ale szału nie robi :gwizdanie: U siebie w swiatłach miajnia mam załozone 5k i podczas mijania jest tak sobie

W przeciwmgielne ząłozył bym z chęcia takie żółte, ale na dzień dzisiajeszy mam amortyzatory do roboty a to grubszy wydatek

Opublikowano

No ja napisałem przecież że 8k w długie to pomyłka, bo nie oszukujmy sie, ale w tej barwie w deszcz nocny nic nie widać,

do jazdy w deszcz włączasz mgielne i jedziesz-nawet zwykla zarowka w dlugich niewiele pomaga...ale takie moje zdanie,poeksperymentowac mozna,a jak ktos to zalozy-wszyscy beda wiedziec,jak to wyglada,nie bedzie polemiki,bo beda fotki i/lub filmiki-wiec jak do mnie zarniki dojda ,to sie przejade w nocy,w deszcz i we mgle,czy snieg-kazdy sobie zobaczy-pewnie,ze lans lansem,ale moje 6 tys w mgielnych dawalo rade w deszcz,choc wiem,ze 3 tys bedzie jeszcze lepsze co do widocznosci...
Opublikowano

a co myślicie o wstawieniu palników z taką barwą w miejsce żarówek od "długich" ? czy lepiej zenona o tej samej barwie co mam? :mysli:

a przy 8tys k-jest na prawde jasno :evil:

nauka poszła w las... żal

Opublikowano

i jakie sie nie odbijaja od asfaltu w deszcz,czy od sniegu podczas sniegu?

Tutaj juz chyba jest widoczna róznica przy każdej barwie jadąc po zaśnieżonej drodze, jaka by nie była temperatura światła tak co nieco rozjasni droge, w przeciwieństwie do mokrej nawierzchni asfaltowej :gwizdanie:

domjenick przez to cytowanie nie mozemy sie zrozumieć :tongue4:

Chodziło mi o to że, majac w światłach mijania 6k podczas deszczu jest już słabo, ale do tego dorzucic w długie żarnik o jeszcze wyzszej temperaturze nie polepszy znacząco widocznosci bo im wyzsza temperatura barwy tym bardziej zleje sie z otoczeniem, dlatego w długie lepiej wstawic jaśniejszą barwe :wink4:

A co do halogenów z 3k, masz w zupełnosci racje nie zaprzeczałem nigdzie tego :good:

Opublikowano

nauka poszła w las... żal

jak juz cytujesz,to cytuj calosc, :wink4: bo wyrwane z kontekstu zle brzmi-nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie jezdzil na dlugich caly czas,nawet z 4300...bardziej nazwalbym to eksperymentami-bo wszyscy zadaja pytania,a nikt nie potrafi udzielic dokladnej, potwierdzonej autopsja odpowiedzi...tylko gdybanie i gdybanie-wiec konkretne pytanie-kto ma 3000K w mgielnych i 6tys ,lub 8tys w soczewce,a kto ma takie w dlugich-przecierz nie ma tu mowy o oslepianiu,bo nikt na dlugich sie z nikim mijac nie bedzie i jak taki setup sprzyja podczas jazdy-oczywiscie z regulacja ,zeby nie oslepialo?

Kowi87-wlasnie dlatego postanowilem w mgielne 3 tys wrzucic,bo wiem,ze bedzie lepiej w zle warunki,a reszta-to eksperyment i jesli bedzie zly-na pewno o tym wszystkich poinformuje[br]Dopisany: 23 Grudzień 2009, 16:37_________________________________________________Kowi87-tak na prawde w jednej zarowce-nie da rady osiagnac dobrych parametrow,co do kazdych warunkow,dlatego majac trzy "komplety" swiatel,mozna wystarczajaco dobrze dobrac zarniki,mgielne,soczewka i dlugie-w kazdej z tej opcji bedzie cos,co jednym sie bedzie podobac a innym juz nie ,ale nie poruszajmy tematu,co sie podoba a co nie,bo to temat rzeka... :wink4:

Opublikowano

ja bym chętni wrzucił 3000K w soczwkę, jak to będzie sprawdzać się w normalnej jeździe?

Opublikowano

ja bym chętni wrzucił 3000K w soczwkę, jak to będzie sprawdzać się w normalnej jeździe?

wrzuc i napisz o efektach-nie slyszalem,zeby ktos na Forum mial takie w soczewce :wink4:
Opublikowano

ja bym chętni wrzucił 3000K w soczwkę, jak to będzie sprawdzać się w normalnej jeździe?

:naughty:

Opublikowano

miałem obklejać lampy zółtą folią, ale chyba zarzucę sobie właśnie takie żarniki,

Domjenick, a Ty brałeś przesyłkę do UK, czy do PL :mysli:

Opublikowano

Domjenick, a Ty brałeś przesyłkę do UK, czy do PL

do UK,a z folią tez niezle wyglada--to tansza alternatywa dla ksenona o takiej barwie,tylko efekt przy ksenonie jest wyrazniejszy i intensywniejszy,bo zarowka nigdy nie odda tego,co daje ksenon
Opublikowano

no i nie wiem czy za folię na głównym reflektorze nie miałbym przyjemnośći z niebieskimi panami, muszę do gośćia wysłać maila ile wyjdzie z przesyłką do PL

Opublikowano

wlasnie wpadlem na pomysl,zeby wrzucic na probe do dlugich 6tys-wieczorem wrzuce foty,lub filmik,jak to bedzie wygladac :mysli:

wedlug polskiego prawa-swiatlo ma byc biale,lub zolte,nie moze byc zadnych naklejonych folii na reflektorze ,mgielne nie sa tym przepisem objete,bo nie kazde auto jest w nie wyposazone i nie ma konkretnego przepisu mowiacego o tym

Opublikowano

dlatego ja też wrzucę w długie palniki 6k myślę i wtedy zobaczymy :good:

Opublikowano

no właśnie dlatego xenio będzie najlepszym wyborem :good:, w tym roku już w nic nie inwestuje, ale po nowym roku się uposażę w te żarniki i wrzucę fotki :evil:

Opublikowano

dlatego ja też wrzucę w długie palniki 6k myślę i wtedy zobaczymy :good:

xenon w dlugie nie jest dobrym pomyslem. No chyba ze nie bedziesz blindowac. Zarnik musi sie rozgrzac i rozswietlic. Nawet jezdzac na dlugich i wylaczajac je (zeby nie oslepiac kogos nadjezdzajacego z naprzeciwka), bardzo skrocisz ich zywotnosc :)

Opublikowano

xenon w dlugie nie jest dobrym pomyslem. No chyba ze nie bedziesz blindowac. Zarnik musi sie rozgrzac i rozswietlic. Nawet jezdzac na dlugich i wylaczajac je (zeby nie oslepiac kogos nadjezdzajacego z naprzeciwka), bardzo skrocisz ich zywotnosc

wlasnie wrocilem do domu,zeby nakrecic filmik,jak to wyglada 6tys w dlugich i zgadzam sie z Jerzykiem-efekt-taki sobie,a problemm bedzie z flashem,ale na sam początek-problem z dzialaniem-u mnie palnik,po podpieciu do instalacji od swiatel dlugich-nawet sie nie rozgrzal i zgasl,wiec podpiąłem z powrotem do swiatel mijania i wtedy sprawdzalem,teraz czekam,az film zostanie przetworzony i wrzuce...

nie wiem dlaczego nie chcialo dzialac,wywala bląd spalonej zarowki i nie swieci :mysli:

Opublikowano

ok Domjenick czekam na efekt :good:

skutki uboczne mnie nie interesują :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.