Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Drgania buda podczas jazdy


gonzalez09

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spotkałem się z sytuacją by wibracje powodowane przez szeroko pojęte półosie napędowe były spowodowane ich skrzywieniem ( oczywiście poza tymi po dzwonach :P ) czy też brakiem wyważenia .

Zawsze za wibracje odpowiadały zużyte przeguby :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2018 o 22:27, piotrsob1 napisał:

Nie spotkałem się z sytuacją by wibracje powodowane przez szeroko pojęte półosie napędowe były spowodowane ich skrzywieniem ( oczywiście poza tymi po dzwonach :P ) czy też brakiem wyważenia .

Zawsze za wibracje odpowiadały zużyte przeguby :hi:

A czy podejda przeguby od automatu ? Oryginał rzecz jasna, jeszcze jedno pytanie czy jeśli przy gaszeniu czasem telepanie to jest winna nowej dwumasy czy coś innego np pompki, bo coś jeden swiruje ?? Trochę mnie ziomek wystraszył że to może być ten nowy dwumas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, gonzalez09 napisał:

A czy podejda przeguby od automatu ? Oryginał rzecz jasna, jeszcze jedno pytanie czy jeśli przy gaszeniu czasem telepanie to jest winna nowej dwumasy czy coś innego np pompki, bo coś jeden swiruje ?? Trochę mnie ziomek wystraszył że to może być ten nowy dwumas

Nie wiem czy przy automacie są takie same przeguby, jak telepie przy gaszeniu to sprawdź czy działa klapa gasząca :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Nie wiem czy przy automacie są takie same przeguby, jak telepie przy gaszeniu to sprawdź czy działa klapa gasząca :hi:

A jak ja spr ?? To jest to od egr a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, gonzalez09 napisał:

A jak ja spr ?? To jest to od egr a ?

Tak to jest to od egr ta gruszka czarna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 12:09, piotrsob1 napisał:

Na tym filmie dobrze widać jej działanie:

 

u mnie tak samo pracuje,jak na filmie, jakies inne pomysly czy cos w srodku moze byc uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gonzalez09 napisał:

 czy cos w srodku moze byc uszkodzone

Czasem urywa albo odkręca się okrągła blacha która jest zamocowana na ośce klapy i przymyka przepływ przez klapę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 00:29, piotrsob1 napisał:

Panowie sprawa wygląda tak ,wczoraj zostały wymienione i Z jednej i Z drugiej strony przeguby wewnętrzne ( po raz2 ) jest lepiej do 100 baja . Ale w trasie dzisiaj jechałem 120 i wzwyż i dalej jest telepanie powyżej 140 już dosyć napier.... Może być polos niedowazona ??? I przez to tak bije

Edytowane przez gonzalez09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być tutaj :(

Panowie sprawa wygląda tak ,wczoraj zostały wymienione i Z jednej i Z drugiej strony przeguby wewnętrzne ( po raz2 ) jest lepiej do 100 baja . Ale w trasie dzisiaj jechałem 120 i wzwyż i dalej jest telepanie powyżej 140 już dosyć napier.... Może być polosniedowazona ??? I przez to tak bije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być półośka skrzywiona. Podnieś auto tak żeby przód był w górze, odpal furę i wrzuć bieg żeby się koła kręciły i wtedy sprawdzisz czy są skrzywione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 18:10, MemberA4 napisał:

Może być półośka skrzywiona. Podnieś auto tak żeby przód był w górze, odpal furę i wrzuć bieg żeby się koła kręciły i wtedy sprawdzisz czy są skrzywione.

A jeśli jest skrzywiona to co proponujesz,  szukać jakiejś innej czy próbować coś robić że swoją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wymiana chyba że ktoś Ci ją wyprostuje ale ja u siebie wywaliłem taką.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 22:14, piotrsob1 napisał:

Czasem urywa albo odkręca się okrągła blacha która jest zamocowana na ośce klapy i przymyka przepływ przez klapę ....

kolego podmienilem klape gaszaca i jest to samo czy to mozliwe ze jest wadliwy dwumas ?? czy szukac dalej czegos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy w ogóle siłownik steruje klapą przy gaszeniu ? Wez kogoś do auta, niech zgasi a Ty zobacz czy siłownik zadziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamil-vag napisał:

A sprawdziłeś czy w ogóle siłownik steruje klapą przy gaszeniu ? Wez kogoś do auta, niech zgasi a Ty zobacz czy siłownik zadziała...

dziala tak samo jak na tym filmiku co wstawil piotrsob1 , jakies inne pomysly czy trzeba wyciagac dwumas {mozliwe ze wadliwy???}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 20:17, gonzalez09 napisał:

Panowie sprawa wygląda tak ,wczoraj zostały wymienione i Z jednej i Z drugiej strony przeguby wewnętrzne ( po raz2 ) jest lepiej do 100 baja . Ale w trasie dzisiaj jechałem 120 i wzwyż i dalej jest telepanie powyżej 140 już dosyć napier.... Może być polosniedowazona ??? I przez to tak bije

Teraz to pojedź do dobrego gumiarza na wyważenie kół i dopiero napisz czy jeszcze coś się dzieje ...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrsob1 napisał:

Teraz to pojedź do dobrego gumiarza na wyważenie kół i dopiero napisz czy jeszcze coś się dzieje ...:whistling:

kolego na dniach podjade to zrobic, ale wczesniej nie dawalo mi spokoju wiec zmienilem cale polosie i z jednej i 2 strony, jest lepiej niz przedtem ale dalej czuc telepanie(zobaczymy czy cos wyjdzie na wywazarce) ale jest jeszcze 1 problem jak na 4 przy 60 wcisne pedal w podloge to napier cos jak szlak (dwumas ?? ) oddac spowrotem do tego co robil dwumas ze sprzeglem czy o co to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj film tak by było słychać te dźwięki i by było widać w jakiej sytuacji one występują ....

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...