Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 Avant 2.0Tdi 177KM 2014 2xS-line Monsoon Gray, Rotor 19" 9J et33, Eibach Sportline ,Black Edition ,Edelstahl 2H1


WojtekA6C7

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, l.e.s.t.e.r napisał:

Byłeś kiedyś w Sądzie?  Nie zdajesz sobie sprawy chyba co piszesz.

Byłem nie raz, więc wiem co pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, corradoowner napisał:

Byłem nie raz, więc wiem co pisze.

to napisz proszę jakbyś się z tych niewymiarowych kół próbował wybronić ? homologowałbyś koła na własny koszt czy jak ? :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, l.e.s.t.e.r napisał:

to napisz proszę jakbyś się z tych niewymiarowych kół próbował wybronić ? homologowałbyś koła na własny koszt czy jak ? :) 

 

 

Jeżeli nie mam takiego zapisu w umowie z ubezpieczalnią to nic Ci nie mogą zrobić. Na szczęście nie mamy jeszcze takich przepisów jak w Niemczech cz Anglii, że każdą modyfikację trzeba zgłaszać ubezpieczalni i masz ją wbitą w dowód czy umowę z ubezpieczalnią. Jeżeli coś nie jest zabronione to jest dozwolone. Są firmy które tylko czekają na takie sprawy i wygrywają je na pierwszej rozprawie sądowej i ubezpieczalnia jednak chce załatwić sprawę polubownie. Sam z takiej korzystałem tak samo jak i znajomi. Ja nikogo nie namawiam na zmianę kół czy innego wyposażenia auta, ale skoro nie jest zabronione to dlaczego nie? Gdyby było tak jak piszesz to nikt z nas nie zmieniłby rozmiaru kół, hamulców, wydechu i innych elementów auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, l.e.s.t.e.r napisał:

to napisz proszę jakbyś się z tych niewymiarowych kół próbował wybronić ? homologowałbyś koła na własny koszt czy jak ? :) 

 

 

Robię trochę w ubezpieczeniach to dodam coś od siebie. Jeśli opona nie była powodem wypadku to nie jest w sprawie. Jak będzie łysa to wiadomo, nawet Policja w to uderzy. Miałem kilka szkód niestety z autocasco i nikt nie patrzył na opony. A kiedyś nie patrzyłem co mam założone względem wytycznych producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zupełnie inne doświadczenia z ubezpieczalniami. W każdej umowie masz punkt "rażące niedbalstwo" pod który można pociągnąć bardzo dużo.

Teraz dla przykładu przepycham się z ubezpieczalnia bo wypadł mi rower z uchwytu Thule - zarzucili mi rażące niedbalstwo. 

Napisali że uchwyt się nie nadaje do przewozu tego typu roweru, Thule napisało że się nadaje i co teraz ? odmówili wypłaty 5000zł.

 

Problemy natury prawnej.

Ubezpieczalnia i gwarant

Zakładając, że udało Ci się dobrać rozmiar opon pod swoje odczucia, jeździ Ci się super, nic nie obciera, nic nie stuka, nic nie puka, napotkasz problemy o których w życiu byś nie pomyślał. Są to głównie problemy z ubezpieczalnią, szczególnie gdy masz wykupione nieobowiązkowe ubezpieczenia AC i chciałbyś z niego skorzystać. Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo chętnie  oskubią Ciebie z każdej złotówki, a jednocześnie zrobią wszystko by należytego odszkodowania Tobie nie wypłacić. Wezmą Twój samochód pod lupę, sprawdzą co mogłeś zaniedbać i przez szkło powiększające odczytają niewłaściwy rozmiar opon! Tadam…. odszkodowanie się nie należy, bo zły rozmiar opon mógł doprowadzić do przedmiotowej szkody. Trzeba więc przemyśleć, czy warto ryzykować…

Podobnie z gwarancją producenta – jeżeli auto jest jeszcze na gwarancji, a zepsuje Ci się układ napędowy lub elementy zawieszenia związane bezpośrednio z kołami, producent może Ci odmówić bezpłatnej naprawy. Stwierdzi pewnie, że na oponach w seryjnym rozmiarze do czegoś podobnego w życiu by nie doszło:)

Przegląd techniczny

Druga przykra niespodzianka – jedziesz na przegląd techniczny, a diagnosta wyraźnie daje Ci do zrozumienia, że na Twoich kołach, mimo bardzo pozytywnych odczuć i wrażeń, nie powinieneś jeździć. Koła wystające poza obrys auta to najczęstszy wynikający ze zmiany rozmiaru problem. Zmiany rozmiaru mogą spowodować nieprzewidywalnie zachowanie pojazdu, w ekstremalnych przypadkach doprowadzić do wypadku i większych szkód. Po części się zgodzę, bo jak przesadzimy z rozmiarami, zmieni się charakterystyka prowadzenia samochodu i trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia.

Niemniej sytuacja czysto teoretyczna, bo z reguły to co sprawdzają na oponach to głębokość bieżnika. Przynajmniej w Polsce. W Niemczech przeglądy są bardziej rygorystyczne i trudno o pieczątkę z potwierdzeniem sprawności auta. Pewnie zastanawiasz się, jak w takim razie uzyskują przegląd auta z german style? Słyszałem, że na przeglądy jeżdżą z normalnymi kołami, szczególnie zimą (na zimowych kołach, z zalecanym i dopuszczanym rozmiarem opon J )

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracają do moich modyfikacji nie mogę sobie pozwolić a może lepiej jak powiem że niechce robić nic takiego co by wpłynęło na gorsze warunki jezdne  samochodu i patrzac tylko na wygląd.Stawiam na bezpieczeństwo a później na wygląda a z racji że mieszkam w Niemczech i mam tu zarejestrowany samochód nie będę kombinował i później się martwił że samochód nie przejdzie przeglądu.

Dlatego też będzie założony zestaw od H&R 12mm z certyfikatem TÜV !!!

Edytowane przez WojtekA4B8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtekA4B8 napisał:

Wracają do moich modyfikacji nie mogę sobie pozwolić a może lepiej jak powiem że niechce robić nic takiego co by wpłynęło źle na gorsze warunki jeżdżę samochodu kosztem wyglądu.Stawiam na bezpieczeństwo a później na wygląda a z racji że mieszkam w Niemczech i mam tu zarejestrowany samochód nie będę kombinował i później się martwił że samochód nie przejdzie przeglądu.

Dlatego też będzie założony zestaw od H&R 12mm z certyfikatem TÜV !!!

Schluss ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl czas na zmiany w bagażniku ,wpadł pełny zestaw szyn i belek blokujących bagaż .Teraz jest tak jak powinno być .

IMG_20181228_211811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtekA4B8 napisał:

Przyszedl czas na zmiany w bagażniku ,wpadł pełny zestaw szyn i belek blokujących bagaż .Teraz jest tak jak powinno być .

IMG_20181228_211811.jpg

Klasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Udała30 napisał:

Klasa ?

Nie klasa tylko szukaj szyn bo reszta już czeka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MaciekPL napisał:

Nie klasa tylko szukaj szyn bo reszta już czeka :D

Cała nadzieja w Tobie  ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie wygłuszenie drzwi i boczków pierwszy raz to robiłem ale efekt bardzo zadowalający odrazy czuć różnice w środku.Dla lepszego zamykania drzwi nawet  warto założyć  tę maty Alubutyl+pianka ?Z racji że nie posiadam pakietu QQ1 założyłem podświetlane klamki, oświetlenia drzwi i przestrzeni nóg zostało wszystko tylko  zakodować... 

 

IMG_20181228_210355.jpg

IMG_20190101_124520.jpg

IMG_20190101_193409.jpg

Edytowane przez WojtekA4B8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekA4B8 napisał:

Lekkie wygłuszenie drzwi i boczków pierwszy raz to robiłem ale efekt bardzo zadowalający odrazy czuć różnice w środku.Dla lepszego zamykania drzwi nawet  warto założyć  tę maty Alubutyl+pianka ?

IMG_20181228_210355.jpg

IMG_20190101_124520.jpg

Etam jak na pierwszy raz nie jest źle :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WojtekA4B8 napisał:

Lekkie wygłuszenie drzwi i boczków pierwszy raz to robiłem ale efekt bardzo zadowalający odrazy czuć różnice w środku.Dla lepszego zamykania drzwi nawet  warto założyć  tę maty Alubutyl+pianka ?

IMG_20181228_210355.jpg

IMG_20190101_124520.jpg

Krata Namysłowa pusta ?? to i tak dobrze wyszło  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś super z tym oklejenie mi może nie poszło ,ale efekt i tak jest  mocno wyczuwalny w środku  zrobiłem może 300km i jestem mega zadowolony  jutro czeka mnie trasa 800km także będzie bardziej komfortowo odrazu...

 Udała30 cała nie poszła ale parę znikło ?

 

Edytowane przez WojtekA4B8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, damian19886 napisał:

Środek drzwi też oklejałeś?

Tylko to co na zdjęciach drzwi i boczek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlane listwy  S-Line z B9 powoli zaczynam  działać z oświetleniem 

IMG_20181227_105401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...