Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Żarówki H4 czy H7 ?


VoMiT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Na dniach planuje kupić żarówki Osram Night Breaker do Audi A4 1997r. (mam stare, standardowe, oryginalne reflektory) i do tych nadają się tylko do typów żarówek H4 czy może też H7? Jaka jest różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz H4 ale nawszelki wypadek wyjmij i zobacz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja też mam stare i oryginalne reflektory, również myślę o wymianie żarówek. Myślałem że mam h4 ale po wyjęciu żarówki okazało się że mam po dwie żarówki h7 w każdej lampie, więc lepiej zanim wydasz pieniądze na nowe żarówki, to otwórz lampę i sprawdź co masz. Jeśli chodzi o różnicę pomiędzy żarówkami h4 a h7 to jest i to duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje masz H4, przynajmniej braciszek ma w A3 z 1999r H4 więc ty pewnie tez bedziesz miał H4 skoro masz auto o 2 lata starsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twoje lampy są z halogenami czy bez?

Jak masz halogen to masz 2xH7

Bez to 1xH4, 1xH7 na każdą lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A twoje lampy są z halogenami czy bez?

Jak masz halogen to masz 2xH7

Bez to 1xH4, 1xH7 na każdą lampę.

Dokladnie..

Valeo czy Bosch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz h4. Ja mam takie, i brat ma takie mimo, że mam klosze boscha, a on valeo.

Jak jesteś niepewny to wyjmij żarówe, sekunda roboty.

A ciekawe co to za żarówki z efektem xenona- 100watowe do starych kloszy na allegro za 30 zł, wie kto coś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe co to za żarówki z efektem xenona- 100watowe do starych kloszy na allegro za 30 zł, wie kto coś o tym?

Są dobre... alby pozbyć się dowodu, a przy okazji zniszczyć sobie lampy[br]Dopisany: 04 Luty 2009, 15:22_________________________________________________

Napewno masz h4. Ja mam takie, i brat ma takie mimo, że mam klosze boscha, a on valeo.

Ja mam Bosha i mam 2x H7, więc nie mów że u kogoś na pewno jest H4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam Valeo więc (chyba?) pozostaje wymienić na H4 zamiast na H7 :)

Otwórz maskę, zdejmij pokrywę na lampie, odepnij kabelek, wyciągnij żarówkę i zobaczysz żarówkę, na każdej jest napisane jaki model, czy H4 czy H7. To jest raptem 5min roboty, więc nie spierajmy się tutaj jakie żarówki powinieneś mieć w swojej niuni. Idź do garażu i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampki valeo i żarówki H4 , ale lepiej sprawdź sam. Co do tych żarówek 100W, w Lanosie miałem założone 90/100W , świeciły za***iście, jak miałes dobrze ustawione światła to nikogo nie oślepiałeś, a jeżdziłem z nimi pare ładnych lat i wcale klosza nie zniszczyły. Szwagier jeżdzi na takich samych w nubirze juz pare lat i tez nic sie nie dzieje. Jedynie pozostaje kwestia prawna. Nawet na pudełku jest napisane " NOT FOR USE IN EUROPE" - to mówi samo za siebie :decayed: Ani ja ani szwagier jeszcze nie mieliśmy z tego tytułu nieprzyjemności. Ale każdy decyduje za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kabelki i wyjmij żarówke - wtedy będzie na 100%

Ja mam 2 x H7 - Niech ci nie przyjdzie czasem do głowy zmienić sobie na 100 W jak sa np. 55 W,bo może się żle skończyć

Co ma sie źle skończyć ?

Tylko nie piszcie że wypala klosze, odbłysniki, pali instalacje , rozładowuje aku . . .

VoMiT - poważnie na żarówce nie ma H4 ani H7 ? pierwszy raz słysze o czyms takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mysl sobie kolego ze te zarówki beda swiecic nie wiadomo jak ludzie ktorzy posiadali nie byli zadowoleni z tego , moim zdaniem szkoda kasy :kwasny: lepiej kupic lampy po lifcie i hid pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Na dniach planuje kupić żarówki Osram Night Breaker do Audi A4 1997r. (mam stare, standardowe, oryginalne reflektory) i do tych nadają się tylko do typów żarówek H4 czy może też H7? Jaka jest różnica?

Poprawcie jesli się mylę:

H4 - 3 piny na żarówce

H7 - 2 piny

H1 - 1 pin

Albo inaczej - masz zintegrowane przeciwmgielne?

Tak - najprawdopodobniej Bosch, czyli 2xH7 + H1

Nie - najprawdopodobniej H4

A jak już wyjąłeś, to zawsze można pokombinować z http://images.google.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie kupuj osrama sa do bani doluz troszki i kup philipsa albo cos takiego osram ci wytrzyma ze 3 miesiace i sie spala. Slyszalem ze te zarowki nie sa na polskie drogi nie wiem co ma to do rzeczy ale tak slyszalem ale mi sie 3 komplety osramow palily co 3 miesiace a philipsy smigaja juz 4 i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może grozić za wymianę żarówek 55W na 100W. Chodzi mi tu o żarówki H7

Możesz oślepiać jadących z przeciwka, możesz mieć problemy na przeglądzie, większa temperatura w lampach a co za tym idzie może się zacząć coś topić, większy pobór prądu. Osobiście nie polecam zmieniać na mocniejsze żarówki, jak zmieniać to na lepsze jakościowo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moich starych lampach valeo na h4 wymieniałem żarówki na philipsy night guide lampy lepiej świeciły, obecnie wymieniłem lampy na soczewkowe h7 i i różnica jest o wiele większa, z mojej strony rada jeśli masz coś odłożone to warto wymienić całe lampy,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...