Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pali tylko na plaku. Brak Paliwa w filtrze


Pokerbal

Rekomendowane odpowiedzi

Głupota to mało powiedziane. Wrócę z pracy to podam mu paliwo z karnistra za filtrem bezpośrednio i odpowietrzę wtryski. Dam znać później co z tego wyszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Zabrałem się za to tak jak kolega radził a mianowicie. Podłączyłem za filtrem wężyk przezroczysty nalałem do butelki dieselka również przezroczystej żeby było widać czy coś ubywa. Odkrecilem nakrętki na wtryskach. Pojawiło się paliwo na wszystkich 4 więc je zakręciłem. Podczas kręcenia butelke aż zassalo w wężyku było paliwo ale silnik nawet na chwilę nie zaskoczył ? co dalej sprawdzić? Jakieś rady macie? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zainteresowałbym się rozrządem-być może coś przeskoczyło podczas odpalania z zaciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sitar napisał:

Ja na twoim miejscu zainteresowałbym się rozrządem-być może coś przeskoczyło podczas odpalania z zaciągu.

Da się to zrobić bez ściągania przodu? Jeżeli tak to jak?  A może podczas składania wszystkiego po wymianie pompy wody czegoś nie podłączyłem albo coś się odłączyło? Że tak dziwnym trafem po wymianie pompy auto po 15min zgasło

Edytowane przez Pokerbal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak macie jakieś pomysły co do tego? Mogło się coś odłączyć? Albo może nie tak coś podłączyłem? Że takie objawy są? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozrząd faktycznie warto sprawdzic. Może nie warto odpalać bo napinacz moze byc uszkodzony i dlatego przeskoczył i skonczy sie to źle. Nalezy obejrzeć.
2. Katowanie pompy na sucho skonczy sie tak samo źle. Nie kręć z pustym filtrem i pompą. Jak palisz na plaku to pompa pracuje na sucho.
3. VAG tez by przydał sprawdzic dawke i kąt (bez tego to nic nie wiadomo),  nawet jak naprawisz to trzeba skontrolować.
4. Filtr dobrze ze zmieniłeś, ale dbaj żeby nigdy nie był suchy jak kręcisz.
5. Sprawdź przewody od zbiornika do filtra - moze być strzykawka i np. zaworki zwrotne za 2zł lub sama strzykawka. Albo mozesz to zrobic zestawem do odpowietrzania hamulców (tym na kompresor). Czysta ropa, bez powietrza musi płynąć ze zbiornika. Jak masz duzy kompresor to warto kupic, bo i tak wyjdzie taniej niz naprawa pompy czy silnika :P I hample potem sie dobrze samemu odpowietrza.
Tu też zalezy gdzie będziesz sie chciał podłączyć - przed czy za filterm. Najpierw warto przed,  i zoabaczyc czy ciagnie z baku, a potem za filterm, zeby go odpowietrzć. Jesli podłączas sie za filterm to należy jakoś zaślepić wszyskti inne przewody do filtra (bo będzie z nim ciągnąć).
6. Jak masz juz pewnosc, ze do pompy dochodzi paliwo to pompe tez nalezy odpowietrzyć. Da sie to zrobic podobnie - poszukaj na youtube czy w necie. Jak  pompa jest juz  zalana to odkręcasz metalowe przewody od ropki (wszystkie) i kręcisz rozrusznikiem i  czekasz az z nich poleci i dopiero zakrecasz i mozesz odpalac samochod. Możesz owinac odkrecone przwody ręcznikiem papierowym lub czmś żeby: nie uwal całego silnika ropą, oraz widziec ile ropy wydostało się z przewodu.
7. Zawór odcinający na pompie zasilaj bezpośrednieo z akumulatora, wtedy masz pewność, ze nie blokuje paliwa. Mozesz tez wyciagnac sprezynke ze srodka z bolcem, ale jak nie wiesz jak to tego nie rob.
8. Jak nie wiesz jak naprawiac to oddaj komuś kto sie zna (ale nie januszowi co będzie plakiem odpalal), bo zrobisz sobie krzywde i będziesz musial zmienić pompe albo silnika, a tak to moze jakaś pierdoła :)
Zapomnij o paleniu na pycha, bo tez sie skonczy zle. O immo tez zapmnij to nie jego wina. Świece mozesz miec spalone i powinien odpalać jeśli skranjego zimna nie ma. U mnie sa wszystkie upalone w tej chwili i pali w miare dobrze tej zimy.

Zobacz czy nigdzie nie leje pompa ani przewód, bo tez daleko nie pojedziesz :) Jak jeździłeś na pustym zbiorniku to też mogło mieć znaczenie. 

Dbajcie o diesle, bo niedługo zadnego nie zostanie i nie bede mial z czego swapa zrobic do swojego xD

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...