Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wahacze - co o tym myślicie ?


zielony04

Rekomendowane odpowiedzi

wahacze wymienione:

- wyglądają na oryginały

a jednak

cena bardzo dobra, ciekawe z ktorego roku pochodzi partia produkcyjna, a i z tego co widze to brak koncowek drazkow kierowniczych (do kompletu).

po doliczeniu drążków i śrubek i łączników cena wyszła dobra ale już nie super dobra

Czyli praktycznie to samo jakbyś kupił kpl. zestaw w pudełku :)

A tak na marginesie to jakiej gwarancji udziela sprzedawca, skoro towar jest bez fv :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli praktycznie to samo jakbyś kupił kpl. zestaw w pudełku

prawie (komplet jak dobrze pamiętam można było dostać za 1300zł)

w sumie zapłaciłem trochę mniej.

A tak na marginesie to jakiej gwarancji udziela sprzedawca, skoro towar jest bez fv

Przepraszam ale chyba nie wierzysz w gwarancje na wachacze ( życzę powodzenia przy realizacji :polew:), Czym będziesz jeździł w czasie "rozpatrywania" gwarancji - rowerem. Na 90% przyjdzie odpowiedz uszkodzenie mechaniczne ( lub inna ładna odmowa).

a cena 1300zł to też nie była z hurtowni

W sumie to chyba nie ma dobrego rozwiązania ( ale na pewno należy kupować komplet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi gwarancjami jest różnie kolega kupił komplet wahaczy FEBI do Passata B5 w sklepie i po 25 tyś km zaczęły stukać oddał do reklamacji i kiszka dostał odpowiedz że uszkodzenie mechaniczne i nie uwzględnili reklamacji i musiał znów wydać kasę ale kupił tylko te co stukały tylko już innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli praktycznie to samo jakbyś kupił kpl. zestaw w pudełku

prawie (komplet jak dobrze pamiętam można było dostać za 1300zł)

w sumie zapłaciłem trochę mniej.

A tak na marginesie to jakiej gwarancji udziela sprzedawca, skoro towar jest bez fv

Przepraszam ale chyba nie wierzysz w gwarancje na wahacze ( życzę powodzenia przy realizacji :polew:), Czym będziesz jeździł w czasie "rozpatrywania" gwarancji - rowerem. Na 90% przyjdzie odpowiedz uszkodzenie mechaniczne ( lub inna ładna odmowa).

a cena 1300zł to też nie była z hurtowni

W sumie to chyba nie ma dobrego rozwiązania ( ale na pewno należy kupować komplet)

Po pierwsze jeśli chodzi o reklamacje, to akurat tak się składa, że tym się zajmuję i powiem tak, 50% przypadków jest uznawana jeśli się zdarzy :)

Po drugie można kupić taki zestaw z fv może trochę drożej, ale nie dużo :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z tego że jest gwarancja, jak i tak pewnie znajdą odpowiedź na swoją korzyść, a naszą niekorzyść. Przynajmniej w przypadku zawieszenia jestem przekonany, że tak jest. Ja zrobiłem na tych wahaczach z allegro jakieś 10-11 tyś km i właśnie coś mi stuka. A jeżdżę bardzo ostrożnie. Wk...a mnie to, dlatego teraz kupię podróby tańsze i wtedy mogę wymieniać co 10 tyś km. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z tego że jest gwarancja, jak i tak pewnie znajdą odpowiedź na swoją korzyść, a naszą niekorzyść. Przynajmniej w przypadku zawieszenia jestem przekonany, że tak jest. Ja zrobiłem na tych wahaczach z allegro jakieś 10-11 tyś km i właśnie coś mi stuka. A jeżdżę bardzo ostrożnie. Wk...a mnie to, dlatego teraz kupię podróby tańsze i wtedy mogę wymieniać co 10 tyś km. :wallbash:

Dlatego nie należy kupować wahaczy z allegro z tak niską podejrzliwie ceną jak miało to miejsce w przypadku tego Lema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co z tego że jest gwarancja, jak i tak pewnie znajdą odpowiedź na swoją korzyść, a naszą niekorzyść. Przynajmniej w przypadku zawieszenia jestem przekonany, że tak jest. Ja zrobiłem na tych wahaczach z allegro jakieś 10-11 tyś km i właśnie coś mi stuka. A jeżdżę bardzo ostrożnie. Wk...a mnie to, dlatego teraz kupię podróby tańsze i wtedy mogę wymieniać co 10 tyś km. :wallbash:

Dlatego nie należy kupować wahaczy z allegro z tak niską podejrzliwie ceną jak miało to miejsce w przypadku tego Lema.

Potwierdzam... teraz pasuje napisać: A nie mówiłem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

Sąsiad jakieś 7-8 miesięcy temu kupił Lemfordery w hurtowni dał 1700-1800 zł

Z powodu wymienionych wyżej czyli że miała być gwarancja ( taka 100%).

I była dopóki nie trzebabyło jej realizować ( w skrócie na drzewo - uszkodzenie mechaniczne )

Oczywiście wszystko ubrane w ładne słówka i zwroty.

Sąsiad jest zawzięty sprawa chyba trafi do sądu (jak wygra to będzie miał zawieszenie na sprzedaż bo teraz kupił sobie drugie)-na czymś trzeba jeździć.

Jak widać nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że mając fakturę czy tez nie z gwarancją pewnie jest tak samo. Czyli zawsze znajdą jakiś powó,d aby jej nie uznać. A tutaj /w przypadku zawieszenia/ mają szeroki wahlarz jeśli chodzi o powody aby uznać że to nasza wina, itp. itd. :naughty: Dlatego nie brałem faktury. Co prawda sprzedający mówił mi od razu, że jeśli coś w okresie 6 miesięcy to nie ma problemu, ale pewnie i tak uznałby uszkodzenie mechaniczne, tak jak w większości opisywanych przypadków. Co prawda brak faktury nie powoduje, że nie możemy starać się o uznanie gwarancji, mamy przecież dowód w wylicytowanych aukcjach i potwierdzenie zapłaty kurierowi za przesyłkę, a podczas transakcji kupna-sprzedaży obowiązują na allegro takie same przepisy jak przy kupnie w sklepie nie wirtualnym. Czyli ustawa o sprzedaży konsumenckiej ma tutaj chyba podobne zastosowanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie.

Kiedyś dawno temu, jakieś 50 tyś temu (3 lata) wymieniłem całą zawiechę z przodu. Producent tych wahaczy miał skośne oczy i fabrykę miał gdzieś w chinach...

Dowiedziałem się o tym dopiero teraz jak wymieniłem zawieszenie na wahacze MS.

Wynik:

chińskie wahacze (no name-y) przejechały bez stuków 40 tyś. (sam jestem zdziwiony że jeździłem w takim huku przez 10 tyś) zobaczę ile wytrzymają MS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacze doszły (wyglądają na oryginalne)

to ze sa orginalnelne to jeszcze nic nie zprawdz koniecznie czy pasuja do twojego audi, zrob geometrie na starym zawiasie potem go wymontuj i porownaj stare wachacze z nowymi jak sa identyko to montuj nie radze z tym czekac 2 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wachacze już założone i na razie wszystko OK

Co do geometri to też ok ( może za radą mechanika pojadę ją zrobić - tak na wszelki wypadek )

Po wymianie, nic nie ściąga, prosto chamuje (mechanik mówił że postarał się aby było dobrze "wszystko sobie zaznaczył przed wymianą") Jednak na razie nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przeczytałem cały wątek i jestem pomiędzy młotem a kowadłem nie wiem co zrobić :) mam do wymiany z lewej strony wachacz górny przedni (chce wymienić odrazu też tylni) gadałem z kuzynem który siedzi w tej branży pond 10 lat, ma Febi za 145zł i 120zł a tu taka cena za Lemforedra - dziwne :gwizdanie: posłałem mu linka od kolesi zobaczymy co powie....

Może niech wypowie sie ostatecznie ktoś kto kupił zamontował i jeździ... :)

a tu link: http://allegro.pl/item640357597_wahacz_audi_a4_a6_passat_b5_lemforder_orginal_ss.html

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich..A tak po krotce mieszkam na wyspach moj kolega najpierw pracowal w renomowanym warsztacie teraz otworzyl sobie tu sam warsztat.Odpowiem wam pokrotce o wahaczach FEBI ---LEMFORD..bo wymieniacie je i tracicie tyle kasy na ori..Tylko szkoda waszych pieniedzy lepiej kupcie najlepiej jakies wloskiej firmy i bedziecie sie dluzej cieszyc jazda niz na ori.

A to dlatego ze ori sa cale Aluminiowe a sam SWOZEN JEST STALOWY i odpowiedzcie sobie sami jak sie zachowa metalowy swozen w aluminiowym lozu ile to wytrzyma na polskich drogach chyba nie dlugo.

A te tansze maja metalowe loze i metalowy swozen a reszta jest aluminiowa i mtu jest przewaga tych tanszych nad Ori.

I gdybys tu poszedl do jakiegos warsztatu i chcial sie spytac o ta czesc i wydac na Ori 300 funtow to by cie wysmiali i patrzeli jak na glupca.I odrazu dostajesz odp.PO CO TYLE WYDAWAC!!!!! Szkoda twj kasy i tak niedlugo tu donas wrocisz z tym samym problemem.Lepiej wydaj od 90 do 140 zalezy od producenta np.Wlochy, tansze Niemieckie zamienniki lub jakies inne.I ciesz sie dluzsza jazda niz na Ori. a kasa ci zostaje w kieszeni. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał 12km czy 12 000km :decayed: bo jakby niebyło mała różnica :naughty:

Olorob2 nie wiem o czym gadasz albo jesteś nie w temacie firmy typu Febi czy TRW to firmy których produkty można określić mianem dobry towar za rozsądną cenę... Lemforedr to górna półka no i cena też... chyba nie do końca zrozumiałeś moje pytanie... a wracając do tematu w takim razie jakie firmy mi polecasz bo za wachcze po 40zł to ja dziękuje... sory ale tanie mięso psy jedzą... nie oszukujmy się.. temat poruszany na niejednym forum grupy vag...

Pozdrawiam Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odpowiadasz na pale i chyba czytac nie potrafisz ze wydajesz duza kase a na polskie drogi to tylko strata twoich pieniedzy bo tam sa aluminiowe lolza gdzie chodzi w tym metalowy swozen i to jest wlasnie przyczyna i nieuchronna usterka wszystkich aut z grupy Audi i WV.Ale wy wszyscy jestescie przeciez za Ori.i tak piszecie ale jak by przyszlo co do czego i by was sie wasze auta sprawdzilo to kazdy jeden z was by mial tanie podrobki lub zamienniki, a tu wypisujecie ze niewiem co wy wstawiacie wszystko Ori.skoro w polsce przecietny zarobek jest 1500zl.a ty niby kupujesz zawieszenie(wahacze za 1300zl. i jeszcze ci zostaje na caly miesiac na jezdzenie i jak masz to na utrzymanie rodziny.Smieszni tu jestescie.Bo gdy wam ktos daje dobra rade to to zaraz krytykujecie.

A wiecej tu jest klamstwa w tym co robicie i co kupujecie i to ma sie w rz :hi:eczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz kolego jak mozna kupic tanie podróbki skoro przy naszych drogach starczaja na pare tys km to jest wywalanie pieniedzy w błoto, ja na tanich zamiennikach przejechałem 6 tys km ale wtedy na temat wahaczy nie wiedzialem wiele, dla porównania na wahaczach febi zrobilem 15 tys km raczej sredni jakosci produkt, teraz kupilem master sporta i obym tyle na nich przejechał, co do ori kogo stac na ori to kupuje ori zebym zarabiał wiecej tez skusił bym sie na ori,jesli mieszkasz gdzies na jakis wyspach to tam masz duzo lepsze drogi to co bys nie wstawił to zawsze dlugo na tym pojezdzisz,najlepiej jak nikomu tu nie ufasz to przyjedz do polski i zapytaj pana który jezdzi passatem b5 czy a4 b5 na taxi to wtedy da ci wyklad naczym sie jezdzi zeby troche pojezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty chyba nie rozumiesz o co mi chodzi.a wlasciwie to pisalem z jakiego materialu sa zrobione Ori.a z jakiego tansze zamienniki.i to wiem od ludzi ktozy pracuja w Salonach i servisach AUDI.i ze jak ktos chce wstawic sobie Ori to mu mowia szkoda twoich pieniedzy bo to juz jest wada tych zawieszen ze tak szybko siadaja przy nich koncowki wachaczy dolnych a juz zadkoscia gdy pojdzie wachacz gorny.A jak dolny to tylnie. :hi:...I to jest to co chcialem tu powiedziec a przekazuje to od ludzi ktorzy w tym siedza na codzien i cos o tym wiedza i to duzo. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by przyszlo co do czego i by was sie wasze auta sprawdzilo to kazdy jeden z was by mial tanie podrobki lub zamienniki, a tu wypisujecie ze niewiem co wy wstawiacie wszystko Ori.skoro w polsce przecietny zarobek jest 1500zl.a ty niby kupujesz zawieszenie(wahacze za 1300zl. i jeszcze ci zostaje na caly miesiac na jezdzenie i jak masz to na utrzymanie rodziny.Smieszni tu jestescie.

....

A wiecej tu jest klamstwa w tym co robicie i co kupujecie i to ma sie w rz :hi:eczywistosci.

Szkoda, że masz takie zdanie o użytkownikach Forum. Nie każdyzarabia 1500 zeta, wierz mi. Myśląc że tylko na Wyspach można zarobić więcej jesteś w błędzie. Wiem, bo pracuję w Polsce, a byłem też w pracy poza naszym krajem. Ale wydaje mi się, że w tym temacie nie chodzi o to kto ile zarabia, tylko o wahacze sprzedawane na allegro. To tyle z mojej strony, o tych wahaczach już się wypowiadałem, więc nie będę się powtarzał :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...