Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ma ktos zmiękczacz wody w domu


krl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ja mam, pytanie dlaczego myślisz nad założeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nad tym zastanawiam, bo wprowadziłem się niedawno do nowego bloku i woda to jest dramat, ze względu na zawartość w niej kamienia. Jak macie jakieś patenty to piszcie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 miesięce temu zamontowałem stację uzdatniania Viessmann Aquahome 20-N i jest duża zmiana na plus - nie widać zacieków na bateriach i szybie prysznicowej, nie używam soli do zmywarki, nie muszę filtrować wody do czajnika... Koszt ok 3k, moim zdaniem warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj aby ustawić twardość na ok 7-9 stopni, bo picie zbyt miekkiej wody w bardzo dlugim rozrachunku prowadzi do problemow z ukladem krwionosnym. Na przykład w krajach skrandynawii utwardzają lekko wodę bo mają  za miekką.

Super miekka to 1-3 stopnie i takiej nie powinno sie pic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam stacje uzdatniania wody i powiem że zadowolony jestem. Mam wyprowadzone ujęcie na mycie auta i zero zaciekow po myciu. Wcześniej jak nie wytarlem auta było kupę plam z twardej wody. Miękką wodę widać po czajniku, zmywarce, prysznicu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję na takich urządzeniach do uzdatniania wody. Nigdy nikomu nie poleciłbym zainstalowania tego typu urządzenia do mieszkania lub domu w części punktów czerpalnych do spożycia. Woda zanim zostanie zmiękczona a tym samym pozbawiona związków wapna powinna zostać odżelaziona i odmanganiona. Brak manganu ,żelaza i wapna w wodzie spożywczej prowadzi tylko w jednym kierunku . Jest jeszcze kwestia smaku . Jako mały przykład powiem ,że kawa po turecku zaparza się bez pianki . Polecam natomiast taki układ do punktów sanitarnych i poza spożywczych. 

Wiem , że są też tacy którzy montują odwróconą osmozę . Nie wiem kto i co kieruje takimi poczynaniami ale picie wody po osmotycznej jest jeszcze bardziej nie wskazane. Taką wodę to można do akumulatora dolewać ale spożywać ( oczywiście poza produktami wymagającymi takiej wody ) nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do pralki już od ponad roku stosuje takie cudo i jest oki https://www.obi.pl/osprzet-do-myjek-cisnieniowych/kaercher-filtr-wody/p/1543958 wymieniam co 4mc a wodę w bloku mam twarda a na grzałce pralki zero kamienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś już tutaj napisał. Woda zmiękczona do celów sanitarnych. Do spożycia należy czerpać wodę przed zmiękczeniem. Jeśli ktoś jest na etapie budowy domu to dobrze jest pociągnąć instalację do wody nie zmiękczonej dla wody zimnej do kuchni. Reszta woda zmiękczona i zmiękczacz ustawić tak żeby woda miała do 1 stopnia twardości (skala niemiecka). Jeśli nie ma takiej możliwości to zmiękczacz należy ustawić tak, aby woda nie była zmiękczona bardziej niż do 4 -5 stopni niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję firmie, która produkuje filtry i sprzedaje zmiękczacze oraz stacje uzdatniania. Przed zakupem zmiękczacza odpowiedz na kilka pytań.

1. Jaka jest twardość wody? Zmierz testem kropelkowym.

2. Czy woda jest ze studni czy z wodociągów? 

3. Mieszkasz w bloku czy domku? (W bloku jest bardzo trudno zainstalować zmiękczacz - brak miejsca)

4. Czy Ty lub ktoś z domowników ma problemy z nadciśnieniem lub sercem? (Zmiekczacz zamienia wapń i nagnez na sód, a to nie jest wskazane przy tych schorzeniach)

5. Czy wśród domowników są małe dzieci? (Woda z dużą ilością sodu nie jest polecana dla dzieci)

6. Jak się uprzesz i jednak zdecydujesz na zakup zmiękczacza to pomyśl o osmozie. Na temat spożywania wody osmotycznej zdania są podzielone. Jedni uważają że jest szkodliwa a inni że ok. Hmmm niektóre społeczności przez setki lat otrzymywali wodę z lodu i śniegu a tam raczej nie ma minerałów... :-)

7. Jak zainstalujesz zmiękczacz to ustaw twardość szczątkową 4-5 stopni niemieckich.

 

EDIT

A jak będziesz potrzebował porady to pisz. Nie jestem handlowcem tylko pracownikiem działu R&D (więc nie mam prowizji od sprzedaży).

Edytowane przez Pablo1809
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...