Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wskaźnik poziomu paliwa


WrOcŁAWiAK ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie wskaźnika poziomu paliwa. Moje autko to Audi A4 B6 1.9TDI AWX.

Jadąc do pracy wskazówka paliwa rano była na pierwszej czerwonej kresce - komputer pokazywał 40km i paliła się lampa rezerwy . Po pracy wsiadam do auta odpalam silnik , patrze a wskazówka leży jak martwa w poziomie - jakby nie było w ogóle paliwa w baku. Komputer wówczas pokazywał zasięg ''0km'' . Czy to jest normalne bo zgłupiałem i nie wiem czy to ma tak wyglądac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil-vag napisał:

Nie rozładował Ci się aku ? Albo nie jest już słaby ? 

A ma to związek ?  Pytam bo miałem kilka razy słaby aku, raz nawet rozładowany  ale paliwo pokazywało prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://a4-klub.pl/topic/407468-b6-all-tdi-pd-zerowy-stan-paliwa-po-zaniku-zasilania/

I było już kilka takich tematów ;) Po zatankowaniu do pełna wszystko wracało do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale czytałem też że poprzez opalanie z kabli można licznik zepsuć.  Może u kolegów co pisali błąd wystąpił właśnie po opalaniu z kabli. ? 

Tak tylko gdybam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie jest to wykluczone :P  @luki19862121 powiedz, kiedy miałeś taki przypadek, jak padł aku, czy jak odpalałeś po kablach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się miałem 2x taki przypadek. Pierwszy raz po odłączeniu aku podczas montażu kiery. Drugi jak zakładałem clh bawiłem się światłami grzałem postojowym bo zimno i padł aku po odpaleniu kablami świeciła rezerwa choć paliwa było dobre pół baku komp też pokazywał na kilka km po zalaniu do full poszła na pół baku ale po 2 dniach wszystko samo się unormowało zauważyłem że za każdym odpaleniem auta wskazówka szła wyżej aż doszła do odpowiedniego stanu w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie akumulator mam raczej dobry . Silnik po nocy odpala na strzała nie ma długo kręcenia czy coś w tym rodzaju...Od czego byście zaczeli ? Zalać do pełna mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to by wychodziło na to że to odpalanie z kabli ma związek z  taką usterką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że coś w tym jest, ale miałem 2x taki przypadek raz odpalany kablem a innym razem tylko odłączony aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2018 o 08:46, WrOcŁAWiAK ;) napisał:
Witam. Mam pytanie odnośnie wskaźnika poziomu paliwa. Moje autko to Audi A4 B6 1.9TDI AWX.
Jadąc do pracy wskazówka paliwa rano była na pierwszej czerwonej kresce - komputer pokazywał 40km i paliła się lampa rezerwy . Po pracy wsiadam do auta odpalam silnik , patrze a wskazówka leży jak martwa w poziomie - jakby nie było w ogóle paliwa w baku. Komputer wówczas pokazywał zasięg ''0km'' . Czy to jest normalne bo zgłupiałem i nie wiem czy to ma tak wyglądac? 


Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Barbaśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie normalne , mam to samo. Audi po włączeniu się rezerwy nie sprawdza paliwa po pływaku a po jakiś swoich wyliczeniach jeśli dobrze pamiętam. Albo pływak ci się zaciął z powodu małej ilości paliwa i wskaźnik głupieje. Mi potrafiło zjechać z początku rezerwy do 0 chwilę po odpaleniu. Mozesz zresetować zegary wyciągając z boku bezpiecznik (chyba nr 15) i wkładając go ponownie. Ew po prostu zatankuj.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...