Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Padający akumulator


adasn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nastepujacy problem, od czasu do czasu jak nie jezdze dzien czy dwa wysiada mi akumulator i nie moge odpalic - jak dzisiaj na przyklad ;o((

Akumulator Centra Futura Calcium - kupiony w grudniu, jest ladowanie, sprawdzalem tez pobor pradu przy wylaczonym aucie i zalaczonym alarmie - ponoc jest w normie a aku pada.

Co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz samoobslugowy ?? Jak nie to sprawdz poziom elektrolitu, jak jest za malo trzeba uzupelnic i naladowac 24h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko oki, nie ma duzego poboru a sie rozladowywuje to ja widze tylko jedna przyczyne: aku szmelc. Reklamowac i juz. Mozesz jeszcze gdzies podjechac i sprawdzic jego sprawnosc pod obciazeniem, to jest takie nie duze urzadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko oki, nie ma duzego poboru a sie rozladowywuje to ja widze tylko jedna przyczyne: aku szmelc. Reklamowac i juz. Mozesz jeszcze gdzies podjechac i sprawdzic jego sprawnosc pod obciazeniem, to jest takie nie duze urzadzenie.

Wybieram sie w sobote do elektryka, jeszcze raz sprawdze pobor i jesli jest nadal ok reklamuje aku. Jest bezobslugowy i jeszcze na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bezobslugowy i jeszcze na gwarancji.
No to nie masz sie nawet co bawic tylko oddawaj go odrazu !! :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bezobslugowy i jeszcze na gwarancji.
No to nie masz sie nawet co bawic tylko oddawaj go odrazu !! :mrgreen:

W sobote sie okaze, dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie robisz krótkich tras??

Bo ja podejrzewam , że akumulator nie ma się kiedy naładować i przez to go szlag trafił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż czy ci sie jeszcze lampka w bagażniku cały czas nieświeci i wyładowuje ci akumulator. Miałem tak kiedyś w mercedesie i szukałem przyczyny tydzień a ona spokojnie się cały czas świeciła czy zamknięta czy otwarta klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż czy ci sie jeszcze lampka w bagażniku cały czas nieświeci i wyładowuje ci akumulator. Miałem tak kiedyś w mercedesie i szukałem przyczyny tydzień a ona spokojnie się cały czas świeciła czy zamknięta czy otwarta klapa.

Sprawdzilem aku i jest ok, swiatlo w kufrze juz sprawdzalem wczesniej i nie swieci sie.

problem chyba lezy po piewrsze w instalacji audio a po drugie bardzo krotkuich trasach ;o(

wie ktos ile powinien pobierac pradu samochodzik wylaczony z zalaczonym alarmem?

Mnie wychodzi okolo 0,08 A, troche chyba duzo?

Jak wyjmuje bezpeicznik z instalacji radiowej to tak okolo 0,04A.

To normalne/ Dodam tylko ze tydzien temu wstawilem adapter CAN-BUS'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...