Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na dzielnicy GTRa i pare innych grubych sprzetow , wszystkie na szwedzkich blachach , ale u nas sie za to biora do ciebie daleko ale w Oszlo najachane zostalo przez rumunow bulgarow i innych tej masci , trzepia wszystko i wszystkich rowno.

Polakow tez wyczyslili z samochodow bo bylu tu nielegalnie , niestety takie sa minusy zycia w stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Makki wiadomo ze raz sie zyje , wiem kasa to tu jest najmniejszym problem bo sie prawie z bialasa przesiadziesz , no troche tam dolozysz , ja widze problem w tym ze auto pewnie ponad 180 dni bedzie musialo przebywac poza granicami NO.Jak jestes czesto w PL to jakos sobie poradzisz , ale na peweno przyjdzie moment ze akurat wyjazd na dluzej nie bedzie ci pasowal a bedziesz musial wywiesc auto tak czy siak i wtewdy zaczna sie problemy bo bedziesz chcel nim jezdzic jak na dluzej i wcale sie nie dziwie , bedzie kolejna rzecz o ktorej bedziesz rozmyslal zaczniesz kombinowac z lipmymi fakturami , rachunkami a oni tu tacy glupi az nie sa , zobacz jaka czystke zroibili z juz z samochodow na polskich blachach , do tego norki tez znasz lubia jka jest rowno ale fajniej jest jak oni naja kase na bujanke , wypasione samochody jachty wakacje , ale jak polaczki zaczynaja sie robijac to na pewno znajdzie sie zyczliwy ktory podpierdoli ze auto jest juz dluzej niz powinno bo takie auto nawet tu kole w oczy zwlaszcza na PL blachach a wtedy wiesz co ..........wyjezdzasz z baniaka albo masz kofiskate auta.

Ja wiem ze jestem moze sceptyczny ale ja lubie wszystko na legalu a kombinacje wczesniej czy pozniej maja krotkie nogi , oczywisice to czarny scenarusz ale wiesz ze wcale nie az tak nierealny.

Pawel ja naprawde nie urodzilem sie z tym pomyslem wczoraj.

Nie wiem co tam sie zrobilo u Was w Oszlu ale tutaj czesto gesto Polacy, Szwedzi, Dunczycy i Niemcy smigaja na swoich blachach. I tyle ludzi co jezdzi legal i nielegal tutaj to szok. Az mi sie niedobrze robi jak mysle ze place odsetki i podatki za cos co mi w 50% sprawia przyjemnosc.

Mam poprostu juz dosyc.

Temat jest przerobiony od dawna i ja wiem co to znaczy zyczliwi sasiedzi i norasy co to zazdroszcza pracy, domu i samochodu Polakowi.

Bo mnie sie chce pracowac a oni by coraz mniej pracowali a coraz wiecej chcieli zarabiac..

Norwegia sie zmienia i takze ja, tylko ze ja chce to robic legalnie i wtedy mi moga wszyscy nagwizdac i jeszcze do tego bede jezdzil z wolnym wydechem bo na pl blachach to mi moga zrobic tyle co nic.

Dokumentacje bede mial na wszystko tak jak prawo mowi i nie mysl ze zamierzam robic papiery na lewo.

Mam za dobra prace i posade zeby sie bawic w takie cos, pracuje w ogromnej firmie (www.kvaerner.com) i jakby wyszlo ze ja sie bawie w takie przekrety to musialbym uciekac na biegun polnocny.

Wiec wszystko jest zaplanowane, 2 dzialalnosci specjalnie pod to beda. Chca papierkow to je dostana. A jak nie daj Boze znowu znajda cos na mnie to poprostu bede mial adres w PL. "Obejsc" biurokracje norweska legalnie to nie problem.

Jakie mam plany to pochwale sie jak juz wszystko bedzie dzialac bo i z czasem odejde od firmy i bede pracowal dla siebie.

Mam dosc tego ze przed norasami nie moge byc soba bo im sie nie podoba ze poprostu jestem Polakiem, umiem oszczedzac i do tego jestem pracowity. Jak narazie musze robic swoje a myslec swoje. A policje i celnikow dzieki zyczliwym Norkom to mialem juz w domu 3 razy.

I 3 razy odeslalem ich z kwitkiem, dobrze ze mi tylko nie powiedzieli skad i kto nagadal im takich glupot.

Norwegia to eldorado dla wlasnego biznesu jak sie oczywiscie komus chce pracowac. Ciapate i inne kreca legalnie lody, Polacy juz takze coraz wieksze firmy zakladaja wiec common, trzeba isc do przodu.

Ja wiem ze na pensji jest wygodnie itp ale mnie sie juz tak nie chce, wole zeby ludzie dla mnie pracowali i beda to Polacy, ktorzy doceniaja prace i przykladaja sie do tego. A nie jak te leniwce z klapkami na oczy ze co norweskie to najlepsze.. OMG :facepalm:

NP:

Ty siedzisz w budowlance to wiesz jak to jest i jakie sa z tego pieniadze. Znam czlowieka co gotowe domy z Polski przyprowadza, stawia i sprzedaje. I tak w kolo Macieju. Ostatnio 2mil NOK na czysto. Troche z tym roboty jest ale pracy Polacy sie nie boja, to wiadomo od zawsze :banan:

ja mam 2 znajomych norkow co maja porszawki jedna na austryjackich a druga na szwajcarskich blachach... tak jak mowisz, potrzebne do pracy:decayed: ale znalem tez naszego rodaka co przyjechal z 6-7 lat temu POLONEZEM:decayed: robil szal na ulicy, co dziwo kilku norkow znalo te marke! niestety dopadli go za blachy po 2 latach i auto poszlo na parking a pan skonczyl z rachunkiem na grube koronki:kwasny: ale wtedy norwegia to byl kraj egzotyczny, a teraz juz w sumie kolonia polska i czlowiek sie coraz wiecej uczy, zapoznaje z krajem i zaczyna sie czuc jak u siebie... powodzenia w zalatwianiu spraw zwiazanych z autem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/audi-rs6-mtm-736km-igla-C20690377.html

potrzebujesz pomocy w tym temacie ? czy już nie aktualne ?

Aktualne jak najbardziej ale czekam na dalsze info od wlasciciela.

Samolot do PL lada moment :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejezdzam obok Chodykin-a 2 razy dziennie wiec jak potrzebujesz fotek to daj znac to sie załatwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem auto tam nie stoi, tylko u wlasciciela. Ale jezeli mozesz zajrzec i zobaczyc czy to sie zgadza to bylbym bardzo wdzeczny! :thumbup1:

W tym roku znowu nie udalo sie rozpoczac sezonu z klubem VW Audi Norwegen :(

A bylo czego posluchac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy filmik moto jaki widziałem :slina:

masz jekies info o tym cacku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie rację że Norkowie to wcale nie tacy idealni ludzie, wszystkim wydaję się, że jest tam idealnie, praca jest godna i zarobki dla każdego wspaniałe

Mój wujas stawia ze swoją ekipą tam drewniane domy, i często zdarza się że Norwedzy nie chcą płacić terminowo, wytkają najmniejszy błąd. Wiadomo kto płaci, wymaga. Ale dla nich to tylko kolejny pretekst aby urwać parę "groszy" z nowej inwestycji.. ręce niestety opadają.

Ja też wykonuje elementy dla paru norweskich firm i niestety, często tak jak naszych rodaków trzeba "wynagradzać" magazynierów, aby nie robili Ci pod górkę, kierowników produkcji, aby nie wysłali roboty do konkurencji..

Moi kooperanci często muszą urządzać tygodniowe balangi w jakiś nadmorskich hotelach, oddawać z 10% zysku dla takiego towarzystwa tylko po to aby dostać zlecenia. Niestety ale mimo takiej otoczki, mentalność tych ludzi nie jest wcale taka wspaniała..

ale tak wracając do tematu, takie RS6 :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/audi-rs6-mtm-736km-igla-C20690377.html

potrzebujesz pomocy w tym temacie ? czy już nie aktualne ?

Aktualne jak najbardziej ale czekam na dalsze info od wlasciciela.

Samolot do PL lada moment :P

pisz Pv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi kooperanci często muszą urządzać tygodniowe balangi w jakiś nadmorskich hotelach, oddawać z 10% zysku dla takiego towarzystwa tylko po to aby dostać zlecenia. Niestety ale mimo takiej otoczki, mentalność tych ludzi nie jest wcale taka wspaniała..

I jak boomerang wraca stare powiedzenie... trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tak nie jest ? bo ja nie znam takiego miejsca , sa tylko bardziej pazerni i mniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, calkowicie sie zgadzam z Wami.

Ja jakis czas temu niechcacy otworzylem oczy :facepalm:

Od tego momentu dla norkow "no more mr nice guy". Niektorym sie wydaje ze znalezli sobie glupiego taniego polaczka. Sorry, ale za glupote i najwnosc sie placi.

Norwegia norwegia, ale sorry mistrzami swiata we wszystkim nie sa! W wielu kwestiach sa tak zacofani ze glowa mala. Wiadomo, w PL jest tak samo, co kraj to obyczaj.

Jakbym Wam opowiedzial jakie jaja mam teraz z kupnem kolejnej nieruchomosci i ze sprzedawcami norweskimi oraz licytacjami domow to byscie mieli ladna polewke... Oni naprawde nie wiedza ze sa ludzie ktorzy np handluja na ebayu i allegro.

Przebijanie cen przez znajomych, rodzine itp nie jest mi obce a te matoly nawet nie wiedza co sprzedaja, tylko by kase chcieli!!

Jak to chyba ostatnio Vario napisal, w zyciu trzeba byc madrym a nie glupim. Na calym swiecie jest tak ze jak masz miekkie serce to masz twarda dupe.

Amen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest to czarne co myślę to :slina::slina::slina: grrrrrrrrrrrruba kasa, ale auto :jerk:

No jezeli ktos ma mi pomoc z forum to juz nie ma co ukrywac :P

---------- Post dopisany at 16:17 ---------- Poprzedni post napisany at 16:16 ----------

w kieszeni na stacji benzynowej będzie pewnie "lekka" zmiana i częstotliwość wizyt względem 2.0 TDI, a "tego czegoś" :decayed:

Zdaje sobie sprawe z kosztow utrzymania ale raz sie zyje i kasa jest do wydawania :banan:

BTW: WUAZZZ4F38N900165

Makki komis mojego dobrego znajomego.Będziesz w Krakowie mozemy razem skoczyć.Pomogę.Przy okazji dowiemy się wszystkiego.

Nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede lada dzien w PL, w Krakowie ale jest problem jak narazie z POLSKIMI FIRMAMI leasingowymi bo przeciez wszyscy mysla ze ja chce zrobic przekret.

OMG :facepalm:

pawel1380: zadzwonie do Ciebie pozniej, jezeli Tobie pasuje po 20. Tylko mi podaj nr tel bo nie mam pl tlf przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede lada dzien w PL, w Krakowie ale jest problem jak narazie z POLSKIMI FIRMAMI leasingowymi bo przeciez wszyscy mysla ze ja chce zrobic przekret.

OMG :facepalm:

pawel1380: zadzwonie do Ciebie pozniej, jezeli Tobie pasuje po 20. Tylko mi podaj nr tel bo nie mam pl tlf przy sobie.

mowilem ci ................. w PL twoj zagraniczny dochod jesd g.... wart.

Chory kraj , dlatego lichwa kwitnie jak zloto i zyje sie z tego bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowilem ci ................. w PL twoj zagraniczny dochod jesd g.... wart.

Chory kraj , dlatego lichwa kwitnie jak zloto i zyje sie z tego bardzo dobrze

Mylisz sie, PIT z 2011 roku, umowa pracy oraz ostatnie 3 swistki z wyplat maja byc przetlumaczone przez tlumacza przysieglego. Pozniej dany bank itp dostaje takie papiery i cos tam jeszcze sprawdzaja, nie pamietam juz jak to sie nazywa, i normalnie masz kredyt w PL na samochod, nieruchomosc, remont itp. Wiem bo chcialem kupic dom, mieszkanie w Gdansku i Poznaniu..

Wiem takze bo u nas od 2005 roku pracuja Polacy, ktorzy na stale mieszkaja w PL. Robie im czasami rozliczenia podatkowe i widze gdzie maja kredyty - PL i na podstawie czego uzyskali ten kredyt.

ALE w moim przypadku jest inaczej BO JA CHCE LEASING, na PL firme, ktora nalezy do mnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli na firme ktora na raize nie ma przychodow.Cos mi sie wydaje ze dzieki temu RS6 masz rozwod :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że w firmie liczy się dochód a nie przychód:wink:

Z tego co kiedyś się dowiadywałem kredyt na samochód jest lepszy niż leasing

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale dzięki leasingowi wszystkie opłaty leasingowe, są kosztem uzyskania przychodu. Obniżamy sobie podatki, często dzięki urzędowi skarbowemu "zwracamy" sobie część kosztów takiego leasingu. A kredyt to wiadomo, auto jest już nasze, ale odpisujemy tylko odsetki, koszty bankowe. A tak to zabawa z amortyzacją itp.

Dlatego też uważam że leasing jest wygodniejszy, chyba że ktoś ma możliwość wrzucenia tego jednorazowo w koszty, czego szczerze bym zazdrościł :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki, ja miałem działalność 6 miesięcy ze stratą, oryginał kontraktu z firmą z UK, 25% wpłaty i śmigałem po 7 dniach biurokracji nowym A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...