Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0TFSI BUL + hybryda K03/0064 + DP 3" + wydech 2,75" - ile wyciągnę KM, Nm ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jak tak w tytule, auto stoi w warsztacie, wyjeżdża silnik, wymieniane tłoki, pierścienie, korbowody, panewki, regeneracja głowicy, czyszczenie dolotu we wszystkich zakamarkach, wszystkie oleje, płyny ustrojowe, itp itd;  wpada hybryda K03 ze środkiem z k04-0064, jest DP 3" i wydech custom 2,75". Reszta seria, czyli 2xIC, seria pompa paliwa, seryjne kolektory, TIP. 

 

Moje pytanie - ile po dotarciu silnika i wyserwisowaniu jestem w stanie z tego wycisnąć soku ? Czy jeszcze coś zmienić ? Turbo ma wystarczyć na 330 KM, chciałbym w tej granicy stanąć. 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez HOLMATRO

Opublikowano

Witaj Grzegorz, 

Przy takim setupie dobry stroiciel wyciągnie w okolicach 300 PS/400nm

Wąskim gardłem jest pompa HPFP (w priv znajdziesz namiar na speca, który Ci pomoże).

Podobnie warto rozważyć pompę w baku.

Podobno zdrowe seryjne wtryski dadzą radę do 320-330 PS.

Z wyżej wymienionymi modyfikacjami + dużym FMIC możesz osiągnąć ok 320-330 PS.

PS. Słuszna decyzja ze sprężarką ;D

Pozdrawiam

 

 

 

 

Opublikowano

No właśnie, przydałby się chyba do tego ataku na 300KM dobry FMIC.

Opublikowano
  • Autor
19 godzin temu, black4 napisał:

Wąskim gardłem jest pompa HPFP (w priv znajdziesz namiar na speca, który Ci pomoże).

Podobnie warto rozważyć pompę w baku.

 

Maćku do jakiej mocy wystarczy HPFP ? Bak ?

 

19 godzin temu, black4 napisał:

Z wyżej wymienionymi modyfikacjami + dużym FMIC możesz osiągnąć ok 320-330 PS.

PS. Słuszna decyzja ze sprężarką ;D

Pozdrawiam

Rozumiem, że FMIC 550x230x65 jest optymalny, nie za mały i nie za duży dla tej sprężarki ?

Opublikowano

Do zakładanej mocy nie musisz ruszać HPFP. Zdrowa seryjna pompa ogarnie spokojnie. W Twoim wypadku w pierwszej kolejności wymieniłbym wtryskiwacze i intercooler.

Dla przykładu - niedawno robiliśmy BGB na hybrydzie K03 ze środkiem od K04, wtryski były od S3, wydech 2,75" z decatem i duży intercooler. Wyszło prawie 330KM/400Nm (moment ograniczony z racji leciwej już skrzyni). Pompa wysokiego ciśnienia była seryjna. Oprócz tego zrobiony był pełny serwis silnika typu oleje, filtry, świece, cewki i wyczyszczony nagar w silniku.

Intercooler o który pytasz w zupełności wystarczy, do tego orurowanie 2,5", najlepiej alu.

Opublikowano
  • Autor

Z której S3 te wtryskiwacze powinny byc ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Wtryski występowały w silnikach EA113 o oznaczeniach: BYD, BWJ, BHZ, CDL, CRZ w samochodach: Audi S3 8P, VW Golf 6R, Seat Leon Cupra 1P itp.

Numer części OEM Audi : 06F 906 036 F

Opublikowano
  • Autor

Dzięki ! Szukam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
  • Autor

@winner4 powiedz mi jeszcze, czy jest sens kucia do tej mocy dołu ? Bo odbyłem teraz kilka rozmów telefonicznych i nie wiem czy jest sens, czy Must Have.. Każdy w inną stronę. Zakładam z góry, że więcej nie będzie kombinowane w przyszłości bo za 2,3 lata chcę się przesiąść na S4 B8, i tam wiążę przyszłość.

Opublikowano

A gdzie tam, po co kuć na takie moce. Seryjny dół w 2.0TFSI, nawet "słabszej" konstrukcji jak BPJ czy BGB ogarnie 400KM. Wszystko kwestia odpowiednio poprowadzonego momentu, ale na takim turbo możecie dmuchać ile tylko wydoli i nic się ni stanie :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

tak btw wal korbowy w EA113 jest kuty seryjnie , to raczej gora sie trzeba martwic pozniej :P

Opublikowano
  • Autor
tak btw wal korbowy w EA113 jest kuty seryjnie , to raczej gora sie trzeba martwic pozniej [emoji14]

Wał tak, ale korby już nie :( tak czy siak ta kwestia mnie nie dotyczy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

Widziałem wykresy z niemiec na 550 NM tak ze nie jest tak źle z wytrzymałością tfsi .

Opublikowano

Hey !

Jarku te 550 nm to juz na jakimś big turbo Garett GTX czy Borg Warner EFR 6758.

Same takie turbo pewnie ponad 3 tys. usd...

Pozdrawiam, 

Wesołych Świąt :D

Edytowane przez black4

Opublikowano

Wcale nie 360 KM i 550 NM tak ze k04 tam siedziało. 

Opublikowano

Niemcy pompuja ostro tymi turbinami hehe. Wesołych Świąt 

Opublikowano
  • Autor
Wcale nie 360 KM i 550 NM tak ze k04 tam siedziało. 
@black4 360 koni jest nawet do dmuchnięcia z mojej hybrydy, ale to już jej maks totalny i mało bezpieczny. Co do Nm to nie wiem, bardzo dużo, watpię zeby dało radę przeskoczyć 450 Nm. Ale specem nie jestem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

Witajcie,

Jarek coś za dużo tego niuta (550nm) na ori K04 (może to hybryda z K04?).

A4 B7 TFSI zmodzone na ori K04-064 i strojone przez Gregor10 wypluwa ok. 355 PS i 467 Nm:

Pozdrawiam

Edytowane przez black4

Opublikowano
  • Autor

To arka audi się zdaje ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Tak jest :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.