Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Drgania na biegu jałowym oraz dziwne dźwięki w okolicach skrzyni biegów.


0000MarcinA4B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu w moim Audi mam delikatnie większe drgania na biegu jałowym, ale drgania te nie są jakoś bardzo problematyczne. Bardziej martwi mnie że czasem jak się np zatrzymam na światłach to silnik zaczyta tak głośno "Terkotać" , ale wystarczy ruszyć i ten dźwięk cichnie. Ostanio gdy miałem taką sytuacje to wcisnąłem sprzęgło i zaczęło cichnąć. Problem występuje sporadycznie i tylko gdy sie zatrzymam. Przysłuchiwałem sie temu przy otwartej masce, ale nie było słychac. 
Silnik pracuje równo i bez oporów. Dźwięk słychać najbardziej w środku auta.

Dodam też ze od kiedy go kupiłem to podczas ruszania zawsze było czuć delikatne szarpnięcia, ale nie wiedziałem czy to normalne bo to mój pierwszy diesel.

Jest jeszcze jeden objaw, a mianowicie, gdy mam wciśnięte sprzęgło i lewarek od zmiany biegów na środkowym położeniu docisnę w lewo to czuję na lewarku takie stukanie.

Podejrzewam ze to padające koło dwu masowe, ale czy wtedy nie było by tych dźwięków cały czas?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis wskazuje na dwumas... pewnie zależy jak się ułoży, może ma na to wpływ też rozgrzanie silnika... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też wygląda to na dwumas :) Samo "terkotanie" to jeszcze można by sie spierać... że może łożysko oporowe, może coś innego. Ale szarpanie przy ruszaniu to prawie na pewno dwumas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak były duże mrozy to przy wciśnięciu 1/3 pedału sprzęgła był dźwięk jakby łożysko, ale po rozgrzaniu silnika wracało do normy. Podejrzewam że to z całym sprzęgłem mam już do roboty. Czy ktoś umiał by dobrać koło zamachowe jednomasowe do mojego silnika? Poszukuje używki gdyż chcę w miarę tanio to zrobić jak się da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanio to zespawaj dwumas na sztywno

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...