Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

- Black Cherry Pearl - =Avant= /TDI/

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :bry:
Dopiero po 5 latach postanowiłem pokazać moją czarną wisienkę....

Niby przez ten czas wiele się nie zmieniało (jeśli już to pierdoły) bo priorytetem były cztery kąty...

Bardziej skupiałem się na stanie technicznym - starałem się żeby zawsze wszystko było na tip top -ale mam nadzieje że teraz po woli coś tam się będzie modziło.

Niby zwykły avant w TDI ku który patrząc na inne forumowe wypada kiepsko :facepalm:

A teraz konkrety:

Avant w kolorze BLACK CHERRY Pearl effect  (LZ9X)

1.9 TDI 130km 6-bieg ośka :ON:

        :audi:       :a4fan:

Ciekawsze wyposażenie fabryczne: :bla:

- Ori Xenon (już przerobiony na bixenon z hella3) 

- Skórzane beżowe wnętrze -  wykończone drewnem (drewno już zastąpione innymi dekorami)

- Grzane fotele

- Pełny FIS + MCE high

- Szyberdach el

- Parktronic tył

- Servotronic

- Pełny pakiet oświetlenia wnętrza (podłoga, klamki, podłokietnik)

- 8 poduszek

- Lodówka

- Konsola 2 din + telefon

 

Tak wygląda na dzień dzisiejszy (felga zimowa):

2018-03-05_17-28-54_00426a.JPG

2018-03-05_17-27-40_00411a.JPG

2018-03-05_17-29-49_00435a.JPG2018-03-05_17-27-52_00414a.JPG

2017-11-24_17-55-45_00031.JPG

 

Wnętrze (jeszcze przed zmianą dekorów i oświetlenia)

2013-06-16_11-27-11_00160.JPG

 

Tak wyglądał po zakupie:    :wstydliwy:

2013-01-29_21-00-48_00005.jpg2013-01-29_21-00-50_00006.jpg

 

 

Co zrobione: :palacz:

- Wymiana "płetwy" na lakierowaną (stara miała już sparciałą uszczelkę)

2013-03-20_14-12-40_00147.JPG2013-03-16_16-40-16_00144.JPG

 

- Usunięcie napisów z klapy

2013-02-16_21-43-18_00063.jpg

 

- Regeneracja plastików wnętrza

2013-03-16_16-39-08_00140.JPG2013-03-20_14-13-11_00148.JPG2013-03-16_16-38-58_00139.JPG2013-03-16_16-39-36_00142.JPG2013-03-16_16-39-47_00143.JPG

 

- Zmiana radia na Concert II

2013-02-16_13-57-51_00037.JPG2013-06-16_11-24-30_00153.JPG

 

- Wymiana wszystkich żarówek ( w tym xenon)

2013-02-06_16-15-05_00068.JPG2013-02-09_11-09-23_00092.JPG

 

- Przeróbka oświetlenia wnętrza na LED (własnej produkcji)

2013-08-22_21-55-05_00221.JPG20180323_085908_HDR.jpg2013-08-22_21-52-45_00213.JPG2013-08-22_21-53-17_00216.JPG2013-08-22_21-52-34_00212.JPG2013-08-22_21-54-03_00218.JPG2013-08-22_22-01-05_00229.JPG2013-08-22_22-00-39_00226.JPG

 

- Konserwacja podwozia

 

- Led w rejestracji + nowe lampki

lampaud.jpg

 

- Wymiana halogenu (odbłyśnik w tragicznym stanie)

2013-04-05_03-34-15_00163.jpg2013-05-30_23-28-34_00164.jpg

 

- Zmiana drewnianych dekorów

2017-03-22_16-37-08_00041.jpg2017-03-22_16-40-41_00044.jpg2017-03-22_16-38-03_00043.jpg

 

- Zmiana ramion wycieraczek na te z B7

2e5f060641d2a470c467b6e027f9.jpg

 

- Wymiana włącznika świateł

2016-11-15_19-13-37_00108.JPG

 

- Przeróbka lamp tylnych na podwójny postój 

2017-11-23_16-09-06_00085.jpg2017-11-24_17-55-45_00031.JPG

 

- Przeróbka przednich H6W na W5W

 

- Montaż DRL w długich na 30% + żarówki 8500K

2018-01-19_11-31-58_00221.JPGhalogen_0081.jpg

 

- Przeróbka lamp by gwerty (zmiana na bixenon hella3 + malowanie na czarno + kierunek US )

2018-01-10_18-27-05_00151.JPG2018-01-19_10-16-35_00212.JPG

2018-01-19_11-42-04_00226.JPG

 

- Żółte żarówki w halogen

2018-02-21_17-36-43_00123.jpg2018-03-05_16-13-53_00131.jpg

 

 

Mechanika

- Na początek po zakupie rozrząd kompletny + wszystkie paski 

 

- Filtry (2 lata MANN a później już KNECHT)  + olej (od zakupu lany MOTUL Specyfic 5w40) zmiana co 10 - 12 tys

2017-07-19_20-44-15_00003.jpg

 

- Rurka bagnetu (ASO)

 

- Płyn hamulcowy (ATE)

 

- Wymiana mechanizmu wycieraczek (zam)

 

- Wymiana siłowników bagażnika (Krosno)

 

- Tarcze + klocki tył (TRW)

 

- Czyszczenie wszystkich silniczków klimy

2017-09-23_13-47-05_00009.jpg

 

- Nowa bateria - (CENTRA)

2016-11-18_19-09-48_00083.jpg

 

- Naprawa siłownika zamka bagażnika ( końcowo wymiana na nowy zam.)

1sil_kla6.jpg

 

- Wymiana poduszek silnika (ASO)

fa2a55924c6eb31451b993ebd1af.jpg

 

- Gruszka klapy gaszącej (Wahler)

2016-11-18_19-11-18_00086.jpg

 

- Końcówka drążka (LEM)

 

- Klocki ham. przód (TRW) + przewody (Corteco) + płyn (ATE)

2017-03-17_18-56-12_00027.jpg

 

- Łączniki stab. przód (LEM)

2017-08-19_12-13-38_00083.jpg

 

- Komplet dolnych wahaczy (Master Sport)

2017-08-11_09-31-23_00065.jpg

 

- Uszczelnienie pompy Vacuum

 

- Wymiana pompy wspomagania x2 (założona mocniejsza 120 z a6) + płyn (ASO)

c4319fa147de9b46f53d217f3b21.jpg

 

 

Na początku wpadły takie 16:

2013-03-09_16-16-05_00132.JPG

Które potem stały się zimówkami a ich miejsce zajęły  s-line 17"

2016-05-25_20-06-39_00159.jpg

 

Niby 17" miał być max a mi już chodzi po głowie 18 :grin:

 

Plany   :mysli: 

- Wymiana skrzyni na JEM z B7 (już się zbierają części)

- Jakieś obniżające sprężyny

- Moc w górę :kox:

- Tempomat

- Regeneracja lub wymiana przycisku ESP

- Może kiera 3-ramienna + multi

- Dokładka przód S-line + wszystkie dokładki w kolor

- Lotka na klapę

- Kolor FIS

- Ciemne szyby

- Lusterko fotochrom

- Może jakieś inne fotele 

- El szyby z tyłu

i w zasadzie tyle na obecną chwile - to nie ma robić szału ale być przyjemnym autem na codzień:decayed:

 

:hi: 

Edytowane przez xxKOLOMBOxx

Opublikowano

Dobre podejście do auta :thumbup1:i

dekory mogles delikatnie odświeżyć :P 

 

co do skrzyni to ja bym szukał JWS z b7 1.9TDIe/ a6c6 jedna z najdłuższych skrzyni pod oske. Te same dane techniczne co skrzynia z 3.0 tdi ;) 

Opublikowano
  • Autor
Dobre podejście do auta [emoji106]1:i
dekory mogles delikatnie odświeżyć [emoji14] 
 
co do skrzyni to ja bym szukał JWS z b7 1.9TDIe/ a6c6 jedna z najdłuższych skrzyni pod oske. Te same dane techniczne co skrzynia z 3.0 tdi [emoji6] 
Co do dekorów to wiem zawaliłem ale jeszcze się za nie wezmę.
A jeśli chodzi o skrzynie to nikt na forum o takiej nie wspominał... Nie wiem czy podejdzie p&p
Opublikowano

Z czystej ciekawości wymiana pompy wspomagania na "mocniejszą" zmieniła coś?:)

Opublikowano
Godzinę temu, xxKOLOMBOxx napisał:

Co do dekorów to wiem zawaliłem ale jeszcze się za nie wezmę.
A jeśli chodzi o skrzynie to nikt na forum o takiej nie wspominał... Nie wiem czy podejdzie p&p

Odlewy z mocowaniem do silnika są takie same ;) skoro skrzynia z 3.0 tdi pasuje do 1.9 to nie powinno być problemu... jedynie łapę pod silnik będziesz musiał dokupić o ile się nie mylę :) zrobisz jak chcesz :decayed: 

Opublikowano
  • Autor
Z czystej ciekawości wymiana pompy wspomagania na "mocniejszą" zmieniła coś?[emoji4]
Ogolnie ciężko powiedzieć bo stara już wyła i napewno była zajechana ale mam wrażenie że jest lepiej niż było po zakupie auta.
Opublikowano

Ciekawie przedstawiony temacik :thumbup1:

powodzenia w dalszych modach

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, qruku napisał:

Ciekawie przedstawiony temacik :thumbup1:

powodzenia w dalszych modach

Dzięki :drinks:

 

11 godzin temu, Norbas napisał:

Odlewy z mocowaniem do silnika są takie same ;) skoro skrzynia z 3.0 tdi pasuje do 1.9 to nie powinno być problemu... jedynie łapę pod silnik będziesz musiał dokupić o ile się nie mylę :) zrobisz jak chcesz :decayed: 

Na pewno zapoznam się z tematem. Dopóki skrzyni nie kupiłem temat otwarty... Dzięki za  tipsa :eusathink: 

Opublikowano

Kolego czym regenerowałeś plastiki? Bardzo ładnie Ci to wyszło, też muszę się tym zająć bo ori powłoka gumowa jest już trochę podrapana, a nie przystoi żeby tak to wyglądało :decayed:
Powodzenia w dalszych modach :hi: 

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, kaman napisał:

Kolego czym regenerowałeś plastiki? Bardzo ładnie Ci to wyszło, też muszę się tym zająć bo ori powłoka gumowa jest już trochę podrapana, a nie przystoi żeby tak to wyglądało :decayed:
Powodzenia w dalszych modach :hi: 

Dzięki:hi:

Ja polewałem ciepłą wodą i zdzierałem miękką kartą coś w stylu bankomatowej.:grin:

Powodzenia 

Opublikowano
3 godziny temu, xxKOLOMBOxx napisał:

Dzięki:hi:

Ja polewałem ciepłą wodą i zdzierałem miękką kartą coś w stylu bankomatowej.:grin:

Powodzenia 

I tylko tyle? Myślałem, że czymś jeszcze malowałeś :decayed: 
Teraz się przyjrzałem i rzeczywiście nie ma tylko tej gumowej powłoki... Teraz ten plastik wygląda bardzo dobrze. Niech tylko zrobi się cieplej to wezmę się za pranie wnętrza i zabezpieczenie skórzanych foteli + zdzieranie gumy z plastików :kox:  Dobra robota Przemek! :decayed:

Opublikowano

Fajnie działasz ;) 

Daj namiar na żarówy które masz w długich na  DRL, fajnie, że na biało dają :) 

 

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, kaman napisał:

I tylko tyle? Myślałem, że czymś jeszcze malowałeś :decayed: 
Teraz się przyjrzałem i rzeczywiście nie ma tylko tej gumowej powłoki... Teraz ten plastik wygląda bardzo dobrze. Niech tylko zrobi się cieplej to wezmę się za pranie wnętrza i zabezpieczenie skórzanych foteli + zdzieranie gumy z plastików :kox:  Dobra robota Przemek! :decayed:

No tylko tyle właśnie :palacz:pod gumą jest piękny gładki kolorek z którym już 4 rok nic się nie dzieje. 

Nadal zastanawiam się co producent miał na myśl pokrywając wszystko tą nietrwałą "gumą" :facepalm:

 

6 godzin temu, kamil-vag napisał:

Fajnie działasz ;) 

Daj namiar na żarówy które masz w długich na  DRL, fajnie, że na biało dają :) 

 

Dzięki :drinks: chciałbym silnikowo mieć tak dopieszczonego jak ty...

tutaj link do żarówek które siedzą na DRL      Allegro

Opublikowano

Fajny czarnuch. Najważniejsze że coś się dzieje i są cały czas jakieś plany żeby było jeszcze lepiej :D Duży koszt konserwacji podwozia ?

Opublikowano

Ladny kolorek, tez mam taki ale koniec 2004. Rzadko spotykany [emoji106] fajne mody, powodzenia w dalszej czesci.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.