Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana panelu klimatyzacji


vico

Rekomendowane odpowiedzi

Muskel1, w temacie z kierownicą wkleiłem zdjęcia, jeżeli jest to 09 :wink: to CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzejx napisał:

Muskel1, w temacie z kierownicą wkleiłem zdjęcia, jeżeli jest to 09 :wink: to CF

Tak, 09.

Chyba nie obsługuje w takim razie. 

Z tego co wyczytałem te obsługują:

H, AH, BH, CH, DH, CG, AG, AC, DG, BG

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:w każdym razie dodatkowe koszty bo trzeba dokupić sterownik plus ściągnięcie CP, może jeszcze parametryzacja (w zależności od wyposaźenia).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andrzejx napisał:

A panel klimatyzacji już idzie, więc będzie na sprzedaż.

Nie możesz go oddać sprzedawcy nierozpakowany?

Nie wiem czy w PL też tak jest, ale w Niemczech jak kurier dostarcza paczkę a Ty odmówisz jej przyjęcia, to paczka wraca do nadawcy i nikt z Was nie ponosi kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadał przesyłkę,w poniedziałek jedzie do Niemiec. Mamy umowę a to do czegoś zobowiązuje więc odbiorę paczkę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że uprzednio możesz uzgodnić ze sprzedającym i wtedy tylko odmowa przyjęcia paczki i wraca do sprzedawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Odświeżę temat 

Bede podejmował się zmiany klimy z 1 na 3 strefy, schematy elektryczne ogarnięte, tunele nawiewów w etce też.

Duzo jest rozbierania, dechę trzeba wyciagnac i środkowy tunel rozebrać.

Mam problem z kupieniem nagrzewnicy odpowiedniej. Na allegro tego dużo a sprzedawcy nie wiedzą czy pochodzi z 1 strefy czy z 3. W Etce tez nie ma numerow głównych nagrzewnic która 1 a która 3 strefy. Różnią się podzespołami w srodku.

Moze ktoś wizualnie potrafi odróżnić całą nagrzewnice która jest od 1 strefy do tej która jest od 3 stref? 

Jak mi się wszytko uda zrobić spróbuję to opisać od A do Z jak to zrobiłem. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, msszwedzik16 napisał:

Witam 

Odświeżę temat 

Bede podejmował się zmiany klimy z 1 na 3 strefy, schematy elektryczne ogarnięte, tunele nawiewów w etce też.

Duzo jest rozbierania, dechę trzeba wyciagnac i środkowy tunel rozebrać.

Mam problem z kupieniem nagrzewnicy odpowiedniej. Na allegro tego dużo a sprzedawcy nie wiedzą czy pochodzi z 1 strefy czy z 3. W Etce tez nie ma numerow głównych nagrzewnic która 1 a która 3 strefy. Różnią się podzespołami w srodku.

Moze ktoś wizualnie potrafi odróżnić całą nagrzewnice która jest od 1 strefy do tej która jest od 3 stref? 

Jak mi się wszytko uda zrobić spróbuję to opisać od A do Z jak to zrobiłem. 

no kolego naprawde podziwiam i 3mam kciuki. Koniecznie daj znac jak poszlo z opisem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaj, podziwiam ludzi którzy coś sami, nie serwis. A satysfakcja będzie ogromna, tym bardziej że podobno jest to nie do zrobienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica do klimatyzacji plus (9AQ) to nr. części 4M0 898 037 C

Dodatkowo na nagrzewnicy dla klimatyzacji plus, powinna być przyklejona jak na poniższym rysunku, uszczelka z pianki, dzieląca nagrzewnicę na strefy lewą, prawą oraz tył i przód.

Jeżeli tej uszczelki nie ma lub jest uszkodzona, to należy ją nakleić. 

Uszczelki B i F dzielą nagrzewnicę na stefy prawą i lewą. Uszczelki C i E dzielą nagrzewnicę na strefy przód i tył. Usczelka D to uszczelka nagrzewnicy w obudowie, w której nagrzewnica jest montowana. 

20220518_211840.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość jest niesamowity, ile ma tym forum pomógł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 20:32, Andrzejx napisał:

Działaj, podziwiam ludzi którzy coś sami, nie serwis. A satysfakcja będzie ogromna, tym bardziej że podobno jest to nie do zrobienia:)

Strach jest, ale jak w B8 dali radę to  i B9 myślę że się da. 

Na niemieckim forum jest gosc co to zrobił i działa:) 

Edytowane przez msszwedzik16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze jak jest z czynnikiem chłodzącym oraz z płynem chłodzącym, czy trzeba spuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 21:46, Muskel1 napisał:

Nagrzewnica do klimatyzacji plus (9AQ) to nr. części 4M0 898 037 C

Dodatkowo na nagrzewnicy dla klimatyzacji plus, powinna być przyklejona jak na poniższym rysunku, uszczelka z pianki, dzieląca nagrzewnicę na strefy lewą, prawą oraz tył i przód.

Jeżeli tej uszczelki nie ma lub jest uszkodzona, to należy ją nakleić. 

Uszczelki B i F dzielą nagrzewnicę na stefy prawą i lewą. Uszczelki C i E dzielą nagrzewnicę na strefy przód i tył. Usczelka D to uszczelka nagrzewnicy w obudowie, w której nagrzewnica jest montowana. 

20220518_211840.jpg

Dzięki, bardziej mi chodziło o cały kombajn jako całość, ale już ogarnąłem, na nalepce jest napisane 1Z lub 3Z i tak można to rozpoznać. 

Ja kupiłem 8W1820005 AK

Ps. Skąd bierzesz takie fajne rysunki tych części? To jest ETKA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...