Jump to content
3 3
vico

Wymiana panelu klimatyzacji

Recommended Posts

Witam

Czy można wymienić panel klimatyzacji w A4 B9 zwykły ( 3 pokrętła ) na panel z wyświetlaczem według moich informacji nr części jest ten sam chyba różni się literką na końcu ?

Wtyki wyglądają na takie same, czy oprócz usunięcia ochrony komponentu może coś nie działać ?

Czy po założeniu panelu z wyświetlaczem można bez problemu dołożyć wyświetlacz w tunelu środkowym do sterowania strefy tylnej  ?

35bad0154f9bb469b589e852a28c.jpga771997848d299f4b1c35f82b521.jpg96c505b84c378e0d35540889fec4.jpg

Podejrzewam ze różnice mogą być większe niż sam panel - jakby nie patrzeć musi być mechanizm dystrybucji powietrza na tył ( klapy sterownik tunel itp.) Wygląda ze nie jesteś pierwszy z takim pomysłem ;)

https://www.audiworld.com/forums/a4-allroad-b9-platform-discussion-216/upgrade-climate-controller-2915437/

W wątku z audiforum sztuka sie nie udała.... 

A4 / 2.0 TFSI Ultra / Avant / 2018 

Wystarczyła by wymiana tylko przedniego panelu bo jest dużo ładniejszy niż ten z pokrętłami i może by to ruszyło ? 

Bedę u siebie też zmieniał klimę na tą z wyświetlaczem, nagrzewnica jest też inna. Ale mam już kupiony cały zestaw do zmiany.

Podzielcie sie info czy sie udało - według wspomnianego forum może to być trudne:

It worked because certain functions are mapped in software at the same logical addresses between the modules when they talk to the car's systems. However, the handshake that occurs (and must be satisfied) is different. I don't think this can be coded because the base A/C hardware doesn't know how to communicate with the digital module as the software is different. It won't respond in the manner the system is expecting, and it will shut it down.

Przecież panel z wyświetlaczem idzie do 3-strefowej klimy, a z pokrętłami do 1-strefowej. Na wyświetlaczu pokazują się 2 temperatury - prawa i lewa. Co miałoby się na nim pokazywać przy 1-strefowej?

W dniu 27.03.2018 o 21:32, KaMjEd napisał:

Bedę u siebie też zmieniał klimę na tą z wyświetlaczem, nagrzewnica jest też inna. Ale mam już kupiony cały zestaw do zmiany.

A co jeszcze jest potrzebne żeby to wymienić panel , nagrzewnica i jeszcze coś 

czy okablowanie też trzeba zmieniać ?

20 godzin temu, vico napisał:

A co jeszcze jest potrzebne żeby to wymienić panel , nagrzewnica i jeszcze coś 

czy okablowanie też trzeba zmieniać ?

Jak zawsze oddaje to do zrobienia w ręce mojego elektronika bo ja się tego nie łapię.

Witam,

Mam pytanie czy udalo sie wymienic panel i dolozyc nawiew z tylu. Od jakiegos czasu szukam sposobu na upgrade klimatyzacji do 3 strefowej i niestety nie moge znalezc nikogo komu sie udalo.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc!

Może ktoś się orientuje co to za „cycek” na panelu klimy ? Od czego to jest. 

973C5F2D-7D9E-4C1D-A2EE-E2BB727D7D9C.jpeg

Czujnik temperatury (bodaj działający na podczerwień)

Cześć.

Obserwuję ten temat od dawna ale widzę ze nikt się nowy nie wypowiedział.

A więc odświeżająco - czy ktoś przebrnął przez temat zmiany klimatyzacji z 1 strefowej na 3 strefową?

UP

Ktoś coś z tym temacie ogarnia?

czy udało się dokonać upgradu klimatyzacji?

W dniu 24.09.2019 o 10:46, urzyk7890 napisał:

czy udało się dokonać upgradu klimatyzacji?

Chyba nikt w Polsce jeszcze sobie z tym nie poradził