Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pogwizdywanie przy lekkim przyśpieszaniu i hamowaniu silnikiem


tadziak

Rekomendowane odpowiedzi

WItam serdecznie,

Ostatnio zacząłem się wsłuchiwać w dźwięk silnika w swoim A4 B9 (190 TDI) i zauważyłem, że gdy delikatnie/powoli przyśpieszam to w pewnym zakresie obrotów silnik trochę 'gwiżdże'. Chodzi o taki dźwięk, jak np. wydają przejeżdzające obok ciężarówki. Trochę szukałem na ten temat w sieci i nie jest to jakiś taki ostry świst, czy pisk, jaki ludzie często publikują przy okazji padania turbo. Nie jestem w stanie tego uzyskać na postoju. Nie mam za bardzo porównania z innym egzemplarzem, z podobnym silnikiem - może to jest norma? Podobny dźwięk mam chwilami, gdy np. jadę powoli z górki i samochód hamuje silnikiem...

Druga sprawa (chyba niezwiązana, ale może?) to jakiś ostry pisk, gdy mam uruchomiony silnik na postoju z tyłu podwozia. Nie wiem z czego dokładnie to może się wydobywać, ale wydaje się dochodzić gdzieś z  podwozia na poziomie tylnych kół. Przykład w załączniku (ruszałem telefonem, stąd pukanie i szuranie).

Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_5203.m4a

Edytowane przez tadziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czegoś takiego nie ma, jedyny świst jaki jest to podczas ostrego przesypiania na niskich biegach słychać turbo. Jeszcze sprawdzę bo auto mam bardzo krótko.

Mi się nie podoba cykliczne "cykanie" w okolicach turbosprężarki i dość duży luz na kole pasowym ale może ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy słuchając tego to odgłos pracującej pompki paliwa w zbiorniku :whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...