Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panowie pomocy, rozrząd. Audi A4 B6 1.8t 150 2001


elcioo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post to chciałbym się przywitać, więc cześć!

Pytanie moje dotyczy rozrządu oraz historii z nim, uznalem za stosowne napisać to w tej kategorii, jeśli złe zrobiłem to przepraszam.

Posiadam a4 b6 avj, po zakupie zrobiłem rozrząd. Zamówiłem komplet z allegro od INTRADER. Zestaw to, napinacz oryginalny (zeszliwowane znaki towarowe, więc albo chińskie podjebki albo oryginalny kradziony)

Łańcuch febi i uszczelki tez.

Po 1,5tkm, silnik zaczął chodzić jak diesel tak jak przed wymiana (glosno). Ostatnio wywalil blad 1cylindra, walka rozrzadu(jakos tak), potem mieszanka paliwa.

Objawy nasilają się wraz ze zwiększeniem temperatury oleju.

Przy wymianie wyczyszczony został smok, sprawdzone ciśnienie oleju.

Mechanik powiedział, że łańcuch zawsze będzie trochę słychać, ale jak na moje to jest trochę dużo bardziej niż trochę, słychać. Jak będę w domu to podeślę filmik.

Moje pytania..

Zakładając, że rozrząd, jest zrobiony na ori (kradzionych) częściach istnieje prawdopodob8enstwo, że zestaw został złe założony? (Nie robiłem to u zdziska w garażu tylko w warsztacie, w którym mają jakieś pojęcie o mechanice.

Czy zakładać nowy napinacz zostawiając łańcuch od tego 1 sprzedawcy?

Jaki zestaw kupić by mieć spokój, słyszałem, że dwa są dobre (febi i jakiś drugi).

Czy ktoś poleci gdzie kupić zestaw? Sprawdzony, niezawodny?

Ile mniej więcej wyjdzie to na częściach dobrych, ale nie ori(z tego co się orientuję to napinacz 3k, tyle to pieniędzy nie mam). 

Ile za robotę tego mechanik powinien zawolac?

Pozdrawiam.

 

*Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale. ->Nowicjusz
Zapraszam również tu ->Regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś za ten zestaw? W vagu w gr.93 można sprawdzić poprawność ustawienia rozrządu. Jeśli napinacz hałasuje, a ciśnienie oleju jest ok itp. to trafiłeś na chińskie gówno, a nie żadne "kradzione" oryginały :D Poza tym jakby był przestawiony o ząbek to nie będzie hałasować, co najwyżej będzie przymulony, a jak przekroczy wartość graniczną to wali błędem.

Poza tym febi to pakowacz więc wszystko się może trafić w pudełku i najczęściej będzie to badziew.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...