Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant


dawid221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Chciałbym wam przedstawić moją a4 którą kupiłem w drugiej połowie 2017 r  1.8t "ajl quattro 1998r 

 

A4 b5 1.8t 180+ "ajl" quattro 1998 avant

- Pełen FIS

- Nagłośnienie BOSE

- Xenony

- Zawieszenie 1BE

- Kierownica trójramienna

- Fotele kubełkowe szare ciemne 

- Szara podsufitka

- Elektryczne szyby przód oraz tył

- Klimatronic

- Elektrycznie składane i regulowane lusterka + podgrzewane

- Coś jeszcze pewnie by się znalazło 

 

 

 

Po kupnie zrobiłem :

  • Filtry oleje-silnik,skrzynia,dyfer
  • Kompletny rozrząd + pompa wody
  • Nowa chłodnica wody
  • N75 oryginalny 
  • DV oryginalny
  • Turbina
  • tarcze klocki przód + tył
  • komplet zawieszenia przód
  • sprężyny tył
  • mocowanie tylnego amortyzatora
  • łożysko tył 
  • czujnik temperatury płynu 
  • łożysko wiskozy 
  • Napinacz paska klimatyzacji 
  • odma
  • przepływomierz BOSCH
  • pompa paliwa

 

 

Kilka zdjęć 

 

Po zakupie wziąłem się za zdjęcie przodu i wymianę wszystkich filtrów,olei,rozrządu+pompy wody,pasków itp.

IMG_20160913_080738_HDR.jpg

 

IMG_20160915_162843_HDR.jpg

IMG_20160916_145746_HDR.jpg

 

Dodatkowo wymieniłem turbinę na taką bez pęknięć i luzów na wirniku

IMG_0450.JPG

wpadł też komplet zawieszenie na przód

 IMG_0599.JPG

Dołożyłem wskaźnik boost

IMG_0606.JPG

odświeżyłem kierownice

 IMG_0647.JPG

 

Niestety na ten moment posiadam tylko 1 zdjęcia samochodu ale w tym tygodniu dodam więcej + dopisze dokładnie co jeszcze było robione 

 

PRZÓD NIE ZŁOŻONY DO KUPY PO WYMIANIE ROZRZĄDU

ECPR4514.JPEG

 

Pozdrawiam

IMG_20160913_091830_HDR (2).jpg

Edytowane przez dawid221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka

Zazdroszczę  silniczka  ;)

Mody lekkie jak piórko do polecenia

wycieraczki passat b5 Aero

duze  prawe lustro

mody które pozwolą ci lepiej zgarniac wodę i większą możliwośc obserwowania Januszy na prawym pasie ?

wiatrak musiał być trzepniety kiedyś i za duże obroty mu wpadły i dlatego się rozlecial.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, BlackHazelAudi napisał:

Ładna sztuka

Zazdroszczę  silniczka  ;)

Mody lekkie jak piórko do polecenia

wycieraczki passat b5 Aero

duze  prawe lustro

mody które pozwolą ci lepiej zgarniac wodę i większą możliwośc obserwowania Januszy na prawym pasie ?

wiatrak musiał być trzepniety kiedyś i za duże obroty mu wpadły i dlatego się rozlecial.

 

 

 

dzięki.

Za lusterkiem i piórami się rozglądam i jak tylko trafi się coś w normalnych pieniądzach to kupie

co to wiatraka być może był gdzieś nadpęknięty ja dodatkowo po kupnie zrobiłem wiskozę na sztywno ponieważ miałem już trochę problemów z wiskozami i wole mieć na sztywno niż ma mi się zagotować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę porobilem przy samochodzie mianowicie zmieniłem wąż od odmy wraz z zaworkiem stary nie wytrzymał ciśnienia i go rozerwało do tego

wymieniłem też łożysko z tyłu na SKF'a

2 (1).jpg

po 2 miesiącach wziąłem się wreszcie za podłączenie zegara boost

 IMG_0690.JPG

IMG_0701.JPG

IMG_0703.JPG

 

Edytowane przez dawid221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Dużo jest roboty z łożyskiem z tyłu? Mam u siebie też do wymiany i nie wiem czy jest sens samemu się za to zabierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:
Dużo jest roboty z łożyskiem z tyłu? Mam u siebie też do wymiany i nie wiem czy jest sens samemu się za to zabierać.
No mniej więcej tyle samo co z przodu tyle że wszystko bardziej zardzewiale i Nie chce się rozkręcać

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Matejus_93 napisał:

:hi:

Dużo jest roboty z łożyskiem z tyłu? Mam u siebie też do wymiany i nie wiem czy jest sens samemu się za to zabierać.

mi zeszło 2 godziny wszystko odkręciło  się bez problemu . Jak będziesz to robił to pamiętaj ze na dolnym wahaczu jest śruba mimośrodowa nie zapomnij zaznaczyć w jakim jest położeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wszystko się spoko odkrecilo prócz tej dolnej regulacyjnej, pod długich zmaganiach już nastawilem się że trzeba bd ciąć i wymieniać tuleje ale jakoś się ruszyło. Mimo wszystko jak bd robił druga strona to kupuje tuleje i nowa śrubę na wszelki wypadek

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbychuwow napisał:

No u mnie wszystko się spoko odkrecilo prócz tej dolnej regulacyjnej, pod długich zmaganiach już nastawilem się że trzeba bd ciąć i wymieniać tuleje ale jakoś się ruszyło. Mimo wszystko jak bd robił druga strona to kupuje tuleje i nowa śrubę na wszelki wypadek

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

No na różne rzeczy trzeba się nastawiać nie są to nowe samochody ale i tak w porównaniu do innych marek samochodów to audi na duży + pod względem korozji itp 

Edytowane przez dawid221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak najbardziej, a problemu z rozkręceniem tylu bierze się z niezawodności tego zawieszenia

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zbychuwow napisał:

No jak najbardziej, a problemu z rozkręceniem tylu bierze się z niezawodności tego zawieszenia

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

to prawda u mnie poza łącznikami wszystko w oryginale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio audi niestety nie dojechało o własnych siłach do domu a to było przyczyną

 IMG_0698 (2).JPG

IMG_0699.JPG

naszczescie skonczylo sie tylko na chlodnicy,wiatraku i nowej wiskozie 

 

 

Zdemontowałem też tylna wycieraczkę wraz z silniczkiem na razie zaślepiłem to zwykłą plastikową zaślepką

 IMG_0703.JPG

IMG_0708.JPG

 

 

Edytowane przez dawid221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz lepiej działasz z autem, plany ciekawe, co było powodem że rozsypało się wisco i balaganu na robiło??przez to że miałeś na sztywno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinoa4b5 napisał:

coraz lepiej działasz z autem, plany ciekawe, co było powodem że rozsypało się wisco i balaganu na robiło??przez to że miałeś na sztywno??

Tak od czasu jak kupiłem samochód wiskoza była zrobiona na sztywno nie robiłem tego bo podobał mi się dźwięk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dawid221 napisał:

Tak od czasu jak kupiłem samochód wiskoza była zrobiona na sztywno nie robiłem tego bo podobał mi się dźwięk ?

a no chyba, że tak tylko efekt tego wyszedł że niepotrzebne wydatki zamiast ładować w mody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marcinoa4b5 napisał:

a no chyba, że tak tylko efekt tego wyszedł że niepotrzebne wydatki zamiast ładować w mody?

nie ma tego złego przynajmniej jak przód zdjąłem to wyszło kilka rzeczy do wymiany jak na przykład pompa wody,rolka napinacz czy co ciekawe zawór DV który w ciągu pół roku rozleciał się już 3 raz i były to oryginały z aso wiec zamówiłem i czekam teraz na dv z  properfekta i mam nadzieje że będzie już z tym spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawid221 napisał:

nie ma tego złego przynajmniej jak przód zdjąłem to wyszło kilka rzeczy do wymiany jak na przykład pompa wody,rolka napinacz czy co ciekawe zawór DV który w ciągu pół roku rozleciał się już 3 raz i były to oryginały z aso wiec zamówiłem i czekam teraz na dv z  properfekta i mam nadzieje że będzie już z tym spokój .

ale rozrząd robiłeś przecież!? pompa też była nowa,więc wtf, a i chyba dv-ka z GM podchodzi ori w dobrym hajsie, ale już zamówiłeś wiec po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marcinoa4b5 napisał:

ale rozrząd robiłeś przecież!? pompa też była nowa,więc wtf, a i chyba dv-ka z GM podchodzi ori w dobrym hajsie, ale już zamówiłeś wiec po temacie

Tak rozrząd był robiony razem z pompą wody wytrzymała 20tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wleciał dzisiaj nowy DV properfekta do tego zostały wymienione wszystkie podciśnienie i wreszcie samochód trzyma ciśnienie 

IMG_0715.JPG

 

 

57e8214b388b5d88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi dostało ostatnio nowy olej motul 5W40 

IMG_02211.jpg

Do tego płukanka i czyszczenie smoka ogólnie po dacie na uszczelce miski,braku sylikonów itp myślę ze byłem pierwszą osoba która tam zaglądała .

Smok czyściutki bez nagarów itp 

Jedyne co mnie martwi to kawałki plastiku  w misce

 IMG_0770.JPG

IMG_0771.JPG

IMG_0774.JPG

wymieniłem też uszczelkę chodniczki oleju ponieważ stara zaczęła już puszczać po wyjęciu okazała się być całkiem plastikowa i połamała się w palcach miała "rok"

IMG_3523.jpg

 

 

na koniec samochód umyty i robi kolejne kilometry 

IMG_E0729.JPG

Edytowane przez dawid221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...