Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant


dawid221

Rekomendowane odpowiedzi

lecisz w temacie cały czas coś się dzieje, oring chłodniczki po roku śmietnik?jakiej firmy miałeś?

co do zrzucania miski było z tym zabawy długo ci zeszlo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinoa4b5 napisał:

lecisz w temacie cały czas coś się dzieje, oring chłodniczki po roku śmietnik?jakiej firmy miałeś?

co do zrzucania miski było z tym zabawy długo ci zeszlo??

tak rok czasu i plastik rozpadający się w palcach  oring "febi" nie polecam

z miska było trochę meczenia bo ogólnie wszystkie poradniki na internecie jakie widziałem były do 1.8t z pompą oleju która jest z przodu na łańcuszku a u nas jest z tyłu silnika napędzana wałkiem pośrednim i miska blokuje się o śrubę pompy po opuszczeniu sanek nie było by problemu z wyjąc ale ja podnosiłem silnik i odkręciłem całkowicie lewą poduszkę silnika i wtedy wyszła bez większych problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pamiętam opuszczałem zawieszenie aby zdjąć miskę. Te kawałki plastiku przypominają plastik z jakiego są robione ślizgi napinaczy łańcuszków. Nie chcę straszyć ale lepiej dźwignąć pokrywę zaworów i to sprawdzić. Silnik hałasuje przy odpalaniu jak postoi przez noc? 

Silikonowych przewodów do podciśnień nie polecam, potrafią pękać. Nie mam do nich przekonania i stosuję seryjne przewody w materiałowym oplocie.

Widać że auto ładnie serwisowane, tak trzymać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Niewidzialny napisał:

Ja u siebie pamiętam opuszczałem zawieszenie aby zdjąć miskę. Te kawałki plastiku przypominają plastik z jakiego są robione ślizgi napinaczy łańcuszków. Nie chcę straszyć ale lepiej dźwignąć pokrywę zaworów i to sprawdzić. Silnik hałasuje przy odpalaniu jak postoi przez noc? 

Silikonowych przewodów do podciśnień nie polecam, potrafią pękać. Nie mam do nich przekonania i stosuję seryjne przewody w materiałowym oplocie.

Widać że auto ładnie serwisowane, tak trzymać ?

-raczej nie stuka ale zdarza się ze zastuka przez pierwsze 3s i wszystko cichnie. Co do plastików to wydaje mi się ze mogą one być z bagnetu bo u mnie siedzi jakiś nie oryginalny 

-co do silikonów mam inne zdanie no ale każdy ma swoje ?  

-staram się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plastiki w misce mogą też pochodzić od kolanka odmy ale raczej będzie to bagnet jak pisałeś:p 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2018 o 05:23, przem8 napisał:

Te plastiki w misce mogą też pochodzić od kolanka odmy ale raczej będzie to bagnet jak pisałeś:p 

większość plastików była pomarańczowa lecz coś z kolanka też mogło być bo po kupnie samochody stare kolanko znalazłem na osłonie silnika w takim stanie jak na zdjęciu IMG_0435.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sytuacja audi dostało lekko w d*pę na szczęście poza zderzakiem nic się nie stało 

tak ogólnie to wyceny szkód to jest jakieś nieporozumienie szkoda wyceniona na 200zł ? oczywiście odrzuciłem 

46631827_937558169701499_1448837273763184640_n.jpg

46758569_291870658336802_7129866614412935168_n.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze zrobiłeś, że nie przyjąłeś. Ktoś się za bradzo przykleił do zderzaka:)co tam więcej w temacie działasz:>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, VRGOOD napisał:

Oddaj do naprawy w ASO :)  Ściągną ile będą chcieli 

raczej chce wyciągnąć pieniądze bo mam zderzak w kolorze do kupienia za 250 zł a jak wpadnie trochę więcej pieniędzy z oc to dodatkowo pomaluje sobie jeszcze inne rzeczy 

 

2 godziny temu, marcinoa4b5 napisał:

bardzo dobrze zrobiłeś, że nie przyjąłeś. Ktoś się za bradzo przykleił do zderzaka:)co tam więcej w temacie działasz:>?

no kierowca tamtego samochodu typowy "Janusz" najpierw jedzie 50/60 km/h a jak zacząłem go wyprzedzać to nagle przyspieszył doprowadzając do sytuacji ze leciałem na czołówkę ledwo udało mi się przed niego zmieścić oczywiscie dostałem od niego jeszcze ze 3/4 razy długimi po czym własnie tak jak mówisz wkleił się na zderzak i pech chciał ze samochód przede mną skręcał i albo u mnie za dobre hamulce albo u niego za słabe. ☺️

co do modów to na pewno po zimie się coś zacznie chyba ze do tego czasu znajd jakiś garaż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz szczeście w nieszcześciu że to ona w ciebie wjechał, oby wpadł lepszy hajs bo 200pln to troche słabo, co do garażu mam to samo  ale może kiedyś coś sie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinoa4b5 napisał:

wiesz szczeście w nieszcześciu że to ona w ciebie wjechał, oby wpadł lepszy hajs bo 200pln to troche słabo, co do garażu mam to samo  ale może kiedyś coś sie znajdzie

odwołałem się i teraz zaproponowali 700zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na bieżąco z tematem wjechania w tył, tyle że na parkingu koleś na moich oczach cofnął i jeb.  Propozycja ubezpieczyciela 740 zl (w wycenie podali "naprawa tworzywa zderzaka" a przysługuje ż przepisów nowy element oryginalny jeżeli jaki był wcześniej bez względu na wiek i zużycie auta) malo tego nie mialem jakis czas sie tym zajac a kase mi bez slowa przelali na konto. Napisałem im dosyć wyczerpujące odwołanie ż powołaniem ba przepisy i efekt... 1500zl dopłaty w sumie 2200zl. Nie daj się w ciula zrobic poczytaj w necie. Ps. Moje uszkodzenie były bardzo podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem 2500 za pęknięty zderzak po najechaniu. Pierwsza propozycja bodajże 700. Walcz o swoje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2018 o 14:32, dliwski napisał:

Ja dostałem 2500 za pęknięty zderzak po najechaniu. Pierwsza propozycja bodajże 700. Walcz o swoje!

 

W dniu 3.12.2018 o 17:22, Zbychuwow napisał:

Jestem na bieżąco z tematem wjechania w tył, tyle że na parkingu koleś na moich oczach cofnął i jeb.  Propozycja ubezpieczyciela 740 zl (w wycenie podali "naprawa tworzywa zderzaka" a przysługuje ż przepisów nowy element oryginalny jeżeli jaki był wcześniej bez względu na wiek i zużycie auta) malo tego nie mialem jakis czas sie tym zajac a kase mi bez slowa przelali na konto. Napisałem im dosyć wyczerpujące odwołanie ż powołaniem ba przepisy i efekt... 1500zl dopłaty w sumie 2200zl. Nie daj się w ciula zrobic poczytaj w necie. Ps. Moje uszkodzenie były bardzo podobne. 

w takim razie będę działał dalej . dzięki chłopaki za pomoc bo tak to bym na 100% przyjmował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowych rzeczy kupiłem koła 19 8.5j lecz nie do końca jestem pewny czy nie kupie jakiejś 18 ponieważ trzeba trochę pokombinować  z dystansami przy tych 19 bo przód i tył obciera o zwrotnice 

IMG_1326.JPG

IMG_1327.JPG

dodatkowo wpadły cewki tfsi na dniach bede działał z wiązką 

IMG_1332.JPG

 

 

Jeśli dobrze pójdzie to w najbliższym czasie wlecą jeszcze hamulce 345 na przód 

Na pewno wpadną nowe amortyzatory poszykuje jakiegoś gwintu ale pod quattro ciężko znaleźć coś sensownego a na nowego obecnie nie kupie bo jest trochę innych wydatków 

 

 

Edytowane przez dawid221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrotnice masz do 345mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dev napisał:

zwrotnice masz do 345mm ?

obecnie jeszcze nie szukam czegoś w normalnych pieniądzach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dawid221 napisał:

obecnie jeszcze nie szukam czegoś w normalnych pieniądzach 

ile chcesz dac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dev napisał:

ile chcesz dac ?

dobre pytanie no wiadomo najlepiej to jak najmniej ale na pewno nie dam 700-800 zł jak proponowali niektórzy ludzi 

a zwrotnice z passata w8 będą takie same jak w s4 ??

Edytowane przez dawid221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...