Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sikający płyn od wspomagania ze zbiorniczka


metzvg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około 2 miesięcy temu zaczęła wyć pompa od wspomagania - było mało płynu. Zalałem uniwersalnym z uszczelniaczem bo akurat nic innego nie miałem pod ręką a jakoś musiałem dojechać. Wczoraj znowu usłyszałem wycie, otworzyłem maskę żeby dolać płynu i zobaczyłem jak wywala płyn przez otwór w korku więc nie odkręcałem go i dopiero w nocy dolałem jak wystygł. Dzisiaj chciałem go odpowietrzyć podniosłem przód odpaliłem odkręciłem korek a ze zbiorniczka zaczęło sikać na 50 cm w górę, więc zakręciłem i umawiam się do mechanika. Skręca się trochę ciężej, pompa wyje, płynu jest lekko poniżej minimum. Gdzieś musi być coś przyblokowane chyba.

Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Z góry dzięki za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam objaw i po przeczytaniu tu na forum kilku wątków o wyjącym wspomaganiu, postanowiłem zacząć od najtańszej opcji... Właśnie od zbiorniczka, w którym moje sitko unosiło się do góry, przez co płyn "walił" bokami i cały czas się pienił. Pompa wyła strasznie :) Zbiorniczek zakupiony w serwisie, szybka wymiana na podwórku i dosłownie po odpaleniu audiczki jedna wielka cisza :):) Dzięki Wam na pewno zaoszczędziłem trochę, bo znając życie w warsztacie by zaczęli właśnie od wymiany pompy :):) Dzięki i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej pisali, wymieniłem zbiorniczek używka na szybko koszt 20 zł i jak ręką odjął. Już od kilku dni działa super, tak więc jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

P.S. Odwiedziłem na szybko wioskowego mechanika to stwierdził, że to problem z silnikiem jest i większa awaria, przy okazji wychlapał mi cały płyn, pompa wyje, ale poruszał kierą i stwierdził, że nie chodzi ciężko o można jeździć :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...