Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!


wampir

Rekomendowane odpowiedzi

Mój nowy nabytek czyli A4 Allroad 2.0TFSI.

Kod silnika CPMA

Skrzynia biegów ZF8HP czyli 8 biegowy Tiptronic

Napęd Quattro

Kolor LY9C – IBIS WHITE

Priorytetem dla mnie był silnik, skrzynia i napęd. Auto miało mieć silnik nowszej generacji bez problemu olejowego. Zważywszy na to, że jeżdżę raczej krótkie odcinki do 10km po mieście to odpuściłem sobie zakup diesla. Nie chciałem jeździć z „tykającą” bombą w postaci DPF albo na siłę robić trasy aby go wypalić. Inna sprawa, że kupienie diesla z przebiegiem około 100tyś km to jak szukanie igły w stogu siana. Większość aut miało przebiegi bliżej 200tyś km a to oznacza, że za chwilę czekałaby mnie wymiana sprzęgła, dwumasu itp. Wybór padł na 2.0TFSI.  Co do skrzyni to szukałem automatu bo lata lecą i człowiek robi się wygodny. Obawiałem się jednak automatu bo w wersji europejskiej jest Stronic, który miewa problemy z mechatroniką. Serwis Stronica też do tanich nie należy (wymiany oleju, koszt sprzęgła itp.).  W przypadku Tiptronica, z racji konstrukcji skrzyni odpada wymiana sprzęgła i dwumasu. Pozostaje jedynie wymiana oleju mimo, że ASO twierdzi, że się go nie wymienia. Producent skrzyni (ZF) zaleca wymianę z tego co kojarze co 60tys km, ale często skrzynie to jeżdzą po 300tys km bez usterek i żadnych wymian. Nie pochwalam takiego podejścia.

Z mniej istotnych rzeczy z wyposażenia to:

- skórzane, grzane i elektrycznie regulowane fotele z funkcja pamięci

- navi z dyskiem 

- czujniki parkowania z przodu i tyłu oraz kamera cofania

- Webasto

- automatyczne zamykanie i otwieranie klapy :)

Zaletą jest też to, że jest to allroad, a więc z definicji odpadają gleby i inne takie problemy :)

 

Po zakupie nie obyła się bez awarii, w drodze powrotnej do domu przestało świecić tylne światło pozycyjne, ale z pomocą elektrospeca zostało to ogarnięte. Teraz muszę się zająć dopieszczeniem lakieru czyli detailing lakieru i wnętrza.

 

Fotki zrobione kalkulatorem..

a1.jpg

a2.jpg

 

a3.jpg

 

a4.jpg

 

 

 

Edytowane przez wampir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie widzę powrót w wielkim stylu ! Gratki fury, kozacko sie prezentuje, skrzynia 8Hp robi robote z tym silnikiem , musi cieszyć na pewno :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie soft jak tylko Gregor10 sie obrobi ze strojeniem wszystkich 3.0tfsi w Polsce :P 

A tak na poważnie to będzie podnoszona moc, ale tylko sam soft a także dodatkowe poprawimy soft do skrzyni biegów.

Gleby nie będzie nigdy!!!  Nie ten dział :)

 

Roman_tyk, kiedy Ty opisujesz swojego potwora ? :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz dawaj lepsze zdjęcia ?, teraz to nawet niema co oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi fotkami to problem bo moj kalkulator kiepsko sie sprawuje. 

 

Coś tam dzisiaj zrobione bo wczorajszej kuracji usuwania zanieczyszczeń metalicznych z lakieru oraz odrobinek smoły. 

1.jpg

2.png3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda przepięknie. Mam słabość do allroadów a ten w budzie A4 B8 jest mega kozacki dla mnie (ustępuję chyba jedynie A6 C7 ale to zrozumiałe).

Kolor też w punkt jeszcze bardziej podkreślający charakter allroada (czarne plastiki).

Jedyne czego nie potrafię zrozumieć to brak pneumatyki... Czemu oni tam tego nie wsadzali ?? Trochę je tym kastrowali (zapewne celowo).

Z zewnątrz za dużo pomodzić się nie da. Zresztą - po co tu coś zmieniać :D Może felga jakaś ciekawsza dopełniłaby dzieła.

Gratulacje !

Jestem codziennie pod Brzegiem, jak coś możemy się kiedyś ustawić na mały spocik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak mówisz :)

Z moja Żoną to można zapomnieć o obniżaniu auta, zreszta sam wczoraj dobiłem do krawężnika i aż mnie serce zabolało... 

A bywasz w Opolu? Tak pytam bo mnie Żona nie wypuści, :D  

Taki los pantofla :D:D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha nie, raczej do samego Opola nie mam potrzeby sie zapuszczac. Może kiedyś się uda.
Powiedz bo nie znam sie na b8 allroad czy sa jakiekolwiek ustawienia charakterystyki pracy zawieszenia, silnika? Czy nic tam nie mozna pozmieniać?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajniutka - podobna do mojej - pewnie dobra cena była skoro sprowadzany ze stanów

Pamiętaj - to że allroad to nie znaczy że modzić się nie da albo nie trzeba :decayed: ja jak kupiłem też tak myślałem - ale tylko pierwszy miesiąc a glebe bym miał dawno bo wtedy wygląda all jeszcze bardziej kozacko - ale ja nie mogę - potrzebuję go mieć podwyższony jak seryjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Drive select, który decyduje o twardości zawieszenia i reakcji silnika na gaz ale ja go nie mam.  

 

Zainstalowałem sobie na telefonie aplikacje MyAudi, podałem vin i inne wymagane dane.

 

Screenshot_2018-05-08-19-02-50-483_de.myaudi.mobile.assistant.png

 

Wskazałem partnera serwisowego:

Screenshot_2018-05-08-19-03-13-574_de.myaudi.mobile.assistant.png

 

a tu 2 akcje serwisowe:

Screenshot_2018-05-08-19-03-26-422_de.myaudi.mobile.assistant.png

 

Jedna to wymiana nagrzewnicy a druga zmiana softu sterującego elektryczną pompą wody.

Screenshot_2018-05-08-19-03-40-606_de.myaudi.mobile.assistant.png

 

 

Dzisiaj rano byłem w ASO. Zrobiono mi wszystko w niecałe 2 godziny.  Dojechałem do domu, podpiąłem lapka i sprawdziłem czy nic przy okazji nie zepsuli, ale wszystko OK :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa - nie wiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu i witam w klubie allroad. Ja dziś robiłem przegląd swojemu teraz jeszcze myjka i sprawy papierkowe i będę latał ale w moim jest drive select to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pod blokiem parkuje B9. Wyglada ladnie ale kurcze nie wiem czy takie B8 w tym kolorze nie jest lepsze... 46cd4732f715a07db4930b979d169677.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek to napisz jakie są rozbice. Jestem ciekawy.

B9 to B9 wolę udawać że ich nie widzę i nie wiem o ich istnieniu :)

Jak byłem w ASO to patrzyłem na nie i o ile z zewnątrz aż takiej dużej różnicy nie ma o tyle środek wygląda zdecydowanie na nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miron78 bywasz jeszcze w Opolu bo 10 lat temu to na spotach mieliśmy okazję się poznać chociaż standardowo pewnie nie kojarzysz :)

Miałeś wtedy bexa. Do dzisiaj pamiętam jakie na mnie i mojej Żonie zrobił wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu , mega fura a kolorek pierwsza klasa. Niech cieszy długo i bezawaryjnie... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, co prawda posiadam taką koloru granatowego przebieg 126 tys ale golas totalny. Brak navi,kamerki, itd na dodatek na 20" felgach niestety bez płyty pod silnikiem starło mi nadkola i tu zaczął sie pierwszy problem, gdyż elementy nadwozia w tym samochodach to tragedia jeśli chodzi o orginal w używkach, zamienniki słabe a w ASO drogo, mało tego.

 

Edytowane przez BioHay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm chyba jestem trochę uwsteczniony bo jeszcze nie widziałem na własne oczy a4 w allroad ? zazwyczaj allroad kojarzy mi sie z a6, no ale teraz wiem ze coś takiego istnieje, fajna furka niech służy pozdr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...