Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 Allroad B8 Lift IBIS WHITE, 2.0TFSI POWER, ZF8HP, QUATTRO !!!


wampir

Rekomendowane odpowiedzi

No to niezle, chcesz powiedziec, że zaplaciles za oryginalne plyn B000750M3 a oni wlali DOT 4 ATE?

Swoja drogą to ten B000750M3 to pewnie zwykły DOT 4 bo ma niższe temperatury niż ATE TYP 200... z tego co znalazłem na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upalasz do czerwonosci? ze potrzebujesz uj wie jakiego plynu? kupuj ate dot4 i nie mysl wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja mam opalać, jak jeżdżę  w 99% czasu tym autem z Żona i dzieckiem a to lepszy "kaganiec" na liczniku niż mają tirowcy :)

Dobra, to temat wyjaśniony :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka hipoteza bo auto przeznaczone jest z definicji do sportowej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wampir, super Allroad :) Zrobiłeś już program? Sam się przymierzam, stąd pytanie o ewentualne wrażenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była przymiarka, ale wyszła nieszczelność przez rurę, o której pisałem wcześniej. Teraz rura wymieniona więc trzeba powrócić do tematu.

Ja byłem w Gregor10.pl i tam teraz pojade. Moje poprzdnie auto tam też było modzone.

Może zrobimy jakieś grupowe softowanie allroadow u Gregora ?  Soft ECU i skrzyni. Zgłaszać się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym chętny, tylko z Gdańska to kaaaawał drogi, dlatego wybiorę raczej Tune-Up Gdańsk, polecany z resztą przez @gregor10 z tego co widziałem na forum, gdy ktoś pytał o tunera na Pomorzu.

Zamierzasz robić sam soft czy też downpipe+IC? Oprogramowanie skrzyni zostawiasz obecne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz kawałek ...

Sam nie wiem. Z jednej strony kat na bank coś blokuje, pytanie tylko ile. W sumie przy przebiegu 100 tys km to powinien być w bardzo dobrej kondycji. Jak bym miał montować to szybciej sportowy kat niż sam downpipe bo jednak nie chce smrodu spalin i jakoś problemów z przeglądem. Stary się robię już widać :)

Zrobie soft i zobaczę ile wyjdzie oraz jakie będą odczucia z jazdy. Jeżeli fajnie będzie jeździć ( jak na 1800kg) to zostawię. Soft do skrzyni pewnie też zrobię. Ja mam tiptronic ZF8HP a nie stronic i w moim przypadku to oprócz Gregor10 pewnie niewielu będzie w stanie zrobić soft.

Jeszcze po głowie mi chodzila jakaś drobna hybryda żeby było 3 przodu takie bardzo niewysilone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę się przestawić z myślenia, że jeżdżę samochodem sportowym, bo już nie jeżdżę ?, dlatego zdecyduję się na sam program i ew. program S-Tronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wampir napisał:

Może zrobimy jakieś grupowe softowanie allroadow u Gregora ?  Soft ECU i skrzyni. Zgłaszać się :)

Ja chętny na program silnika + s-tronic'a, bez sprzętowych modyfikacji.

Edytowane przez Korton555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a wiecie na czym konkretnie polega program S-Tronica? Samych limiterów raczej nie chciałbym przesuwać, ale może dałoby się ciut 'ożywić' tryb Drive? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor10 mi odpisał, że jak będzie 5 aut to będą bardzo dobre ceny na soft i soft do skrzyni. Jeszcze nie odpisał dokładnie ile i kiedy ale zważywszy, że bez obniżek jest tańszy niż konkurencja to jestem dobrej myśli. Karton555, znasz kogoś kto ma allroada żeby ewentualnie zapytać i przekonać aby z nami jechał ?:)

Jak na moje oko to soft do skrzyni zdejmuje seryjny limiter, że skrzynia nie wpada w tryb awaryjny z racji większego momentu, przesuwa limiter aby zmieniała biegi przy wyższych obrotach i szybciej  oraz podnosi ciśnienie na sprzęgłach.

Edytowane przez wampir
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wampir napisał:

Karton555, znasz kogoś kto ma allroada żeby ewentualnie zapytać i przekonać aby z nami jechał ?:)

Nie bardzo....nic, jak nie zbierzemy oczekiwanej grupy to i tak sie możemy umówic na wspólny tuning, może cena nie będzie niższa, ale za to czas szybciej zleci i będzie można pogadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze wtrącam się w temat ale piszecie o sofcie a jak to wyglada w multi 8 biegowej wiecie może ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W multi pewnie standardowo problemem jest maksymalny Nm, który musi być ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ten wątek o grupowym chipie chyba umarł.. więc tutaj też napiszę, że też planuję się wybrać do gregor10 ze swoim autem. Gdyby były jakieś wieści dajcie znać, zawsze lepiej z jakimś rabatem ?

Update do autora:

Pięknie się prezentuje ten Allroad w bieli ? Jak jeździsz głównie po mieście, pomyśl o dołożeniu Audi Hold Assist (AHA), mega wygodny system do codziennego użytku, polecam.

Edytowane przez l2k2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teorotycznie byłoby nas 3. Jeszcze parę osób  i jakby co to ja będę jeszcze raz negocjował z Grześkiem :)

Nie miałem okazji sam korzystać z tej funkcji. Ty ja masz u siebie? Opisz wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Audi Hold Assist jest bardzo fajną funkcją przy jeździe w mieście, ale moim zdaniem tylko przy stosunkowo płynnej jeździe - tj. gdy nie ma korków. W korku, gdy często (w krótkich odstępach czasu) trzeba podjeżdżać o metr czy dwa, ja wyłączam tę funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...