Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przyciemnianie szyb - kilka pytań


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym przyciemnić kilka szybek w moim a4. W związku z tym mam kilka pytań:

1. O ile moge ściemnić tylne szybki? (2 tylne boczne, 2 tylne małe trójkątne, tylną szybę. Pzedniej oraz bocznych przednich nie mam zamiaru ruszać)

2. Po założeniu foli musze jechać do jakiegoś diagnosty aby stwierdził że pojazd spełnia normy ?

3. Co z ogrzewaniem tylnej szyby? Głównie chodzi mi o to czy jak założe folie to mi ona nie odejdzie od szyby po włączeniu podgrzewania?

4. Do zakładania folii muszę ściągać tapicerkę w środku? (aby dokładnie nałożyć folię przy brzegach - nie ma mowy o wyjmowaniu szyby)

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne i boczne tylne mozesz nawett farba zamalowac :naughty: i nikt ci nic niepowie a przednia i boczen przednie wogóle niemozna niby... :wink4:

tylna szyba to zalezy od jakosci foli jak kupisz tanią to ci odejdzie po pogrzewaniu szyby jak lepsza to nie

niemusisz sciagać tapicerki mozesz szyby wyciagnośc przynajmnie boczne a jak ktos jest dobry w oklejaniu to zzrobi wszystko bez większego demontażu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. o ile chcesz

2. nie

3. nie odejdzie ale uwazaj jak bedziesz docinal folie zeby nozykiem nie przeciac paskow grzewczych

4. jesli umiesz to nie trzeba zdejomowac tapicerki a mozna zalozyc folie na szybie zamontowanej bez rozbierania jakichkolwiek plastikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę myślałem nad tematem więc tak:

Chcę założyć sam folie. Nie wiem jak mi to wyjdzie ale jeśli zrobię dobrze to będę miał przynajmniej satysfakcję że zrobione własnoręcznie :> Jeśli zaś nie wyjdzie to się zedrze i pozostanie bez ściemy lub będą następne próby :>

Przodu napewno nie bede ruszał bo chce mieć dowod cały czas przy sobie... a nie ze jakiś misiek mi go zabierze przy nalbliższej okazji...

Tylne szyby w drzwiach to chyba najmniejszy problem bo można wyjać z drzwi, jednak chodzi i pozostałe trzy szybki to już trzeba będzie chyba się pogimnastykować (napewno nie bede ich wyciągał z ramy) tapicerkę to mi chodziło o podsufitkę u góry szyby, plastikowe boki przy szybie i tylną półkę... Nie chce spartolić roboty tym że np. gdy nie zdejme plastików przy szybach to od zewnątrz będą widoczne nie dociągnięcia czyli krzywe obramówki bez folii...

Gdzieś czytałem że tylne szyby mogę ściemnić (przepuszczalność poniżej 70%) wtedy jak są 2 zewnętrzne lusterka... czy to prawda?

pozdrawiam

neever

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że tylne szyby mogę ściemnić (przepuszczalność poniżej 70%) wtedy jak są 2 zewnętrzne lusterka... czy to prawda?

niewiem, pierwsze słysze, ale chyba każdy ma dwa zewnetrze lusterka?? :cool1:

Pewnie za pierwszym razem cięzko ci bedzie zrobic szybki zeby niebyło pęcherzy itp. Ale to nieznaczy rze ci wkońcu niewyjdzie :wink4: nic nie muszi sciagać jak juz pisałem wyżej muszisz tylko sie postarać. Szyby w koło mają czarna obwódke która ci ułatwi przyciemnianie i niebedzie efektu niedoklejenia albo lekkiego nadcięcia przy końcach co by powodowało widoczny brak foli, prześwit.

Więc do dzieła :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć wprawę żeby dobrze to zrobić. Ale próbuj bo satysfakcja napewno będzie jak wyjdzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Pracuję w podobnej branży montaż folii okiennej (płaskie szyby) i w życiu nie podjął bym się montażu folii samochodowej szczególnie tyczy to się tylnej szyby która jest profilowana w pionie i poziomie (wygięta w dwie strony ) na taką szybę powinieneś kupić folię termokurczliwą i wyprofilować ją po przez nagrzewanie jej opalarką (uważając żeby jej nie przypalić) przed jej zamontowaniem na gotowo i co dosyć ważne możesz ale nie musisz przy zrywaniu źle zamontowanej folii uszkodzić elementy pasków grzewczych tylnej szyby ......

Dobra rada na koniec mojej sugestii lepiej poszukać i zlecić firmie zajmującej się montażem folii - podkreślam folii (a nie psełdo folii kupionej na bazarze lub giełdzie np.samochodowej made in taiwan która po kilku miesiącach zmienia barwę od promieni UV oraz są problemy z jej odklejaniem się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj auto fachowcowi , za pierwszym razem i tak ci nie wyjdzie, o ile tylne boczne i małe trójkąty przy bożej pomocy dasz rade okleić to tylnej w życiu sam nie zrobisz.

ja przednie boczne sam sobie robiłem i powiem ci ze za pierwszym podejściem musiałem drzec i dopiero za drugim mi sie udało , człowiek jak wiadomo na błędach sie uczy.

podstawą jest dobra foli która poniekąd ułatwi ci zadanie. jesli kupisz z allegro rolke 3mx80cm to zapomnij o poprawnym wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj auto fachowcowi , za pierwszym razem i tak ci nie wyjdzie, o ile tylne boczne i małe trójkąty przy bożej pomocy dasz rade okleić to tylnej w życiu sam nie zrobisz.

Z tylnią szybą to jest problem i to duży żeby ładnie to dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylnią szybą to jest problem i to duży żeby ładnie to dopasować.

laikowi nie opłaca sie za to zabierac , po pierwsze musi miec wysokiej jakości folie - a to kosztuje , oplarke , umiejętności , baaaardzo dużo nerwów i czasu. i podejrzewam że efektu i tak jako takiego nie uzyska :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Moim zdaniem ta kwota nie jest mała ale to nie jest dużo za profesjonalne zamontowanie folii w samochodzie .....lepiej nie zakładać samemu folii bo z daleka będzie widać że laik ją montował (u nas jest o wiele drożej jeśli byś chciał zapytać ...) pzdr PIXI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Atestem.

o jakim ateście mówisz ???????

na tylne szyby nie potrzeba zadnego atestu , możesz sobie nawet farbą pomalować i nikt ci na to nie zwróci uwagi , a na przednie nie można nic naklejać , możesz mieć atest od samego NAJWYŻSZEGO i nic ci to nie da. wiec nie daj sie robic w konia stary , jesli przyciemnisz przód to robisz to na swoja odpowiedzialność i żaden atest od "pseudo" fachowca ci nie pomoże.

Pisze specjalnie "pseudo" bo skoro opowiada ludziom ,że klei szyby z atestem to wybacz ale pusty śmiech mnie ogarnia.

Spójrz na Nowaka , on podobno sześć razy zrywał z przodu folie , myślisz ze nie łatwiej byłoby mu załatwić oklejenie z "atestem" ??? pewnie ze łatwiej , tylko takiego atestu nikt nie wystawi.

No i jeszcze wyobraź sobie mine policjanta przy kontroli gdy wręczasz mu ten atest :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam oklejałem przy mojej a4 i wyszło zaje,,,,, trójkociki przycinałem tzn, z zewnatrz zrobiłem próznie zeby folia sama sie trzymała dociłem elegancko juz masz a boczne wyciag bo sa troszke duze i moze zostac powietrze najgorzej z tylna tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim mieście jest pewien spec ,w tej dziedzinnie

Przyciemnił moze z kilka setek aut

Woła sobie 400 PLn za całe auto.

Kasy moze i duzo ale wiem ze bedzie PROFESJONALNIE i z Atestem.

:a4fan:

Jedyne co może Ci dać to gwarancję że dobrze to zrobi. Żadnych atestów nie dostaniesz. A to że tak mówi w końcu musi jakoś przyciągnąć klientów więc naciąga trochę. Jedynie oryginalnie przyciemnione szyby mają atest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściemniacze mówią, że tylnia szyba w A4 jest najgorsza do zrobienia. Szyby z drzwi sobie wyjmij i zrób sam, pamiętaj tylko: dużo płynu do szyb i mm od krańca szyby musisz przyciąć.

Nie ściemniam szyb w samochodach ale wiem od kumpla że szyba w A4 tylna nie jest taka trudna do wyklejenia , za to Clio 1 - Velsatis ....itp. małe wypukłe i profilowane szyby są najgorsze do zrobienia ... a co do "dużo płynu do szyb" to chyba chcesz powiedzieć że potrzeba go do umycia i odtłuszczenia szyby bo montaż folii to już na wodzie z np. płynem do mycia naczyń (np. ludwik ) lub szamponem w proporcji ok 6 kropli na 1,5 l wody :good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że te folie z allegro można sobie w d... wsadzić. Dobrą folię kupisz na m2.

Jak mi przyciemniali to kupiłem sam folię wyszła 3x drożej jak taka zwykła ale fachman stwierdził że jest super bo bez wielkiego grzania tylną szybę zrobił i ładnie się wszystko wyprofilowało.

A moja uwaga jest taka że jak ściemniasz lub będą Ci ściemniali to przypilnuj żeby Ci od razu ładnie wygrzali i dokleili na krawędziach szyby tam gdzie jest perforacja bo u mnie w kilku miejscach ładnie jest zrobione a w inych jednak widać białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Miro_x nie ma to nic wspólnego z wygrzaniem czy dogrzaniem folii do szyby - miejsca z perforacją nie są identycznie równe i dla tego w jednym miejscu jest ok a w drugim nie... jak też odstępy między nadrukiem perforacji nie są równe .... :good::hi: Pzdr .

P.S. U mnie też są miejsca na perforacji gdzie folia nie dotyka i nie jest to błąd montera ( pracuje przy foliach :gwizdanie: ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...