Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przyciemnianie szyb - kilka pytań


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Można miec atesty na co sie chce. W razie kontroli misiek nawet na to nie spojrzy. Mają w radiowozach taki fajny mierniczek, do sprawdzania przepustowości światła. Jeżeli wskazanie przekroczy 75% przy szybach przednich, bocznych zrywasz folię, albo leci dowód.

Fabrycznie te szyby mają właśnie taką przepustowośc także nic z nią nie zrobisz. Kiedyś był nawet w prasie fajny test.

Okazało się, że nawet nie przyciemniając tych szyb, przy normalnym, kilkuletnim używaniu, na szybie powstaje mnóstwo drobniutkich rysek, które powodują inne załamywanie się światła i przepuszczalności 75% nie ma :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo całe auto, albo nic - sam tył wygląda dupawo, jak auto przedstawiciela handlowego. Ja mam ciemne szyby już 1,5 roku, zatrzymywali mnie z 30razy i dowód jak miałem tak mam :naughty:

Ja jak widze patrol to przód od razu na dół , chociaż w zime to troche głupio.

chociaż mozna trafić na litościwego psa , w zeszłym roku nagrali mnie na dwupasmówce z Konstancina do Warszawy to wlepiając mi mandat na 400pln 10pkt nawet nie zwrócił uwagi na szyby :)

Okazało się, że nawet nie przyciemniając tych szyb, przy normalnym, kilkuletnim używaniu, na szybie powstaje mnóstwo drobniutkich rysek, które powodują inne załamywanie się światła i przepuszczalności 75% nie ma :no:

Bardzo prawdopodobne , tylko pies jak widzi na oko że nie masz nic naklejone to nie bedzie sięgał po miernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: niewiem do końca jak to jest więc nie bede się kłucił :wink4: ale cos mi sie wydaje, że nie dokońca jest to prawda :tongue4:

ale skoro tak mówisz to ok :good:

Ale jednak tak jest :wink4:

Albo całe auto, albo nic - sam tył wygląda dupawo, jak auto przedstawiciela handlowego. Ja mam ciemne szyby już 1,5 roku, zatrzymywali mnie z 30razy i dowód jak miałem tak mam :naughty:

Ja mam tylko tylnie i jestem zadowolony :wink4: A co do policjantów to wszystko kwestia szczęścia no i policjanta :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: niewiem do końca jak to jest więc nie bede się kłucił :wink4: ale cos mi sie wydaje, że nie dokońca jest to prawda :tongue4:

ale skoro tak mówisz to ok :good:

Ale jednak tak jest :wink4:

Albo całe auto, albo nic - sam tył wygląda dupawo, jak auto przedstawiciela handlowego. Ja mam ciemne szyby już 1,5 roku, zatrzymywali mnie z 30razy i dowód jak miałem tak mam :naughty:

Ja mam tylko tylnie i jestem zadowolony :wink4: A co do policjantów to wszystko kwestia szczęścia no i policjanta :tongue4:

Tak to już bywa. :decayed: Raz na wozie, raz pod wozem. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko tylnie i jestem zadowolony

Dibo przestań pitolić , dawaj przód , bądź twardzielem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko tylnie i jestem zadowolony

Dibo przestań pitolić , dawaj przód , bądź twardzielem :good:

:naughty: Może kiedyś się skuszę a narazie zostaje tak jak jest :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie do mojego autka to lepiej przyciemnić szybki, czy w chrom walnąć??

Chrom w tym kolorze może fajnie wyglądać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie do mojego autka to lepiej przyciemnić szybki, czy w chrom walnąć??

jak masz ciemne auto to wal na ciemno , takie moje zdanie. za duzo tych chromów na ulicach jeździ :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie do mojego autka to lepiej przyciemnić szybki, czy w chrom walnąć??

jak masz ciemne auto to wal na ciemno , takie moje zdanie. za duzo tych chromów na ulicach jeździ :thumbdown:

On ma taki fajny jasny niebieski także chrom w połączeniu z jego kolorem będzie fajny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwieje wasz watpliwosci wszystkie

to co powiem jest prawda i sprawdzone

przednia szyba musi miec przepuszczalnosci na poziomie 75%

przednie boczne na poziomie 70%

po zastosowaniu nawet przezroczystej folii przekroczycie ten prog i bedzie o ok 1-2% za ciemno... ( kolega ktory sie zajmuje folia robil testy z bratem ktory pracuje na stacji kontrolii pojazdow )

audi ma fabrycznie zrobione te 75% i 70%

wiec kazda folia powoduje zlamanie przepisu

tak samo piec .... nawet delikatny przekroczy dopuszczalna norme

NIE MA PRZEPISU MOWIACEGO ZE NIE MOZNA MIEC FOLII NA PRZEDNIEJ SZYBIE

JEST TYLKO PRZEPIS MOWIACY O PRZEPUSCZALNOSCI SWIATLA

pan policjant nie musi wyciagac miernika... moze zabrac dowod na oko ... a stan pojazdu sprawdza diagnosta.

wiem to wszystko z doswiadczenia i poznania przepisow

rozmow z policjantami i diagnostami oraz poczytania paru madrych rzeczy w inernecie.

oraz z ... autopsji

sciagalem szyby juz z 7-8 razy

raz 4 razy w miesiacu w tym:

3 razy w jednym tygodniu w tym:

2 razy na jeden weekend ;)

ale pamietajcie najwazniejsze jest sie NIE PODDAWAC

powodzenia[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 18:07_________________________________________________OOOOA49.jpg

OOOOA4022.jpg

przepuszczalnosc swiatla z tylu na poziomie 5%

w przednich bocznych 15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos czarne B7 z przyciemnonymi tylnymi szybami ? bym sobie zobaczyl jak to wyglada :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pamietajcie najwazniejsze jest sie NIE PODDAWAC

ja sie nie poddaje już od ponad roku :kox:

imgp2813nq0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś chromik

Kliknij sobie w mój podpis :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad lustrem weneckim na wszystkie szyby prócz czołowej, po Sanoku jeździ S6 z takimi szybami, wygląda :kox:

Dobrze myślisz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...