Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Black panther 1.9 TDI BKE by Darek


lewiatan1989

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem podzielić się z wami pewną informacją - użyteczna będzie pewnie dla użytkowników VFIZ'a - o ile sami już do tego nie doszli, jednak ja w przerażeniu szukając informacji nie znalazłem niczego na ten temat. A teraz po kolei: jak wczoraj pisałem wpadł serwis olejowy, tradycyjnie wczoraj zabrałem się za skasowanie inspekcji serwisowej, ale... podpinam swojego VCDS'a (klona) próbuje w pierwszej kolejności połączyć się z silnikiem a tam brak odpowiedzi, próbuję z licznikiem - brak odpowiedzi, próbuję kasować inspekcję - brak odpowiedzi sterownika. Myślę pewnie padł... klon to klon jednak ten był dość dobry (wcześniej nigdy mnie nie zawiódł). No to sprawdzałem wszystkie systemy po kolei i z ABS'em się łączyłem bez problemu. No to długo nie myśląc podłączyłem drugi skaner tym razem DELPHI  ds150e a tam to samo, żaden system nie odpowiadał tylko ABS. No mówię kurczę mało prawdopodobne aby dwa interfejsy padły. Próbuję wejść w bloki pomiarowe silnika przez VFIZ - wszystko ok - działa, błędy czyta, a ani VCDS ani DELPHI nie chce... bezpiecznik OBD sprawdzony... no i poszedłem do domu... całą noc spać nie mogłem - kręciłem się myślałem... rano poszedłem do samochodu już z rozpiską pinów gniazda OBD z myślą, że będę szukał rozwiązania. Coś mnie jednak tknęło i postanowiłem wyłączyć VFIZ'a tzn wyjść z ekranu VFIZ gdzie są parametry itp. na zwykły wyświetlacz licznika - próbuję połączyć się VCDS'em i się udało bez problemu. Łączyłem się ze wszystkimi systemami - odpaliłem VFIZ'a próbuję i znów brak komunikacji - wyłączam - działa. Na DELPHI to samo. Chyba wychodzi na to, że tylko jedna rzecz może zasysać dane z systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w poprzedniej ?

Pojechałem skasować checka i nie chciał się połączyć, ale wtedy sobie przypomniałem o vfizie, że trzeba wyłączyć OBD (odznaczyć w menu), żeby móc kompa podłączyć pod auto ? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach musisz zwolnić obd inaczej nie połączysz się żadnym kablem do sterownika silnika, z innymi łączy bez problemu. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne elementy układanki - dopiero dziś wstawiam foto bo z męskim przeziębieniem walczyłem. W niedzielę wyjazd na Chorwację lalunią i dopiero po powrocie będę robił wszystko. Planowany termin zabawy 23 września - jakoś trzeba wytrzymać ?

IMG_20190906_121427.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszły ? udanego wyjazdu, szerokości i bezawaryjności ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zestaw bajka?

Tarcze nawiercane bierzesz do tego???

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Adam87 napisał:

No zestaw bajka?

Tarcze nawiercane bierzesz do tego???

Gładkie zimmermanna i klocki ceramiczne ATE

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

W niedzielę wyjazd na Chorwację lalunią i dopiero po powrocie będę robił wszystko. Planowany termin zabawy 23 września - jakoś trzeba wytrzymać ?

To już wiadomo o czym będziesz myślał całe wakacje ?

Tylko o żonie tam nie zapomnij ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, qruku napisał:

To już wiadomo o czym będziesz myślał całe wakacje ?

Tylko o żonie tam nie zapomnij ?

Oj tak już nie mogę się doczekać - powrotu i montażu wszystkiego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz powiedzieć, że kot został w domu i trza wracać?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, problem mam... który psuje mi wygląd vfiz'a przy uruchomieniu.

Otóż po przekręceniu kluczyka na liczniku zamiast ustawionego logo pojawia mi się info ile km zostało do serwisu... Dostaje szału... Przeglądałem adaptacje licznika ale nie widzę nigdzie miejsca gdzie mógłbym wpisać ilość km do przeglądu od których ma się wyświetlać informacja. Do tej pory przypominajka zapalała się gdy do przeglądu zostały 2000 km i sobie odliczał w dół i wtedy mnie to cieszyło a po 10k km zapalał się już sam nspis SERWIS. Teraz mnie to wkurza bo liczy mi już od 8500 km aktualnie wygląda to tak w podsumowaniu inspekcji:

IMG_20190922_190838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lewiatan1989 napisał:

Koledzy, problem mam... który psuje mi wygląd vfiz'a przy uruchomieniu.

Otóż po przekręceniu kluczyka na liczniku zamiast ustawionego logo pojawia mi się info ile km zostało do serwisu... Dostaje szału... Przeglądałem adaptacje licznika ale nie widzę nigdzie miejsca gdzie mógłbym wpisać ilość km do przeglądu od których ma się wyświetlać informacja. Do tej pory przypominajka zapalała się gdy do przeglądu zostały 2000 km i sobie odliczał w dół i wtedy mnie to cieszyło a po 10k km zapalał się już sam nspis SERWIS. Teraz mnie to wkurza bo liczy mi już od 8500 km aktualnie wygląda to tak w podsumowaniu inspekcji:

IMG_20190922_190838.jpg

Zrob zwykla procedure kasowania inspekcji olejowej i po temacie ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, golden87 napisał:

Zrob zwykla procedure kasowania inspekcji olejowej i po temacie ?

No niby tak ale...

1. Sądzę, że znowu zacznie przypominać po przejechaniu kilku tysięcy km teraz zaczął po przejechaniu raptem 2500 km a w moim wypadku to miesiąc max dwa.

2. Lubię gdy samochód sam się przypomina o wymianie oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje ze zwrotnicą???

Widziałem ogłoszenie w dziale 'kupię' .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam87 napisał:

Co się dzieje ze zwrotnicą???

Widziałem ogłoszenie w dziale 'kupię' .

Uje***o się ucho od górnych wahaczy .... próbowałem delikatnie nie dało się, palnik nie poszło (próbowałem nie zniszczyć wahaczy) no i du*a  jedno puk za dużo i ucho poszło....

No i teraz szukam na gwałt zwrotnicy aby najlepiej jutro ją odebrać - stąd tylko kujawsko-pomorskie wchodzi w rachubę - próbuję tu może się trafi jak nie to olx, alledrogo i szroty w okolicy...

:(:(:(:(

 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...