Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Black panther 1.9 TDI BKE by Darek


lewiatan1989

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MaTeo85 napisał:

A gdzie geometrię robiłeś? Tam gdzie pisalem czy  znalazłeś coś innego?

Musiałem zrobić na Kujawach bo się czasowo nie wyrobiłem plan był w czwartek wieczorem wracać do Gdańska i robić w piątek tu - a wyszło, że w piątek skończyłem składać audi to już zrobiłem u siebie - mam pewny zakład od geometrii wiele razy już tam robiłem. No a w sobotę jeszcze raz heble odpowietrzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mordeliuss napisał:

Strasznie choruje na te felgi :O Świetne auto i dziesiątki modów na plus, aż miło czytać temat :)

No fakt felgi robią robotę ale teraz posądzona na glebę to dopiero daje efekt z tymi felgami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post na pierwszej stronie już zaktualizowany zrobione rzeczy: 

                                                                            Piasta koła prawy tył SKF VKBA 3606
                                                                            Tarcze  przód Zimmermann Coat Z  100.1249.20 (8E0 615 301 AD)
                                                                            Klocki ATE CERAMIC przód 13.0470-7201.2
                                                                            Tarcze  tył Zimmermann Coat Z  100.3310.20 (8E0 615 601 M)
                                                                            Klocki ATE CERAMIC tył 13.0470-2880.2
                                                                            Amortyzatory + sprężyny EIBACH B12 sportline   E95-15-006-04-22
                                                                            Poduszka amortyzatora tył LEMFORDER 27189 01 (4F0 513 353 D) x2 
                                                                            Poduszka amortyzatora przód LEMFORDER 25859 01 (8E0 412 377 C) x2 
                                                                            Śruby regulacyjne oś tylna WHT 002 262 x2
                                                                            Śruby mocowania górnych wahaczy N 105 768 02 x2
                                                                            Łącznik drążka stabilizatora oś tylna Lemforder  LMI31012 x2
                                                                            Silentblock drążka stabilizatora oś tylna Febi VO-SB-1368 x2
                                                                            Guma drążka stabilizatora FEBI BILSTEIN 39817

 

A tu kilka fotek z rozbiórki: 

20190924_121009.jpg

20190924_121017.jpg

20190924_121034.jpg

20190924_121046.jpg

20190924_121054.jpg

20190924_121103.jpg

20190924_121112.jpg

20190924_121301.jpg

20190924_163128.jpg

20190924_163150.jpg

20190924_163203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2019 o 12:20, lewiatan1989 napisał:

Natomiast dziś pojawily się dźwięki które mnie wkurzyły bardzo i zastanawiam się czym jest to spowodowane. Pojawiło się skrzypienie takie hmm gumowe przy pracy tylnych amortyzatorów i prawego przedniego. Dźwięk przypominający tarcie gumy ewentualnie pracę gumy ale dźwięk to takie gumowe skrzypienie... 

Trzeba było spróbować popuścić wszystkie sruby na wagaczach nawet na tych co nie wymieniałeś. Zawieszenie się obniżyło i to może powodować skrzypienie podczas hopek, przejazdów przez dziury itd. 

 

Poza tym ładnie teraz wyglada ;) 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Norbas napisał:

Trzeba było spróbować popuścić wszystkie sruby na wagaczach nawet na tych co nie wymieniałeś. Zawieszenie się obniżyło i to może powodować skrzypienie podczas hopek, przejazdów przez dziury itd. 

 

Poza tym ładnie teraz wyglada ;) 

No to albo się ułoży albo ukręci ??? 

Przód rozbity był cały - tył tak nooo prawie ? 

Przez najbliższe kilka tygodni będę w Gdańsku a tu nie mam zbytnio możliwość aby to zluzować i dokręcić pod obciążeniem...

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretne prace wykonane !:) hamulce to duży plus bo sprawuje się naprawdę bardzo dobrze:)

Co do gwintu to ja poszedłem z druga stronę i kupiłem na gwincie i wymieniłem na 1 be :)

siedzi ładnie:)

co jeszcze przed zimą wpadnie ?:)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misieqq7 napisał:

Konkretne prace wykonane !:) hamulce to duży plus bo sprawuje się naprawdę bardzo dobrze:)

Co do gwintu to ja poszedłem z druga stronę i kupiłem na gwincie i wymieniłem na 1 be :)

siedzi ładnie:)

co jeszcze przed zimą wpadnie ?:)

Michał, u mnie nie ma gwintu i chwała Bogu za to :) bo wtedy to bym chyba zęby sobie na dziurach powybijał ?? 

Co do planów przed zimą to opony zimowe ?? zastanawiam się właśnie czy Ori alu 16 (te co miałem wcześniej) wejdą bez problemu na na te heble - przód 320 i tył 288 na tyle jest osłona od S4 

Jeżeli wejdą to dalsze zastanowienie jest nad rozmiarem opony 205/55 R16 myślicie będzie ok? Myślę o Nokian'ach na zimę. 

No i jeszcze myślę czy nie wymienić tej podsufitki, którą mi zje***li - ale chyba to poczeka do wiosny bo jak widać trochę wydatków było i nie wiem czy więcej moje małżeństwo by wytrzymało ???? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek ori biedronki mam na 320/288 i bez problemowo jest. Z tym ze heble od Dev'a i nie mam pewnosci czy nie były frezowane.

Co do opon moga byc 205/55/16 lub 215/55/16. 205 są tańsze więc nie ma co się zastanawiać. Ja właśnie zlecilem regeneracje moich biedronek i zamówiłem opony nokiany wrd4 przede wszystkim ze wzgledu na dobre opinie i to ze są ciche bo tylko 68db jak dobrze pamietam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MaTeo85 napisał:

Darek ori biedronki mam na 320/288 i bez problemowo jest. Z tym ze heble od Dev'a i nie mam pewnosci czy nie były frezowane.

Co do opon moga byc 205/55/16 lub 215/55/16. 205 są tańsze więc nie ma co się zastanawiać. Ja właśnie zlecilem regeneracje moich biedronek i zamówiłem opony nokiany wrd4 przede wszystkim ze wzgledu na dobre opinie i to ze są ciche bo tylko 68db jak dobrze pamietam.

Dokładnie o tych samych oponach myślałem :)

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

Michał, u mnie nie ma gwintu i chwała Bogu za to :) bo wtedy to bym chyba zęby sobie na dziurach powybijał ?? 

Fakt moje nie dopatrzenie:)  no sztywno wtedy się robi mocno :) .16 wejdą.  Ja sam myślałem nad 17 ale u mnie disc mocne zimy a lubię testować quattro  i zostaje przy 16 .

Wiem coś o tych wydatkach  i opinii drugiej Połówki he:) na ten rok sporo zrobiłeś:) 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opony zimowe to nokiany są naprawdę bardzo dobre. Ma je też na 16 w rozmiarze 205. Są ciche i mało bieżnika ubywa po sezonie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba  mam dzięcioła .... 
 

@golden87 @Danieloo Do was kieruję pytanie bo macie ten sam zawias co ja... Czy na tyle macie odboje i osłony przeciwkurzowe? Jeżeli tak to czy orientujecie się jakie tam są odboje? numer? długość? No bo słuchałem, słuchałem, bujałem, bujałem i na 99% stwierdzam, że mój problem trzeszczenia zawieszenia jest w odbojach i ewentualnie osłonach - ja zmieniałem odboje w zeszłym roku założone były FEBI BILSTEIN 23478 i do tego osłony  FEBI BILSTEIN 36604 i te odboje mają długość 134 mm i coś mi się wydaje, że są za długie... :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zawiasu sportowego masz inny odbój: 8E0512131P on ma 100mm

Osłona może zostać ta sama...

Ciekawostka, że dla B6 był jeszcze 4B0512131B i on ma 103,5 cm... więc trochę więcej... 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te 100 widziałem i planuje w przyszłym tygodniu zaatakować ich wymianę bo mnie krew zaleje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lewiatan1989 napisał:

osłony przeciwkurzowe

Tak zostawiłem z OEMów (tylko ja mialem 1BV)

A jeśli chodzi o odbój to z tego co wiem Bilstein B8 ma wbudowany odbój w sobie.

Jeżeli nie dostałeś nic więcej w komplecie tzn że jest ok :-) i nie trzeba skoro brałeś co pakiet =) Też mi to jakis czas temu chodziło po głowie, w 100% odpowiedzi nie uzyskałem, ale jestem przekonany że skoro w Twoim zestawie go nie było to jest ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona przeciwpylowa jest ta sama dla wszystkich wersji zawieszenia, różnią się tylko odboje, wersja standard/komfort/sport ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...