Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przepalająca żarówka H7


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko :hi:

Koledzy czy wy tez tak macie ze co jakieś 6 tyg przepala się wam zarówka od świateł krótkich?? Zastanawiam się nad załozeniem HID-ów ale jak tak będą sie przepalać to nie zarobie na zarówki :naughty:

Czym to moze być spowodowane? przepala się raz lewa a nastepnym razem prawa i tak w kółko :disgust:

Kolega ma tak samo w swojej A4 tyle ze jemu się jeszcze tylne przepalają do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jest :good:

Teraz wymieniłem obydwie odrazu chociaz jedna była ok! Zobacze czy coś to da. Za jakieś 6 tyg się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jest :good:

Teraz wymieniłem obydwie odrazu chociaz jedna była ok! Zobacze czy coś to da. Za jakieś 6 tyg się okaże :)

No jestem ciekaw efektu, bo właśnie dosyć często słyszałem opinie, że H7 dobrze jest wymieniać parami :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/w servisie twierdza ze żarówki są na jednym obwodzie i jak jedna sie przepali to padają inne,ale nie potrafia powiedziec dlaczego tak sie dzieje/

To nie ma nic do rzeczy. Przyczyna - za wysokie napięcie ładowania, a i te żarówki są chyba tak robione, aby się sprzedawały. To nie tylko w Audi się palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ta sama przypadłość, bardzo często przepalają się żarówki H7 w światłach mijania. Żarówka w lampie prawej często zaświeca się z opóźnieniem kilku sekund po włączeniu świateł. Czasami też zdąży się już pojawić komunikat o spalonej żarówce na FIS-ie. Częste przepalanie żarówek mijania to nie jedyna usterka w układzie żarówek w mojej B6, tzn. często wymieniam żarówki świateł postojowych z przodu i z tyłu. Nie wiem jaka może być przyczyna tych usterek, czytając forum widzę że dość często się to zdarza w B6. Może ktoś ma podobne usterki i potrafi poradzić jaka jest przyczyna tych nieprawidłowości w pracy układu elektrycznego. Dodam, że żdnych błedów na VAG-u nie wykazuje i innych problemów z układem elektrycznym nie mam-bardzo często przepalają się tylko żarowki. Jesli chodzi o H7 to próbowałem już różnych producentów Philips, Hella i to samo. Proszę o poradę kogoś kto może ma jakieś doświadczenie w tym temacie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza żarówki H7 sprzedają się jak świeże bułeczki bez względu do jakiego autka często się przypalają - to tak z autopsji

klienci pytają czy nie dało by się H4 włożyć :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mam tego problemu, ale w Astrze II miałem i poszukałem żarówek o większej żywotności tzw. long-life. Wszystkie tez żarówki +30, 50% mają krótszą żywotność. Aby światło było z nich mocniejsze stosują krótszy żarnik, a w efekcie żarnik szybciej się wypala. Ostatnio znalazłem coś takiego http://www.oswietlenia.com/osram-night-breaker-plus-h7.html

o lepszym parametrach i podobno trwalszych. Ale już czytałem, że ta trwałość to do 6 miechów. Chyba zrobię zakup na próbę.

Uwaga: są już podróby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mam tego problemu, ale w Astrze II miałem i poszukałem żarówek o większej żywotności tzw. long-life. Wszystkie tez żarówki +30, 50% mają krótszą żywotność. Aby światło było z nich mocniejsze stosują krótszy żarnik, a w efekcie żarnik szybciej się wypala. Ostatnio znalazłem coś takiego http://www.oswietlenia.com/osram-night-breaker-plus-h7.html

o lepszym parametrach i podobno trwalszych. Ale już czytałem, że ta trwałość to do 6 miechów. Chyba zrobię zakup na próbę.

Uwaga: są już podróby.

też poleci szybko - nie są trwałe :no: oczywiście H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam to samo w mojej niuni b6... :gwizdanie: żarówki h7 wymieniam prawie wręcz z systematyczną dokładnością co 3 miesiące - raz lewa, raz prawa.. zaczyna to powoli denerwować bo wymiana jest dość kłopotliwa ze względu na słabe dojście...z prawej strony (wlot uk.dolotowego) to jeszcze ujdzie, ale z drugiej to masakra :confused4:

również próbowałem i zwykłych h7 po 9zł za sztuke jak i philipsów +80% wiecej światła i jeden pies, nie widze różnicy :thumbdown: sam juz nie wiem co o tym myśleć a szkoda pieniążków na te 'extra visiony' skoro nic nie daja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy macie zaparowane czy nie ?

Może jakaś wilgoć sie dostaje i się przepalają , kolega miał tak ale z tyłem ( jak dobrze pamietam ) , wymienił lampe i przestały się przepalać :good:[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2011, 23:33_________________________________________________Chociaż też do końca nie wie czy to było powodem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem to w b6'tkach lampy parują nagminnie :confused4: kolega ma również i przy takiej pogodzie lipnej widoczne jest, że lampy są troche zaparowane...ale tylko przednie oraz halogeny... tylko że u niego nie ma jak na razie tego problemu z przepalającą sie żarówka więc dziwne to jakieś :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wymiana obu żarówek jednocześnie coś dała, bo kolega Pawlo sie nie odzywa, a tu już 8tydzień mija :> pewnie wszystko śmiga, więc tu nie zagląda... :gwizdanie:

to czekamy aż mu sie przepalą i wtedy zapewno wróci do wątka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być jakość sprzedawanych żarówek. Miałem podobne problemy z żarówką z oświetlenia tablicy gdzie co wymieniłem żarówkę to się po jakimś czasie była spalona. Będąc w ASO przy okazji kupiłem tam dwie takie żarówki za ok 7 zł za szt. Cena w porównaniu z wcześniej kupowanymi zszokowała mnie ale po jej założeniu przestało palić mi żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam , że mam do czynienia z podobną sytuacją i to w w różnych samochodach -Renault , Skoda czy Audi

Przepalanie się żarówek H7 dotyczy wszystkich samochodów, Powód :

- zła jakość żarówek

- tragiczna jakość polskich dróg ( to ma duże znaczenie dla żywotności żarówek )

- ponadto jeśli ktoś jeździ tydzień na jednej żarówce to jednak ta druga (na jednym obwodzie) dostaje trochę więcej w palnik i to też skutkuje wcześniejszym zużyciem.

- spotkałem tez fachmanów którzy wykonują wymianę żarówki bez zachowania reguł i zdrowego rozsądku ( paluchy ) :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być jakość sprzedawanych żarówek. Miałem podobne problemy z żarówką z oświetlenia tablicy gdzie co wymieniłem żarówkę to się po jakimś czasie była spalona. Będąc w ASO przy okazji kupiłem tam dwie takie żarówki za ok 7 zł za szt. Cena w porównaniu z wcześniej kupowanymi zszokowała mnie ale po jej założeniu przestało palić mi żarówki.

hmm może coś w tym jest...następnym razem gdy przepali mi się h7 to jade do ASO po żaróweczke...tylko ciekawe jaka cena bedzie..?

- ponadto jeśli ktoś jeździ tydzień na jednej żarówce to jednak ta druga (na jednym obwodzie) dostaje trochę więcej w palnik i to też skutkuje wcześniejszym zużyciem.

może ktoś jeszcze potwierdzić że obie lampy są na jednym obwodzie? Myślałem że to są dwia obojętne sobie odwody i nie mają na siebie wpływu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nagminnie występuje ten sam problem, tyle że z różną częstotliwością. zwykłe żarówki wytrzymują około 3 miesięcy. ostatnio kupiłem zwykłe Philips (tj. teraz podstawowy Philips ma +30%) i ..... jedna padła już po tygodniu. Zaczyna mnie to lekko drażnić.

Generalnie jestem przeciwnikiem rozwiązań typu xenon (hid) ale czy ktoś wie czy zamiana zwykłych H7 na palniki xenonowe spowoduje większą trwałość. Czy palniki również tak często się przepalają? Ma ktoś jakieś doświadczenia z przepalającymi się żarówkami a zastosowaniem xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi: spotkał sie już ktoś z takim przypadkiem:

- jakies 2miesiące temu przepaliła mi sie prawa H7 w soczewce, kupiłem kpl UniTec i było ok przez jakis miesiąc i spaliła sie lewa, znowu wymieniłem i znowu było ok, aż do dzisiaj wracałem z pracy i zauważyłem że znowu zjarała sie prawa, wiec znowu kupiłem kpl tym razem już BOSCH H7 i wymieniłem obie lewa działa a prawa nie i wyskakuje komunikat ze jest spalona,

najlepsze jest tpo ze żarówki które wyciągłem z reflektorów działają bez problemu wiec mam teraz 2 kpl działających H7 a prawe swiatło i tak mi nie świeci :wallbash:

sprawdzałem kabelki wtyczki i bezpieczniki jest ok i n ie wiem co może byc powodem takiej usterki :kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny: :wallbash:

miał ktoś już jakoąś usterke tego typu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...