Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A8 D4 4.0tfsi balao brown


fortitudo

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, edraven napisał:

Gratulacje trafionego zakupu. Biały pewnie pójdzie pod nowożeńców ;) mam rację? 

Dziękuje mam nadzieje ze będzie cieszyła. Co do wożenia nowożeńców nawet nie miałem takiego pomysłu ale znajomi sami sie zgłaszają. A8 w tym kolorze bardzo mi sie podobało. 

Ostatnie moja 2 auta to a4 b7 i a4 b8 w kolorze czarnym LZ9Y czarna perła która wyglada przepięknie ale utrzymanie tego lakieru męczące. 

Czesci powoli przychodzą niedługo autko będzie sprawne to przedstawię kosztorys naprawy. 

Lampy przód juz wymienione na wersje europejska, wiem ze wystarczyło kupić prawa lampe USA i było by ok. Osobiście nie podobają sie te pomarańczowe obrysowki w lampach. Wiec musiałem to zmienić.

Po naprawie jakaś korekta lakieru żeby głębia była jeszcze wieksza i zabezpieczenie lakieru pewno jakaś ceramika. Ale nie wiem jeszcze co wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to tajemnica ile takie auto wyszło ze sprowadzeniem i opłatami nie licząc oczywiście naprawy ? czyli tak jak stało na lawecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2018 o 21:09, pioteros napisał:

czy to tajemnica ile takie auto wyszło ze sprowadzeniem i opłatami nie licząc oczywiście naprawy ? czyli tak jak stało na lawecie

Kolego nie jest to tajemnica  ale to sa licytacje jak na allegro i bywa rożnie  (wiec wole zachować to dla siebie) dużą częścią wartości auta to opłaty i transporty cło transport do polski tłumaczenia itp.

Tak jak widzisz na lawecie to jeszcze nic najwięcej to akcyza 18,6% na podstawie cennika Euro Tax.

A najgorszy ten czas 6miesiecy trzeba liczyć od kupienia zrobienia aż do rejestracji.  Gdyby nie to ze auto w takiej wersji i kolorze to nie wiem czy jeszcze raz bym tyle na nie chciał czekać.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego pewno bym mnie kupił ze względu na cenę. A ryzyko jest dość sporo bo kupuje się auto z 6 fotografii w słabej rozdzielczości opis tez nie wiele lepszy.

Do tego uszkodzenia w transporcie oraz załadunki i rozładunki w porcie inne uszkodzenia na twojej głowie i tak 3-4miesiace w stresie co przyjdzie za tyle wydanych pieniędzy. :) 

U mnie zakończyło sie szczęśliwie auto juz po wszystkich opłatach wszystkie części kupione trafiło do lakiernika.

Bedzie jak oryginał i prawdopodobnie 0 Gram szpachli błotnik kupiłem idealny   bez ryski i wgniecenia  szkoda ze kolor sie nie zgadzał ale tych blotnikow w stanie idealnym na allegro przed liftem tyle co połowa palcy jednej reki a ceny od 1tyśpln.  Powłoka zdarta chemicznie do gołego aluminium.

Główne założenie ma być jak w oryginale !!!

Lampy przednie i tylne tez już 100% wersja Europa.

Za 2 tyg auto do detailingu + powłoka ceramiczna i będzie można zrobić kilka fotek.

Dziś maja być felgi w kolorze  shadow chrom i opony nowe już też zamówione. Goodyear Eagle F1 265/ 40 r20  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony w środku wyłożone pianka ponoć najcichsze opony na świecie. Specjalnie dedykowanej do A8. 

I kilka fotek felg po malowaniu.

930213E1-AB5C-4F66-B239-F558C2BBDCBE.jpeg

C0C7C4C5-BF19-4C1F-8EB6-AEDF806032A6.jpeg

48786CB1-A7EB-4631-AC77-01B4A0AFE79E.jpeg

D5287957-A49E-4095-8678-B5A852759455.jpeg

45616D45-5360-40AE-AA70-8C1D44987420.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto tak wielkie że te 20" wygląda jak 18" :) Na drugiej fotce masz zdjecie tylnego koła i kawałka auta. Jest mega nisko jak na serie. Możeszgo tak opuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie udało opuścić i wyglądało wszystko ze nie będzie obcierać ale nie próbowałem jechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Całkiem ciekawie ten shadow chrome wyszedł.

To fakt 20" i to ciemne w A8 nie robią wielkiego wrażenia.

Tyle, że na codzień przy 20" i pneu w A8 jest b.wygodnie.

A Tobie zależy na komforcie skoro super ciche opony wkładasz.

Btw. Jakie ciśnienie dajesz do tych Goodyear'ów?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne A8, ja tez kupilem audi z USA i sam poskladalem. Tez wyszlo lepiej niz myslalem, tzn kosmetyka, maska i zderzak.

Jesli chodzi o czesci w kolorach to sie nie oplaca, zawsze te czesci maja rysy i wymagaja lakierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem auto z USA - A4 B9  - proszę o info czy części blacharskie z wersji EU pasują? Chodzi o maskę, błotnik, zderzak. No i oczywiście co z oświetleniem, tył można przerobić, a czy przód można wymienić na i bez przerabiania podłączyć (mocowania, kostki).

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2018 o 23:34, Marcinr7 napisał:

Też kupiłem auto z USA - A4 B9  - proszę o info czy części blacharskie z wersji EU pasują? Chodzi o maskę, błotnik, zderzak. No i oczywiście co z oświetleniem, tył można przerobić, a czy przód można wymienić na i bez przerabiania podłączyć (mocowania, kostki).

Dzięki za odpowiedź.

Tak wszystko pasuje czemu miało by być inaczej ? Lampy tył kup oryginał i trzeba przekodować nie przerabiaj. Nie dostaniesz na przerobienie homologacji. Przy jakimś zdarzeniu drogowym uderzy w ciebie w tył jeżeli ktos sie dopatrzy zrobią z ciebie winnego. Przód pasuje idealnie tylko kodowanie lamp z USA zmieniasz na EU w vcds. 

Edytowane przez fortitudo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę nadrobić. Błotnik w stanie idealnym bez wgniecenia cały lakier zdarty chemicznie przygotowany do malowania ma być jak w oryginale. 

Udalo sie wszystkie części sie odliczyły w 100% Pasują do siebie idealnie. 

Niedługo  fotki wstawię. Postaram sie przedstawić kosztowo jak to wyszło bo dostaje sporo priv z pytaniem o ceny transporty koszty robocizny itp. 

A teraz rozglądam sie za car detaling I powłoka ceramiczna.

Mozecie kogoś polecić ? 

78C9BB53-3F2C-4CA8-86AB-33267F1F970F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier zdarty chemicznie? gdize tak maluja auta? ile placisz za pomalowanie takiego blotnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem kilka aut spod ręki DK Detailing z Łodzi i naprawdę robiły wrażenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż po malowaniu i wygrzewaniu w kabinie lakierniczej błotnik, zderzak miał odpryski i nakładka progowa bo była porysowana w transporcie. 

Do tego lampy malowane jakimś klarem ceramicznym uv wyglądają obłędnie i świecą sie ładniej niż nowe :)  Dokładnie sie na tym nie znam nie jestem lakiernikiem. 

Juz widać koniec szkoda ze dla siebie jak sie robi trwa to tak długo a czas oczekiwania na dobrego lakiernika to prawie dwa miesiące. 

 

916292E9-EAE8-460E-8A9F-52F98DE7AA4B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2018 o 16:42, roman_tyk napisał:

lakier zdarty chemicznie? gdize tak maluja auta? ile placisz za pomalowanie takiego blotnika?

Tak lakier zdarty był chemicznie do gołego aluminium jak pisałem wczesniej ma być to auto dla mnie nie robię półśrodków. Umówiłem sie za cała robotę. Mogę podpytać z ciekawości ile bierze za element. 

Edytowane przez fortitudo
Literówki pisane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Temat nie umarł. Tylko był brak czasu.

Auto skończone w 100%

Użytkowane weekendowo czyt. sporadycznie -  ze względu na swoje gabaryty ciężko o miejsca parkingowe w dużym mieście a tras nie robię. .

Wymienione filtry oleje świece tarcze klocki olej w skrzyni itd o wszystko zadbane.

Dodatkowo zrobiona korekta lakieru plus woski Swissvax Zuffenhausena później na zimę została położona powłoka ceramiczna która działa do dziś.

Dynamika tego auta nadal powalająca. ale w głowie zrodził sie nowy pomysł wiec może niedługo będzie trzeba się rozstać z autkiem.

Spalanie minimalne jakie uzyskałem (jazda na 4cylindrach)  od 8,5L przy 90km/h

Maximum nie ma co pisać  więcej nie wypije niż się nie wleje. :)

Przytrafiło sie tez wesele dla znajomych wiec trzeba było pojechać (a zapytań o to czy wożę na śluby było sporo i nadal są).

 

kilka fotek

Obecnie autko wygla tak pierwsze dwie po korekcje. Foto aż tak  nie odzwierciedlało tej głębi lakieru

IMG_9469.JPG0.JPG1.JPG

2.JPG7.JPG

IMG_6343.JPG

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...